Denenmiş Anne Sütünü Artıran Bitkiler

gurbetteyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2008
47
0
Arkadaşlar ilk ayımda sütüm birden (bazı sebeplerden dolayı :KK43: ) azaldığı için bebeğim yeterince kilo alamamıştı.yaptığım araştırmalar sonucu denediğim şeyler sonrasında maşallah hem sütüm çağladı hem bebeğim arayı kapattı.:nazar: Aynı durumu yaşayanlar olabilir düşüncesiyle bunları sizinlede paylaşmak istedim.

Isırgan otu: Yarım Tatlı kaşığı yaprak 1 su bardağı suda haşlanıp biraz demlenir ve günde 2-4 bardak içilir.
Funda Yaprağı: 1 lt suya 1 çay bardağı konup 10 dk kaynatılır.
Isırgan funda yaprağı ve kekik ile karıştırılarak içilebilir.
Rezene: İstediğiniz kadar içilir.
Çörekotu yağı: Günde 3 defa 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak içilir.
Dereotu: Tohumu ezilerek toz haline getirilir 1-2 tatlı kaşığı 1 bardak kaynar suya atılıp 15 dakika demlenir.
Hodon (Hıyarotu, Sığır Dili): (Denemedim ) 1 bardak suya 2 tatlı kaşığı atılıp 15 dk demlenir ve günde 3 bardak içilir.

Bunları Ahmet Maranki'nin kitabından okudum, hodon hariç hepsini denedim. Ayrıca Humana çayı, kefir ve kimyon da tükettim.

Sütü kesilen ya da azalanlara tavsiye ederim

SİZLERDE DENEDİKLERİNİZİ EKLERSENİZ SEVİNİRİM. HEM FARKLI ŞEYLER DENEMİŞ OLURUM HEMDE ÇEŞİTLİLİK OLUR.

Bu arada süt içebiliyormuyuz. Sanki doktorum sütü direk içmeyinde
sütlü tatlı şeklinde tüketin dedi. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba

ben de ibrahim saraçoğlunun önerdiği bitkileri yazmıştım buraya ama pek ilgilenen olmadı.. herkes deneyerek buluyor galiba ne yeyip içeceğini

ben humananın çayını içiorum muhtesem derecede süt gelio...içtikçede artıo buzluğa şimdiden stok yapmaya basladım bile denemenızı tavsiye ederim

bende humana çayı ve derotu çok iyi gelmişti birde helva
sütü içebilirsin ama gaz yapabilir ve sıkıntı verirdiye istesen laktozsuz süt ler var yada tatlı şeklinde yada yazdayız dondurma şeklinde tüketebilirsin

ya kızlar humanayı ilk kullandığımda acayip etkisni gördüm ama sonraları bi değişiklik olmadı neden olabilir?
bide haşlanmış mısır yiyiyorum ben..
ayva reçeli ve şekerli süt..

ya kızlar humanayı ilk kullandığımda acayip etkisni gördüm ama sonraları bi değişiklik olmadı neden olabilir?
bide haşlanmış mısır yiyiyorum ben..
ayva reçeli ve şekerli süt..

kız altunhan yeme mısır sakın. her topiğe yazıyorum denk gelmedin mi? mısır anne sütünü azaltıyormuş. ibrahim saraçoğlu söylüyo heryerde.

pregant yerda ben ne yapayım peki şimdi kafamçokkarıştı

canım sen bilirsin ama ben prof. dr. ibrahim saraçoğlunun söylediklerine güvendiğim için seni de uyarayım dedim. o adam boş konuşmuyo. ben bi keresinde alışveriş merkezinde geze4rken kokusuna dayanamayıp almıştım. ve 2 gün sütüm az aktı. artık psikolojik olarak mı oldu bilemiyorum. ama o günden sonra yemedim. şimdi çekirdekli beyaz üzüme başladım. 1 hafta boyunca sabah 1 avuç, öğleden sonra 1 avuç çekirdeklerini ağzında ezerek yersen, anne sütünü en çok arttıran besinmiş. zaten bi baktım da aynı anne memesine benziyo. ucunda da delik var, içinde süt. eskiden sütü olmayan kadınlar- tabi o zaman mama da yokmuş... üzümün suyunu sıkıp içirirmiş bebeğe... deneyeceğim..

debe bakalım işs yarasa bende başlarım..tamam mısır yemicem artık 6 aya kadar sorunsuz gelsek inş 8 9 aya kadar emer..
humana kullanmıştın dimi?
ben bıraktım ama yeniden başlamayı düşünüyorum uzun süre kullandığımda bi etkisi olmadı gibi geldi belki düzenli içmedim ondan..

debe bakalım işs yarasa bende başlarım..tamam mısır yemicem artık 6 aya kadar sorunsuz gelsek inş 8 9 aya kadar emer..
humana kullanmıştın dimi?
ben bıraktım ama yeniden başlamayı düşünüyorum uzun süre kullandığımda bi etkisi olmadı gibi geldi belki düzenli içmedim ondan..

humana çok etkili. ben bu hafta düzenli kullandım.sabah kahvaltıdan sonra 400ml (2 su bardağı) suyu içerebilen büyük bardağa 4 tatlı kaşığı humana koydum üstüne sıcak su. öğleden sonra da aynı ölçüde çayı tükettim ve sonuç çok güzel. ama bugünden itibaren 1 hafta üzümü denicem. humanaya ara verdim. zaten ibrahim saraçoğlu diyor ki, süt yapan gıdaları birlikte tüketmeyin. 1 hafta birini, diğer hafta başka birini uygulayın.

sıcak ya da soğuk su farketmiyo canım. ben sıcak suyla seviyorum ondan öle içiyorum. günde 2 bardak yetmez. üzerinde yazıyo dikkat etmedin mi. 3-4 bardak için diyo günde. ben 4 bardak içiyorum. ama çabuk bitiyo. para dayanmıyo. çok pahalı bence.

evet çok pahalı ve hemen bitiyo ondan ben sabah aç karnına ve gece yatarken içiyodum belkide ondan etkisini bi süre sonra göremedim yine alcam ama sürekli kullanım için biraz zorluyo maddi olarak balık yemi gibi bişey zaten hemencicik bitiyoooo

kizlar isirgan otunun cayi.birde rezene cayi süper oluyo ayrica anneler icin özel caylar var .eczaneden albilirsin ben bir sene emzirdimm.

X