Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

canim bende diyete baslam istiyorum kararsizim nasil bir diyet yapsam diye acaba bu diyet nasil anlatirmisin egerki kafama yatars bende baslayim

sevgili marali,
bu diyet protein ağırlıklı ve oldukça sert bir diyet. çok kilolu olan kalp hastalarının ameliyatlarından önce maksimum yağ kaybetmeleri için ortaya çıkmış gibi bilgiler dolaşıyor internette. ne kadar doğrudur bilemiyorum. ama genellikle yapanlar ilk 3 gün çok yoruluyorlar, yılıyorlar ama sonuçlar gerçekten olumlu oluyor. kendimden biliyorum 70 kilodan 64 kiloya düşmüştüm. ama her gün spor yapmak çok önemli. diyet listesini internette arattığın an bulabilirsin canım. bir de şunu eklemekte fayda var diyet 13 gün sürüyor ve diyete başlayınca 6.günden önce bırakılmıyor. verdiğin kiloların 2 sene boyunca kalıcı olduğunu yazmışlar ama ben diyet sonrası spor ve dengeli beslenme olmazsa kalıcı olacağına inanmıyorum.

bence listeyi incele, bir de bu isveç diyeti topiğini oku. bir çok insanın tecrübesine şahit olacaksın. ben ilk İsveç Diyetini yapmaya bu topiği okuduktan sonra karar vermiştim. beni baya gaza getirmişti yani :KK1:

arkadaşların da ekleyeceği şeyler olacaktır. sevgiler...

Evet canim bu topikte arkadaslarim var oyku falan oyuzden burda paylasimda bulunuyorum . bide diyete baslamak isteyenlere biraz olsun destek olmak icin. diyetleri okuyup okuyup uygulamamak insanin kafasini cok mesgul eder. bence sende hemen bir diyete baslamalisin sporla birlikte tabi:KK34:

paylasimin icin sagol, cok destekleyici bir mesaj olmus:)

Ben de deneyim ve düşüncelerimi paylaştım. Ne deseydim süper sağlıklı bir diyet, hemen başlayın filan mı? İstediğim foruma, Saygılı olduğu sürece, İstediğimi yazarım.

Son düzenleme:
bende yapıyorum bugun 6.gunum. 7.gunde tartılcam ama cidden bayılma durumuna geldım bı de bı ılac buldum lw6090 dıye onla bırlıkte yapsam daha ıyı olur mu ?

Merhabalar arkadaşlar,
Ben de Ocak ayında İsveç Diyeti yapıp 6 kilo vermiştim. 70 kilodan 64'e düşmüştüm. Sonra da spora ve protein ağırlıklı beslenmeye çalışarak 60 kilo oldum. Boyum 1.60 o yüzden 60 kilo benim için iyi bir kilo değil. Yarından itibaren ben de tekrar İsveç diyetine başlıyorum. Gerçi ben ilk yaptığımda da tam anlamıyla yapmamıştım. Sabah kahvaltılarıma bol yeşillikli peynirli ve kepekli tost eklediğim de oluyordu. Bir de günlük açtım kendime. Oradan da neler yaptım neler ettim tek tek paylaşıcam. Amacım 52 - 50 kilo olmak. Uzun yıllar önce 52 kilo olmuştum ve hem sağlıklı hem de fit görünüyordum. Umarım spor ve diyetle o görüntüme kavuşabilirim tekrar. Hepimize kolaylık diliyorum :KK66:

Ne guzel kalici kilo vermisin. tebrik ederim. Basarilarinin devamini bekliyoruz. benimde hedefim 50 kilo. ins hepimiz hedefimize ulasiriz. paylasimlarini okuyacagiz canim.

bende yapıyorum bugun 6.gunum. 7.gunde tartılcam ama cidden bayılma durumuna geldım bı de bı ılac buldum lw6090 dıye onla bırlıkte yapsam daha ıyı olur mu ?

bı de tavuk dıyo derısı alınms onu haslıcaz mı ?

Canim niye bayilcak kadar kendini ac birakiyorsun, diyet listesine cikilmasi dogru degil ama , saglik acisindan seni zorluyorsa, bence meyve kuruyemis atistirabilirsin, yada pisirdigin porsiyonlari biraz fazla yersin. ben karpuz ,kavun, kiraz, cekirdek, antepfistigi, erik gibi kacamaklar yapiyorum. O sekildede kilo veriliyor merak etme.

tavuk derisine gelince, ben haslanmis tavuk yemiyorum, tavugu tavada zeytinyag ve baharatla izgara seklinde yapiyorum nefis oluyor. eger derisi varsa derisiyle yapiyorum, derisini cok severim ozelikle kizarmissa:)

kizlar bugun tartildim 54 kilo olmusum:):nazar::nazar::KK64::KK64::KK64:

5.gundeyim. 2 kilo gitmis. arada kacamaklarimda oluyor, dun diyet harici 4 tane kucuk biber dolmasi yedim, 2 tane erik, cekirdek falan. 3 litrede su iciyorum.

kizlar bugun tartildim 54 kilo olmusum:):nazar::nazar::KK64::KK64::KK64:

5.gundeyim. 2 kilo gitmis. arada kacamaklarimda oluyor, dun diyet harici 4 tane kucuk biber dolmasi yedim, 2 tane erik, cekirdek falan. 3 litrede su iciyorum.

harikasın prenses :KK66:
tebrik ederim seni. ben 54 olunca takla atıcam. çünkü yıllardır 54 görmedim tartıda. bakarsın takla attığım fotoları da buraya koyarım ahahahha

harikasın prenses :KK66:
tebrik ederim seni. ben 54 olunca takla atıcam. çünkü yıllardır 54 görmedim tartıda. bakarsın takla attığım fotoları da buraya koyarım ahahahha

Verirsin canim merak etme. zaten 59 kiloymusun. cok cabuk verirsin, bende 3 yildir 54 gormuyordum. mutlu oldum. eger 54 olursan fotograf paylasimini bekliyoruz ona gore soz verdin:KK52::KK52:

Ne guzel kalici kilo vermisin. tebrik ederim. Basarilarinin devamini bekliyoruz. benimde hedefim 50 kilo. ins hepimiz hedefimize ulasiriz. paylasimlarini okuyacagiz canim.

Canim niye bayilcak kadar kendini ac birakiyorsun, diyet listesine cikilmasi dogru degil ama , saglik acisindan seni zorluyorsa, bence meyve kuruyemis atistirabilirsin, yada pisirdigin porsiyonlari biraz fazla yersin. ben karpuz ,kavun, kiraz, cekirdek, antepfistigi, erik gibi kacamaklar yapiyorum. O sekildede kilo veriliyor merak etme.

tavuk derisine gelince, ben haslanmis tavuk yemiyorum, tavugu tavada zeytinyag ve baharatla izgara seklinde yapiyorum nefis oluyor. eger derisi varsa derisiyle yapiyorum, derisini cok severim ozelikle kizarmissa:)
liste dısına sımdıye kadar hıc cıkmamstm ama bugun cıktım yoksa cıdden bayılcaktım :KK70:

selam kizlar bugun 6.gunum tartilmadim. dun sabah ve ogle yemegini hic kacamaksiz uyguladim. ama aksam iftara davetli olunca aksma yemegini yedim .

aksam sulu kofteli corba vardi, ondan yedim bir tabak, cok az pilav zeytinyagli fasulye, salata, ve patlican kozlemesi, hepsinden cok az yedim, birde cok su ictim. buna ragmen sanki cok yemisim gibi midem cok sisti:) midem kuculdumu ne:KK34:

Son düzenleme:
selam kizlar bugun 6.gunum tartilmadim. dun sabah ve ogle yemegini hic kacamaksiz uyguladim. ama aksam iftara davetli olunca aksma yemegini yedim .

aksam sulu kofteli corba vardi, ondan yedim bir tabak, cok az pilav zeytinyagli fasulye, salata, ve patlican kozlemesi, hepsinden cok az yedim, birde cok su ictim. buna ragmen sanki cok icmisim gibi midem cok sisti:) midem kuculdumu ne:KK34:

o kadarcık kaçamaktan bir şey olmaz canım. pilav dışındakiler zaten çok tehlikeli yiyecekler değil. ama istersen bugün birazcık spor yaparak telafi et.

ben de ikinci günümdeyim. motivasyonum süper. şaşıyorum kendime. ilk isveç diyetimde işin ucunda yıllar sonra birini görmek vardı. kendimi o yüzden iyi kaptırmıştım. bu kez ise en ufak bir motivasyon sebebim yok ama diyetime de sporuma da sıkı sıkı bağlıyım :nazar: bir de allanetics yapabilsem süper olacak :KK61:

inşallah bu emeklerimizin karşılığını alıcaz prenses :KK64:

o kadarcık kaçamaktan bir şey olmaz canım. pilav dışındakiler zaten çok tehlikeli yiyecekler değil. ama istersen bugün birazcık spor yaparak telafi et.

ben de ikinci günümdeyim. motivasyonum süper. şaşıyorum kendime. ilk isveç diyetimde işin ucunda yıllar sonra birini görmek vardı. kendimi o yüzden iyi kaptırmıştım. bu kez ise en ufak bir motivasyon sebebim yok ama diyetime de sporuma da sıkı sıkı bağlıyım :nazar: bir de allanetics yapabilsem süper olacak :KK61:

inşallah bu emeklerimizin karşılığını alıcaz prenses :KK64:

Ya bende bu defa motivasyonum cok iyi, acikma olmuyor hic. heralde ramazan oldugu icin, esim gun icinde birsey yemiyor oruc tutuyor, ee oyle olunca ona hazirlarken acikmiyorum:)

ya sulu kofte mideme cok dokundu, eve gelince cikardim, mide bulantisi falan. simdi birazdaha iyiym bakalim. yarin tartil bakalim kac cikacaksin? genellikle ilk 2 gun 1 kilo gitmis oluyor bile..

Ya bende bu defa motivasyonum cok iyi, acikma olmuyor hic. heralde ramazan oldugu icin, esim gun icinde birsey yemiyor oruc tutuyor, ee oyle olunca ona hazirlarken acikmiyorum:)

ya sulu kofte mideme cok dokundu, eve gelince cikardim, mide bulantisi falan. simdi birazdaha iyiym bakalim. yarin tartil bakalim kac cikacaksin? genellikle ilk 2 gun 1 kilo gitmis oluyor bile..

geçmiş olsun canım, diyetten sonra keyifle yersin inşallah :KK61:
tartılıcam yarın sabah heyecanlıyım. 58 kilo olmayalı neredeyse 8 sene olacak tartıda 58 görmek için sabırsızlanıyorum :KK64:

motivasyonun daim olsun canım, nazar değmesin :nazar:

selam bu tip şok diyetler sağlıksız deniyor ama arkadaşlar isveç diyeti sanırım kilo açısından çok farkettiriyor. gün içinde enerjiniz çok düşüyormu ben tempolu bir işte çalışıyorum baygınlık geçirmek istemiyorum doğrusu

selam bu tip şok diyetler sağlıksız deniyor ama arkadaşlar isveç diyeti sanırım kilo açısından çok farkettiriyor. gün içinde enerjiniz çok düşüyormu ben tempolu bir işte çalışıyorum baygınlık geçirmek istemiyorum doğrusu

benim güçlü bir bünyem vardır ama beni bile sarsıyor.o yüzden bu diyet yerine daha uzun vadede kilo vereceğin diyetleri öneririm naçizane

ben ne zaman sıkışsam şu 7 günde 7 kilo diyetini yapar ve 3-5 verip kendimi ii hissederdim ama artık sınırlarımı aştım ve bu diyeti o kadar çok yaptım ki listedeki herşeyden gına gelmişti tüm gün aynı şeyi yemekten... bu yıl 88i gördüm:KK53: ve dün itibariyle yeni keşfettiğim isveçe başladım bu sabah 86 çıktım tartıda :KK9: biliyoruım bu giden iki kilo yağ değil ama en azından beni motive etti zaten son 3 kiloyu bikaç hafta içinde almıştım belki bu yüzdendir iki kilo birden gitmesi tabi diyetin yanında spor yapıorum ve elma sirkeli su içiorum....şu an memleketteyim annemlerin yanında ayın 20sinde eşimle görev yaptığımız yerde buluşucaz bikaç haftadır görmedi beni bu diyet işe yararsa şok olacak beni en çok motive eden de bu zaten amacınız olduğu zaman konsantre olmanız çok daha kolay oluyor:KK34:

ben ne zaman sıkışsam şu 7 günde 7 kilo diyetini yapar ve 3-5 verip kendimi ii hissederdim ama artık sınırlarımı aştım ve bu diyeti o kadar çok yaptım ki listedeki herşeyden gına gelmişti tüm gün aynı şeyi yemekten... bu yıl 88i gördüm:KK53: ve dün itibariyle yeni keşfettiğim isveçe başladım bu sabah 86 çıktım tartıda :KK9: biliyoruım bu giden iki kilo yağ değil ama en azından beni motive etti zaten son 3 kiloyu bikaç hafta içinde almıştım belki bu yüzdendir iki kilo birden gitmesi tabi diyetin yanında spor yapıorum ve elma sirkeli su içiorum....şu an memleketteyim annemlerin yanında ayın 20sinde eşimle görev yaptığımız yerde buluşucaz bikaç haftadır görmedi beni bu diyet işe yararsa şok olacak beni en çok motive eden de bu zaten amacınız olduğu zaman konsantre olmanız çok daha kolay oluyor:KK34:

sevgili cady,
diyetten sonra da en azından spora ve akşam yemeklerine dikkat edersen ve protein ağırlıklı beslenirsen bence o giden kilolar kalıcı olur. o yüzden hızlı giden kiloları vermemişsin gibi sayma canım. şöyle eşin seni görünce gözlerini kamaştır inşallah, motivasyonun daim olsun :nazar:

ben de yıllar sonra tartıda 58 gördüm. gerçi 58.8 ama olsun diyorum 57yi göreceğim günü iple çekiyorum :KK66:

prensesssssss sen de nasıl gidiyor?

destek için sağol kedilikadın:KK61: ben de aynen öle düşünüyorum 13 gün bitti dünyayı y,yebilirsin formatına sokmıcam kendimi:KK1: az önce burda bahsi geçen leslie sanson'ın 2 millik egzersizini yaptım koşmuşum gibi nefes nefese kaldım ve ter attım hakkaten süper ve hiç sıkılmadım . açıkçası böle bişey lazımdı bana dışarı çıkmayı sevmiorum park bayağı uzak hep üşeniodum gitmeye bu çok ii oldu şimdi 5 millik indirmeye çalışıorum . düne göre bugün acaip motive olmuş durumdayım :KK49:

sevgili cady,
diyetten sonra da en azından spora ve akşam yemeklerine dikkat edersen ve protein ağırlıklı beslenirsen bence o giden kilolar kalıcı olur. o yüzden hızlı giden kiloları vermemişsin gibi sayma canım. şöyle eşin seni görünce gözlerini kamaştır inşallah, motivasyonun daim olsun :nazar:

ben de yıllar sonra tartıda 58 gördüm. gerçi 58.8 ama olsun diyorum 57yi göreceğim günü iple çekiyorum :KK66:

prensesssssss sen de nasıl gidiyor?

iyi gidiyor canim. dun aksam tavuk salata yerine, etli pilav yedim:) bugun aksam iftara gidecegim icin, ogle yemegiyle aksam yemegi arasindaki listeyi degistircem.
Sali gunu tekrar tartilcam ozaman sonucu goruruz bakalim:) ama artik kemiklerim cikmaya basladi , sayiyorum bile:)) senin nasil gidiyor canim?

bugun 7.gunum

Sabah: Şekersiz çay
Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
Akşam: Hiçbir şey

kızlar merhaba
isveç diyetini 2. uygulayışım olacak
öncekinden fayda gördüğüm için yeniden yapıyorum
boyum 1.67 kilom 64tü ve ben 5 günde 60 kiloya düşmüştüm

şu an 65 kiloyum yarın 5 günlük olmak üzere uygulamaya başlayacağım
malzemeleri temin ettim
hadi bakalım hepimize kolay gelsin:)

X