Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Açıcılarla yanmış saçlara bakım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
2 ay arayla saç rengimi açtırdım ve saçlarım öyle böyle değil fena yandı. Kısa kestirmek istemediğim için uçlarından aldırdım. 6 ay oldu ve uzadıkça uçlarından kestiriyorum. Zaten kısa olan saçlarım daha da kısalsa da ne yazık ki yanan saça tek çözüm bu! Denemediğim ürün bakım kalmadı diyebilirim ama 1 defa kuaförde olaplex bakım yaptırmıştım ve saçlarım 1 ay kadar yumuşacık oldu ama sonraki bakımlara devam etmedim. Malum kuafördeki olaplex bakım pahalı ama Olaplex No:3 bakımı alarak evde kendimizde yapabiliyormuşuz. Piyasada fiyatı 100 küsür, siparişini verdim. Saçlar yandıktan sonra bu bakımın yapılması gerekliymiş ki zamanla saç telinden ayrılan bilmem ne partikülleri saçın koparak kırılmasına dökülmesine neden oluyormuş. Düzenli olarak denicem bakalım nasıl olacak...
Bir de davines ürünlerini kullananlar çok memnunmuş, o markanında saç kremi ve şampuanını deneyim diyorum.
Canım saçını bence kestirme ve benim çok yakınımın kuaför abisi var, çok tecrübelı isim yapmış biri. Kuaförlere eğitim veren biri. Ondan duydum, olaplex çok reklamla satan ve davines keratin ise kımyasalla saçı yumuşatan ürünler. Bir kaç defa yaptırırsan saçı bozuyor, ama ilkinde iyi gibi his verıyorlar dedi. Ben de yaptırmadım. Ama eğer bulabilirseniz katkısız keratin kesin sonuç verıyor ve üstelık doğal bir bakım. kımyasal içermıyor, dedi. Bu yüzden tereddüt etmeden yapabilirsin dedi. Ben de aldım kendım evde uyguladım şu an çok çok memnunum.

Kızlar saçlarıma o kadar çok eziyet ettim ki anlatamam. 2 sene önce perma yaptırdım her şey onunla başladı. Daha sonra gölge attırdım rengini beğenmedim 7-8 ay sonra siyaha boyattım. Siyahtan sonra kumral olsun dedim açtırdım. İstediğim renge ulaştım ama güneş gördüğünde turuncu oluyordu kuaförüm koyulttu biraz beğenmedim tekrar açtırdım. En sonunda da balyaj attırdım. Artık halini siz düşünün. 1 senedir neredeyse sürekli saç kestiriyorum ama sonuç resimde gördüğünüz gibi süpürge sapı şeklinde uçlar. En azından biraz bakım yaparak toparlayıp uzatabilir miyim ? %20lik bi yanık kısım kaldı. Kestirirsem kulak hizamda olacak ve hiç istemiyorum. Çok uzun oldu ama yardımcı olur musunuz ?

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 520
  • image.jpeg
    image.jpeg
    38,8 KB · Görüntüleme: 544
Kızlar saçlarıma o kadar çok eziyet ettim ki anlatamam. 2 sene önce perma yaptırdım her şey onunla başladı. Daha sonra gölge attırdım rengini beğenmedim 7-8 ay sonra siyaha boyattım. Siyahtan sonra kumral olsun dedim açtırdım. İstediğim renge ulaştım ama güneş gördüğünde turuncu oluyordu kuaförüm koyulttu biraz beğenmedim tekrar açtırdım. En sonunda da balyaj attırdım. Artık halini siz düşünün. 1 senedir neredeyse sürekli saç kestiriyorum ama sonuç resimde gördüğünüz gibi süpürge sapı şeklinde uçlar. En azından biraz bakım yaparak toparlayıp uzatabilir miyim ? %20lik bi yanık kısım kaldı. Kestirirsem kulak hizamda olacak ve hiç istemiyorum. Çok uzun oldu ama yardımcı olur musunuz ?
Canım geçmiş oldun Yapacağın tek şey keratin yüklemek, başka bakımlar da olur ama geçici olur. Keratin kalıcı onarım ve yeniden yapılanma yapar. Kuaförde değil de evde ben kendım katkısız keratın yukledm sabah yıkadım çok süper oldu. Şu an hala etkısı devam edıyor.

katkısız keratın
Canım geçmiş oldun Yapacağın tek şey keratin yüklemek, başka bakımlar da olur ama geçici olur. Keratin kalıcı onarım ve yeniden yapılanma yapar. Kuaförde değil de evde ben kendım katkısız keratın yukledm sabah yıkadım çok süper oldu. Şu an hala etkısı devam edıyor.

katkısız keratın hangi ürünü kullandın acaba

Canım saçını bence kestirme ve benim çok yakınımın kuaför abisi var, çok tecrübelı isim yapmış biri. Kuaförlere eğitim veren biri. Ondan duydum, olaplex çok reklamla satan ve davines keratin ise kımyasalla saçı yumuşatan ürünler. Bir kaç defa yaptırırsan saçı bozuyor, ama ilkinde iyi gibi his verıyorlar dedi. Ben de yaptırmadım. Ama eğer bulabilirseniz katkısız keratin kesin sonuç verıyor ve üstelık doğal bir bakım. kımyasal içermıyor, dedi. Bu yüzden tereddüt etmeden yapabilirsin dedi. Ben de aldım kendım evde uyguladım şu an çok çok memnunum.

Katkısız keratini nereden satın aldınız? Evet dediğin gibi Olaplex de Davines de yumuşatmaktan başka birşey yapmıyor :KK43:

Oraplex falan tamamen yalan para tuzağı hepsi küfür edicem olmicak :kızgın: bana kuaför olaplexle acicaz yapmicak saç dedi hamur oldu uçları boyaya acicilara tovbeliyim !! Keratin yüklemesi nedir nasıl yapıyorsunuz ??

Keratin yuklemesini ben de arastiriyorum. piyaaada saf keratin diye satilan cok marka var. simdilik davines in keratin serisini kullaniyorum. haziran da saclarimi actirdim. dedigin gibi hamur oldu. davines iyi geldi diyebilirim. tabii tamamen cozum degil.

Oraplex falan tamamen yalan para tuzağı hepsi küfür edicem olmicak :kızgın: bana kuaför olaplexle acicaz yapmicak saç dedi hamur oldu uçları boyaya acicilara tovbeliyim !! Keratin yüklemesi nedir nasıl yapıyorsunuz ??

olaplex le açtırmayı düşünüyordum ya ...
Bana da yıpranmayacak diyor hala tereddütteyim

olaplex le açtırmayı düşünüyordum ya ...
Bana da yıpranmayacak diyor hala tereddütteyim
Kesinlikle inanma iki kat para alıyorlar ve yinede saci hamurlasmadan kurtaramiyor. Ben mecburen kestirdim saclarimi o kadar yiprandiki. Konum var kukurt terapisiyle saç uzatma diye orda sacimin resmi var. Şimdi dayanamayıp kaynak yaptırdım yine kısa kullanamıyorum yakışmıyor. Mikro kaynak yaptircam bir ay sonrada hiç gozukmeyenden. Bana inan sakin açtırma ben yaşadım cunku para tuzağı hem sacndan oluyorsun hem de 200 e acacaksa olaplex pahalı deyip 400 aldi

Kesinlikle inanma iki kat para alıyorlar ve yinede saci hamurlasmadan kurtaramiyor. Ben mecburen kestirdim saclarimi o kadar yiprandiki. Konum var kukurt terapisiyle saç uzatma diye orda sacimin resmi var. Şimdi dayanamayıp kaynak yaptırdım yine kısa kullanamıyorum yakışmıyor. Mikro kaynak yaptircam bir ay sonrada hiç gozukmeyenden. Bana inan sakin açtırma ben yaşadım cunku para tuzağı hem sacndan oluyorsun hem de 200 e acacaksa olaplex pahalı deyip 400 aldi

aynen sadece açmaya 450 dedi , olaplex reklamlarında hep kumraldan platin sarıya dönmüşler haliyle yanmamış olabilir caydım sanırım

aynen sadece açmaya 450 dedi , olaplex reklamlarında hep kumraldan platin sarıya dönmüşler haliyle yanmamış olabilir caydım sanırım
Açtıktan sonra dedim hani yipranmcakti lastik oldu yine uclar savunması aynı su Eee SİYAH SACTAN ACTİK OlCAK O KADAR KESERiZ o an dükkanı kafasına yikacaktim hayır salak kafam parayı niye veriyosun bide odedim o sinirle kafam çalışmadı galiba :kızgın:

☆Katı shea yağı (orijinal olmasına dikkat edin.)
☆Katı hindistancevizi yağı
☆Sığır iliği (kasaplarda mevcut ve buzdoloabında saklanmalı, kötü kokmuyor. )

Bu üçü benmari usulü, (yani üçü bir arada ısıya dayanıklı bir kaba konur ve içi su dolu büyükçe başka bir cezvenin içerisinde kısık ateşte suyun sıcaklığıyla eritilir.) Saç ihtiyacına göre oranı değişir. Arta kalan olursa buzdolabında cam bir kapta saklayın ve tekrar aynı yöntemle eritip kullanın.

Haftada 4 güne kadar uygulanabilir.

Bi hafta önce saçıma gri ombre yaptırdım 5 6 seneden beride saçımı siyaha boyuyodum. Diplerimde bişey yok saçım şuan göğüs hizasında kulagimdan aşşagısı sıkıntılı kabarik duruyo sizce nasıl gecer kafama cok takıyorum herkes 3 4 aya düzelir uzadikca kestirirsin diyo ama alışkın degilim maske falan aldım bakım yaptırcam bide sabırlı değilim saçım duzelirmi sizce

Turplu sularla falan hic ugrasma vakit kaybi ve cok zaman aliyor.benimde acicilardan sacim yandi koptu.pratik cozumler aradim cunku cocukluyum beni fazla oyalamiyacak seyler lazimdi hemde bakim yapmam lazimdi.sacim kuruyken elma sirkesi bocaladum kafama 15 dk bekletip yikadim.sampuanima camterebentin tatli badem ve kayisi yagi koydum sisilerin yarisini bosalttim hatta.en sonda banyodan ciktiktan sonra nemli.sacima gliserin surdum mis gibi oldu saclarim ve hizli uzadi.denemeni tavsiye ederim

Kızlar geçmiş olsun önce benimde kuaför hatasindan dolayi sacim ekim ayinda yandi.hemde baya kötü yandi aşırı bi sunme oluyordu islakken.Hindistan cevizi yagiyla maske yaptim ben.biraz iyi geldi ama o sunme lastiklik gitmedi hic bir sekilde.iki ay sonra keratin bakimi yaptirdim baya bi iyi geldi sunme durdu.ama suan keratininde etkisi geciyor yavas yavas saman gibi saclarim omuz hizamda kestirmeyi düşünüyorum.bir daha oryal kullanmam asla.tavsiyem islakken taramayin glissin sac maskesi var banyoda iki uc dakika bekletip duruluyorum oda cok iyi geliyor.bide kuruyken lorealin durulanmayan bir yagi var onu kullaniyorum.

canım urbanın masademia yağını kullanabilirsin. Bende işe yaradı. Ayrıca mecburan profesyonel bir bakım ürünü kullanman lazım. sana tavsiyem lorealin absolut repair i

Turplu sularla falan hic ugrasma vakit kaybi ve cok zaman aliyor.benimde acicilardan sacim yandi koptu.pratik cozumler aradim cunku cocukluyum beni fazla oyalamiyacak seyler lazimdi hemde bakim yapmam lazimdi.sacim kuruyken elma sirkesi bocaladum kafama 15 dk bekletip yikadim.sampuanima camterebentin tatli badem ve kayisi yagi koydum sisilerin yarisini bosalttim hatta.en sonda banyodan ciktiktan sonra nemli.sacima gliserin surdum mis gibi oldu saclarim ve hizli uzadi.denemeni tavsiye ederim
Her yikamada mi boyle yapiyor sunuz?

Sirkeyi ara ara aklima geldikce zamanim coksa yapiyorum oda maksimum 15 dk ni aliyo zaten.gliserini her banyodan ciktigimda yapiyorum.yaglar zaten sampuanimda devamlı var

v Bayan kuaförüyüm ben sürekli araştırıyorum saçlarım için hemen hemen her saça uygun liquid keratin diye bir marka var hem saçımı güçleştiriyor kırıkları önlüyor çabuk uzatıyor yanık saçlara tek çözüm diyebilirim.

X