Diş Kaşıyıcı

remedios

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2009
1.710
0
Kızlar bebişleriniz hangi marka ve model diş kaşıyıcıları seviyor? Biz de Nuby'nin anahtar dişlik diye bir diş kaşıyıcısı var ama pek kullanmıyor. Kalın mı geliyor diye düşündüm. Genellikle kendi parmaklarını ve bizim parmaklarımızı tercih ediyor yaramaz. Bir ara Wee'nin şeffaf diş kaşıyıcılarından almıştım. O da çok ince ve çok yumuşaktı. Zaten bir süre sonra da kaybettik evin içinde:) Dalin'in karpuz ve gitar şeklinde birer diş kaşıyıcıları vardı. Onları da biberon sterilizasyon makinesine koymuştum, eridiler:) Acaba yanlış diş kaşıyıcılar mı seçtik ya da bizim diş kaşıyıcılarla yıldızımız barışmadı hiçhihoyyyt

bizde de chıcco var biri kiraz şeklinde biri de üstü halka altında da tutma yeri olanlardan geçen hafta buzlukta soğutup verdim rahatlattı sanki... ama herşeyden olduğu gibi diş kaşıyıcılardanda birsüre sonra sıkılıp atıyor:)) sürekli elindeki oyuncağı değiştirmek lazım küçük hanımın

Ben de organik diş kaşıyıcı buldum. Hani bildiğimiz su kabakları vardır ya hani kocaman olurlar aksesuar olarak falan kullanılırı, sert kabaklar. Onun en miniğinden buldum. Bir güzel yıkayıp, difrizde sterilize ettim. Şimdi onu elinden bırakmıyor. Deli gibi kaşınıyoruz. Nereye gitsek kabağımız yanımızda. ıçinde çekirdekleri de var sanırım çıngır çıngır yapıyor. Bir de ben meyveleri de diş kaşıyıcı olarak kullanıyorum. Kabuklu salatalık, yeni dünya, küçük armutları falan eline veriyorum hem diş kaşyıyor hem meyve yiyiyor. Tavsiye ederim.

doktoru muayenede tahta çubuk kullanıyo boğazına bakmak için , işte o çubuklar en iyi diş kaşıyıcılarımız

bizde de chicconun dondurma şeklinde diş kaşıyıcısı var ama pek iligilenmedi, biz de başka bi tane aldık ama markasını hatırlamıyorum deniz atı şeklinde ama nerde hemen sıkılıyorlar. benimkide salatalığa bayılıyor, yarıdan kesip veriyorum ama koparıyor o yüzden korkuyorum minik salatalıklardan alıp hiç kesmeden veriyorum içini de kaşıkla oyup yediriyorum bayılıyor, biber hiç denemedim bi ara deniyeyim.soğan sarımsak ver diyenler oldu hem rahatlatır dediler siz hiç duydunuz mu?

bizde de chicco wee marka var ama hiç ilgisini çekmiyor en favori dişliği havuççç :KK70:D

Bana da yeşil soğan ver demişlerdi annem yıkamış vermiş eline. Ama iç kısmı neredeyse boğazına kaçacaktı. Bence soğan vermeyin kızlar çok tehlikeli. Kaygan olduğu için içini çok rahat çıkarabiliyorlar.

Kızlar bebişleriniz hangi marka ve model diş kaşıyıcıları seviyor? Biz de Nuby'nin anahtar dişlik diye bir diş kaşıyıcısı var ama pek kullanmıyor. Kalın mı geliyor diye düşündüm. Genellikle kendi parmaklarını ve bizim parmaklarımızı tercih ediyor yaramaz. Bir ara Wee'nin şeffaf diş kaşıyıcılarından almıştım. O da çok ince ve çok yumuşaktı. Zaten bir süre sonra da kaybettik evin içinde:) Dalin'in karpuz ve gitar şeklinde birer diş kaşıyıcıları vardı. Onları da biberon sterilizasyon makinesine koymuştum, eridiler:) Acaba yanlış diş kaşıyıcılar mı seçtik ya da bizim diş kaşıyıcılarla yıldızımız barışmadı hiçhihoyyyt

benım kızlarımada bır ıkı cesıt aldım ama sevmedıler hıcbırını kendı ellerını veya bızım parmakları kullanıyorlardı.
babam bız bebekken zeytın yagı surermıs cok da ıyı gelıyordu dedı.
antıseptık ozellıgı oldugundan kasıntıyı atesı alıyor ve bebeklerın dıslerını rahat cıkarmasına yardımcı oluyor.
ıkısıde 5 aylıkken cıkardı ılk dıslerını ve sabah aksam parmagımla agzına dıs yerlerıne damagına surdum ozellıkle gecelerı cok rahat uyudular
tavsıye ederım
hayırlı dısler olsun ınsaallah bu arada bebegınızın dıslerı arkadasım

minik kuşlarım canım aklımda olsun, henüz dişimiz çıkmadı ama korkuyorum o süreçten.

tamam canım ben ıkı kızımdada cok rahat cıkardıklarını gordum zeytınyagı sayesınde ve tum tanıdıklarıma onerdım faydalarını gorduler
dıs etını yumusattıgı ıcın daha kolay halledıyorlar bu surecıde
hayırlısı ınsaallah canım
ınsaallah zorlanıp senıde kendınıde uzmeden cıkarır bebegın hayırlısıyla dıslerını

Bende büyüklerden "karpuz kabugu" tavsiyesi aldım şimdiden. ıçini hafif pembeli bırakıp dısınıda bir güzel yıkayım verilebilecek birseymiş...

X