Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Açıcılarla yanmış saçlara bakım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
  • Konu Sahibi edaanqeldust
dün ben de iki ay aradan sonra oryalle evde açtım saçlarımı(kestane kızıl gibiydi) 15 dakika kadar beklettim. açık turuncumsu oldu,tabii bi berbat oldu ama amacım küllü sarıya boyamaktı..bugün de o boyayı uyguladım... (saçlarımın uçları fena halde yanık zaten bir önceki oryalden:KK43:(( ama dalgalı olduğundan pek belli olmuyor... neyse,sonuç fena olmadı... kuaföre gitmeye tövbe diyenlerdenim bende. :KK43:(

Kızlar malesef benimde saçlarımı yaktılar!Üstelikte belirtmeme rağmen yıpranmayacak diye kafasına göre yaptı kuaför!Upuzun saçlarımı kısacık kestirmek zorunda kaldm :KK43:ıBundan sonrada boyaya kuaföre gitmem!Şimdi kullananlara sorum;köpük boyada loreal mi,kolestonmu daha iyi kapatıyor beyazları?

köpükler çok çabuk akıp gidiyor canım. bitkisel kullanırsan bişey olmaz heralde. bide kolestonun renkleri koyu tutuyor loreal daha iyidir

köpükler çok çabuk akıp gidiyor canım. bitkisel kullanırsan bişey olmaz heralde. bide kolestonun renkleri koyu tutuyor loreal daha iyidir

Teşekkürler,ya aslında önceleri lorealin akaju kestanemi ne öyle bir rengine boyuyordum,koyu saçın bakımı açıktan daha kolay geliyor bana.Makyajsız ve günün hemen her saati enerjik gösteriyor.Oysa sarı öyle değil.Fön ve makyaj olmadan hasta gibi duruyo insan(en azından bende öyle)Bayan olmak ne zor iş yaa bakımın teferreruatın hiç bitmiyo :p

kızlar benimde saçlarım 10 ay önce göğsümdeyken siyahtan sarıya dönmüştüm üstüne birde bir ton boya ve açıcı en son yanıklardan kurtulmak için 6 ay önce kulak mememin üstünde kestirdim keratin kaynak yaptırdım. bu sefer kaynaklar çıktıgında saçlarımın uçları yine yoluk yoluk oldu aralarını kısacık yine kestim ve uçları berbat olmuştu kaynaktan dolayı. karışık saç bakım yağı aldım büyük fısfıslı şişeye boşalttım üstüne 5er tane beniks bEPANTENE evigen ampul kırdım 1 şişe gliserini boşalttım istediğim yağlardan extra 1er şişe koydum üstüne de su doldurdum. dün bunu diplerden başlayarak tüm saçıma yedirdim üstüne de saf zeytinyağı sürdüm tüm saçıma saçımı tülbentle sarıp fön makinesi tuttum 5dk sonra 6 saat saçımda beklettim. banyoda 2 kez şampuanladım saçımı kremlemeden çıktım. saçım ıslakken uç ve boylarına da saç serumum var onu yedirdim saçımı taradım. bugün uyandığımda saçım hiç olmadığı kadar yumuşacık ve parlak görünüyordu. lorealin hazır saç maskesi ve saç kremini kullandgım zamanlarda ertesi gün uçları yine sertleşirdi ama bu sefer öyle olmadı. uçlarını kestirmeyi düşünüyordum ama gerek kalmadı çok mutluyum

Tatlım senin bu karışıma su yerine havuç suyu eklesem bir problem olur mu acaba :26: birde içine 1-2 diş sarımsak eklesem bir kaç gün bekletsem karışım etkisini kaybeder mi bekledikçe :KK31:

gliss ürünleri gerçekten saçları güçlendiriyor ve canlandırıyor ve kırıkları azaltıyor. bunun yanında yeni aldığım pantene nem terapisi de faydalı olacağını düşünüyorum. düzleştirici falan kullanma. sinüzit gibi rahatsızlığın yoksa saçlarını kurutma kendi kurusun. evde yapılan bakımlardan sinemaki denedim ben uzattı aslında ama annem saçlarımı döktüğünü söyledi yaptırtmadı o yüzden ben artık hazır ürünler kullanıyorum ve etkisinden de memnunum tavsiye ederim

saçlarım o kadar sağlıklı ve güzeldi ki tek bir kırık bile yoktu ben naptım değişiklik olsun diye saçımı boyatmak istedim ve saçımı açarken yaktılar ve ssaçım bir türlü kendine gelemedi çok zayıf uçlardan koparak dökülüyor:KK43:

1-bunalıma girmeyeceğiniz kadarki kısmı kestirin.
2-mutsuz olmayacağınız kadar rengi koyulaştırın.
3-bakım ve ürünlerle hasarı azaltmaya, görüntüyü kurtarmaya çalışın.

bakım önerileri:
-yağ bakımları: elinizle veya sıcak suda ısıtarak sürün, bone takıp yatın,sabaha kadar kalsın.hangi yağ bakımı? diyenlere cevabım, saça iyi gelen yağlar belli.bütçenize göre seçin, bu nuxe de olabilir, argan da, evinizdeki zeytinyağı hatta mayonez de.(ben body shop un hindistancevizi yağlı bakımını ve nitronun yılan yağını kullandım, özellikle yılan yağı tavsiye)

-protein bakımları: saçınızın proteine ihtiyacı var.yine bütçenize göre seçin: kuaförde keratin bakımı yaptırabilir veya evde yapılan keratin bakımları alabilirsiniz.ya da evinizde yumurta-süt -bal içeren bakımlar yapabilirsiniz.(1 kez kuaförde keratin bakımı yaptırdım, arada yumurtalı bakımlar yaptım ama zor oluyor, en son keratinology nin minik tüplerdeki bakımlarını kullandım.)

-keratinli bir şampuan ve saç maskesi edinin.saç kremi yerine her yıkamada maske yapın.(yine keratinology kullandım ben)

-yıkama sonrası tararken hasar vermemek için saç açıcı fısfıslardan kullanın.bu fısfısı kendiniz de yapabilirsiniz.4 ölçek suya 1 ölçek gliserin katarak.(ben kendim yaptım, birkaç damla da hindistancevizi yağı damlattım güzel koksun diye) tararken nazik olun.

-kurutma-şekillendirme öncesi saç uç ve hasara göre boylarına (diplere sürmeyin, yağlandırır) elinizde ısıttığınız bir parça yağ- veya serum- veya durulanmayan saç balsamı( 7-24 vb) sürün, sonra kurutun.(avonun argan yağı içeren serumunu,bitince de morfose keratinli serumu kullandım.ikisi de güzel)

-kurutma işlemini çok yüksek ısıyla yapmayın, hatta şart değilse kurutmayabilirsiniz, hele hele düzleştiriciyi asla kullanmayın.

silikon içeren ürünler için 'aman cıs kullanmayın, zararlı' fln diyolar ya, ben kullandım gayet :) sonuçta ortada yanık bir saç var, görüntüyü kurtarmak psikolojim açısından gerekliydi.saçlarım oldukça toparlandı, ben de gittim utanmadan 2 gün önce röfle yaptırdım.o kadar yıpranmış saça yapıldığı halde yanmadı saçım bu kez, biraz bakımların faydasını gördüğümden, biraz da yeni kuaförümün maharetinden.

umarım yazım birilerine faydalı olur, sevgiler :)

hindistancevizi yagi saca cok iyi geliyor saci kokten besliyor ayrica ben argan yagi kullaniyorum

Saclarim agir derece hasarli olmasina ragmen morphose keratin serum dustan once haftada bir zeytinyagi ve elidorun keratinogly serisiyle toparlanma sagladim dalgali sacimin dalgasi gelmeye basladi

kızlar bende saçlarımı açtırdım çok kötü oldu kestirdim. topluyodum evdeyken hep geçenlerde düzleştireyim dedim ve o acı gerçekle karşılaştım :) saçlarım kalıp gibi oldu resmen çok kötuydu. sonra burdaki yorumlara baktım bende maske hazırladım saçıma içine bemix bepanten ve evigen ampüllerinden koydum sonra badem yağı hint yağı ve yılan yağı koydum 2 sefer yaptım bunu tekrar duzleştirdim saçlarım acayip duzeldi. kardeşim bile faketti saçların ne guzel yumuşak olmuş dedi çok mutlu oldum dene istersen :)

peki bunu kaç günde bir yapmak gerekiyoo??

saçlarımı uzun süredir platin sarı kullanıyorum morfose saç bakım maskesi ve dökülmelere karsı şampuanını kullanıyorum sonuç olarak saçlarım çok sağlıklı ve bakımlı ..:KK9:

hindistancevizi yagi saca cok iyi geliyor saci kokten besliyor ayrica ben argan yagi kullaniyorum

hındıstan cevızı yagın hangı markanın urunudur? bende senın gıbı kullanıorum ama sacımın ortasından ıtıbaren boya (yanmıs ) hındıstan cevızı yagı da argan yagı da ıkısıde dıplere dogru işlem görmemiş saçlarımı yaglandırıyor ...

bana göre tek çözüm saçların ucundan azcık kestirip sonrada keratin alıp sürmek. saçlarım maşallah çok iyi

krıklar toparlanıyor da yanık çok zor. kardeşim neler denemedi ki.. bemiks bepanten, bir sürü yağ karışımı.. sadece kestirerek kurtarabildi saçları.. en iyi çözüm kestirrmek. yanan kısım ölüyor çünkü. ne yaparsan yap geri gelmez. kestirdikten sonra iyi bir bakım saçın daha hızlı uzamasını sağayabilir hemde saçı güçlendirir.

Benim tavsiyem aktarda keratin var fiyatı 25 ila 30 tl arası değişiyor deneyin derim...

Ben daha önce dipten 4 parmak sonrasindan itibaren yanmis saclarini kurtarmis biri olarak bir kac tavsiyede bulunabilirim.öncelikle hepimizin yaptigi ilk yanlis hemen sac bakim maskelerine yaglara saldirmak.Halbuki en onemlisi sampuan.Ben bi markanin sampuanini bakim maskesini argan yagli spreyini ve kirik uc onleyisini aldim.duzenli kullandim.Tabi bu sure zarfindan duzlestiricilere masalara elveda dedim.Özel gun olmadikca fon falan cektirmedim hatta saclarimo.kurutma makinasi ile kurutmamaya da ozen gosterdim.2 ay gibi bi surede toparlanmisti.Hala da degismedim urunlerimi,cok sukur aaclarim sagligina kavustu

X