OGTT(şeker yüklemesi)yüksek çıkması

H

hiliba

Ziyaretçi
kızlar bugün şeker yüklemesinin sonuçlarını almak için hastaneden yeni geldim.
50gr. 152mg/dl çıktı yüksek dedi doktorum.tekrar 100gr yapılacak.
bu diyet dediğiniz ne.neler yemeliyiz.ne yememeliyiz.yardım edin
birde idrar yolu enfeksiyonuda varmış.antibiyotik verdi.kafam karıştı.lütfen yardım

GeÇmıŞ olsun benımde 137 Çıktı o yÜzden 100 grlıktan yırttım.

tşk ederim.bende çok merak ediyorum.sıkıntılıyım b ugün

geçmiş olsun cnmm çokta fazla değil aslında korkutma kendini, inşş 100lük yüklemen iyi çıkar cnmm sonuçtan sonra dr sana bilgi verecektir yerimseniben

sıkıntı etme kendine 100 yapınca iyi çıkıyor umarım bi sorun olmaz

çok yüksek deil ama 100 lük berbat bişey...benim 50 lik 163 çıktı idrarımdada şeker çıktı...sonra 100 lük yapıldı oda yüksek çıktı..şu an diyetteyim hergün ölçüm alıyorum...karbonhidrat ve şekerden uzak durucan...inşallah 100 lüğün düşük çıkar....

kızlar bugün şeker yüklemesinin sonuçlarını almak için hastaneden yeni geldim.
50gr. 152mg/dl çıktı yüksek dedi doktorum.tekrar 100gr yapılacak.
bu diyet dediğiniz ne.neler yemeliyiz.ne yememeliyiz.yardım edin
birde idrar yolu enfeksiyonuda varmış.antibiyotik verdi.kafam karıştı.lütfen yardım

canım benim 50 likte açlık 81 çıkmıştı tokluk da 161 ben doktora biraz yüksek dimi demiştim. doktor bana normal hamilelerde açlığın 2 katına kadar normal kabul ediyoruz demişti ve 100 lük yaptırmadı. diet uygulayacakmıyım dedim yooo zaten yediklerinize dikkat ediyosunuz dedi. ki seninki benimkinden daha düşük tabi açlık değerini yazmamışsın ama bence çok fazla stres yapma

ne şanslısın baharcım ..benim dr direk yüzlük istedi ...ama oda yüksek çıktı ...şimdi diyetle başım dertte..istediğim hiçbişey yiyemiyorum...

Şekerli nişastalı şeylerden kaçınacaksın en çokda canım

geldim canım anladım durumunu..bugün bir arkadaşımlaydım onunda 50 lik 211 çıkmış düşün çok yüksek ama 100 lük düşük çıkmış...diyet vermemişler...

Ya inşallah öyle olur ama kesin 100lük ister öff. Az önce msj attım dr.uma sonuç bööle diye ama henüz cvp gelmedi:KK43:

Bir de ben şüphelendim şekerden çünkü bebeğim iri biraz haftasına göre. 24+4 900 gr.!
Bir de çok halsizliğim oluyor yüzüm karıncalaşıp kaşınıyor şüpheleniyordum zaten!
ılacı var mı bunun? Naapcaz?

sık idrara çıkma var ama başka bir belirti yoktu...değerlerim anormal yüksek çıkmadığı için sadece diyet verdiler...sonrada kendin takip edip değerleri götürüyosun...ona göre bakıp konuşacaklar..ben perşembe tekrar gidecem bakalım ne diycek dr...şimdilik iyi gidiyorum sınırı sadece ilk gün aştım bir kere o kadar...

anladım canım evet bayağı iriymiş maşallah benim 23+3 te 600 gr dı..yani bebekte bir şey görülmedi henüz...sende çok kilo alabilrmişsin..ben henüz 6 kilo aldım...kesin 100 lük yaparlar..100 lüğün değerine göre diyet verirler ilacı yok malesef ama çok yüksek çıkarsa insülin başlıyorlarmış malesef...

Bir de ben 7 kg aldım şu ana kadar! Bugün herşeyimin normal olduğunu bebeğimin kilolu doğabileceğini söyledi. Bir de bizim ailede doğum kiloları 4 üstü hep eşiminde aynı dr. etkisi olabileceğini söyledi. ben 4250 eşim 4500 doğmuş!

anladım canım ben oğlumu 2910 doğurmuştum..seninki tombiş olacak belli...peki dr şeker için bişey demedimi sana...inşallah 100 lük iyi çıkar..çok zor çünkü sürekli dikkat etmek...idrarda bakıldımı peki sana...

zeynepçim seninkide yüksekmiş sendende 100 lük isterler...bebeğinde gayet iyi hatta kilolu bile sayılır...şeker kilosunu etkiliyormuş bebeğin..

X