Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar merhaba 99 kiloyum ve 22 yaşındayım yeni memur oldum ve artık zayıflamak istiyorum beni sınırlayan uyacağım birşey olmalı yarından itibaren isveçe başlıyorum ve 13 gün bozmadan yapacağım bitince de fotoğrafımı ekleyeceğm boyum 168 cm bakalım ne kadar verebileceğm bana destek olmak isteyn olursa çok mutlu olurum

harika ya çok güzel vermişsinn
sankii bende vücud olarak rahatlama var
saol cnmm hepimiz veririz inş
bende beşinci gündeyim kızlar bugün ögleyi akşamla yer degiltireyim dedim brokoli yerine karnı baharad yeniliyo birazcık karnı baha yedim ve salata yedim az akşama tavuk haslamaya üşünirsen yine haslanmış karnı bahar yerim.aslında bügün tavuk degilde balık vardı ama bn balık günlerinde tavuk yiyorum:KK56::KK56::KK56:

bugün 4.günüm kızlar
sabah 1 kahve 1 dilim kızartılmış (ben baya kurutuyorum ekmeği kıtır kıtır olana kadar)
öğlen 1 yumurta peynir havucu yemedim
akşam yoğurt çorba içtim valla ne yalan sölim bugün tavuk yoktu ama 5 tane kuş başı tavuk yedim havucun yerine portakal suyunuda içmedim çorba içtim onun yerine böyle bi dengleştirdim aklımca bişey olurmu kızlar yaa 2 lt su oldu yata kadar 3 olur.
kaçamak olarakda 3 ince gofret:KK37:

Son düzenleme:
yıne bır ısvecc dıyetıyle bas basayımm :KK70: umarım 13 gunu tamamlayabılırım .. bugun 1 :KK70: 2 yumurtamı yedım ve spor yapıcam sımdı :)

annem de yapıyor
bugün 4. gün.

kaçamak yapmadan durabiliyor çok şaşırdım. daha önceki diyet denemelerinde hep yapardı
aç kalmıyorum diyor fakat 2. gün biraz zor oldu
sabah sadece kahve öğlen de yogurt ve bir dilim salamla aksama kadar idare edemedi, aksam yemeginin bi kısmını saat 4te yedi kalanı aksam yedi

bugün de öğlen peyniri yiyemedi fazla geldi. gelip gidip bir çatal alıyor.

görüntüde de tartıda da fark var. tartıda 3 kg farketti 3 günde

ama her gün 5 km yürüyüş yapıyor bir de (normalde de yapardı bunu yani sürekli alışkanlıgı, işe yürüyerek gidiyor)

Son düzenleme:
selam kizlar
ben 2 ay kadar once isvec yaptim 10 gun kadar, 5 kg gitmisti toplam. yeniden yapmaya karar verdim yarin basliyorum bakalim bu kez ne kadar gidecek. bitisinde dukana devam edicem. gecen sefer oyle kalici olmustu diyet bitince kilo almamistim ona guvenerek yine ayni sistemle devam etmeye karar verdim. gidisati bildiririm buradan :)

isvec diyetinde ilk günüm...nescafem vardı ama bulamadım:KK43: yesil cay içtim sekersiz....
simdi yumurta haslıyorum.yanına domatesimi dildim...aksama allah kerim:))))
hadi hayırlısı diyorum.........

Bir şey sorucam kızlar, ben biftek vs sevmem yani etle aram yok... tavuk balık bi nebze :/ bifteğin yerine ne yiyebilirim ????? acil cevap bekliyorm yardm edin kızlar

Artık Türkiye'de İsveç deyince muhtemelen birçok kişinin aklına İsveç diyeti geliyor. Avrupa'da çılgınca uygulanan İsveç Diyeti Türkiye'de ilk defa Aylin Livaneli'nin Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde duyuruldu. Böylelikle Türk halkı geniş kitleleri ardında sürükleyecek yeni ve etkili bir diyetle tanıştı. Diyeti uygulayan herkes iki haftada 7 ile 20 kilo arasında verebildiğini belir...tti. Dahası diyetin en büyük özelliği metabolizmayı tamamen değiştirdiği için 2 yıl boyunca hiç kilo alınmamasını sağlaması. ayrıca bu diyet amerika kalp hastanesınde acıl kılo vermesı gereken hastalara uygulanan bır dıyettır.
Kurallar
1. Ayrıca çay, kahve ve meşrubat içilmemeli.
2. Günde en 2 litre su içilmeli.
3. Diyet 13 günden fazla sürdürülmemeli.
4. Diyeti ancak 6. günde kesebilirsiniz.
5. diyet bittikten sonra hemen tekrar başlamayınız
6. Aynı gün içinde öğle ve akşam yemekleri yer değiştirilebilir.
7.BİFTEK YERINE HASLANMIS TAVUK GOGUSU YENILEBILIR (BUDA BENDEN :) AYAZ)
Tavsiyeler
1. Brokoli bulamazsanız karnıbahar yiyebilirsiniz.
2. Kolesterolü yüksek olanlar yumurtanın akını yiyebilir.
3. Ölçü ve miktar belirtilmeyen yiyecekleri abartmamak koşuluyla istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.
4. Diyet ağır gelirse 6. günde kesip 3 ay sonra 6 gün daha uygulamak mümkün.
1. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata
2. gün
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve
3. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata
4. gün
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
Akşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt
5. gün
Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli
6. gün
Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata
7. gün
Sabah: Şekersiz çay
Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
Akşam: Hiçbir şey
8. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme seker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata
9. gün
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve
10. gün
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata
11. gün
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
Aşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt
12. gün
Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli
13. gün
Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

bunu nette buldum yukardakı maddelerı ıstersek et yerıne tavuk yıyebılırz kı bende etı bır kere tukettım 3.gunumdeyım
1.gunum tavuk yedım

isveç dıyetını yapanlar hadı beraber bırbırımıze destek olarak devam edelım

kozmık beden temızlıgı yapmıstım gecen hafta bıttı
1 hafta vucudu dınlendırdım sımdı bu dıyete başladım
proteın olması cok ıyı spor yapıyorum cunku ama salam sağlığa zararlı oldugu ıcın tuketmıyorum
dıyetlerde aslında salam sosıs olmaz burda gorunce sastım bırde aynı gun balık ve et var benım bıldıgım
farklı cesıt etler aynı gün yenmez:26: bu konuda alternatıfı olan varmı ?

isvec diyetinde ilk günüm...nescafem vardı ama bulamadım:KK43: yesil cay içtim sekersiz....
simdi yumurta haslıyorum.yanına domatesimi dildim...aksama allah kerim:))))
hadi hayırlısı diyorum.........

domates mevsımı olmadığı için ben tuketmıyorum
bırde sabah kahve dıyor ya ben kucuk kahve fıncanında sade turk kahvesı yapıp içiyorum
ama oncesı İbrahim SARAÇOĞLU'ndan Maydanoz Kürü uyanınca yapıyorum

Türk kahvesi gerçekten çok işe yarıyormuş, bir sporcu arkadaşım spor yapmadan yarım saat önce türk kahvesi içilirse yağ yakımının daha çabuk başlayacağını ve daha çok yağ yakılacağını söylemişti :) bence sağlıklı bir diyet bu isviç diyeti...yaz geldi diyebiliriz, kilolardan kurtulmanın da vakti gelmiştir

isveç dıyetını yapanlar hadı beraber bırbırımıze destek olarak devam edelım

kozmık beden temızlıgı yapmıstım gecen hafta bıttı
1 hafta vucudu dınlendırdım sımdı bu dıyete başladım
proteın olması cok ıyı spor yapıyorum cunku ama salam sağlığa zararlı oldugu ıcın tuketmıyorum
dıyetlerde aslında salam sosıs olmaz burda gorunce sastım bırde aynı gun balık ve et var benım bıldıgım
farklı cesıt etler aynı gün yenmez:26: bu konuda alternatıfı olan varmı ?

canımm salam yerine yediğin tavuktan bir parça daha ye :) daha mantıklı bence .. ayrıca cevabın için de teşekkür ederim tatlmm

canımm salam yerine yediğin tavuktan bir parça daha ye :) daha mantıklı bence .. ayrıca cevabın için de teşekkür ederim tatlmm

senın cevabında mantıklı :) ama şuda var yogurt ıle et aynı öğünde tuketmek ciğeri zorlar
yogurt oldugu zaman kayısı yada eksı elma dograr yerım yogurtla :KK66: sen basladınmı canım ?

Son düzenleme:
selam kızlar 16 haziran da oğlumun sünneti var bugün bu diyete başladım umarım başarırım.trodilerim az çalıştığı için 10 ayda 15 kg aldım metabolizmam temelli bozulmaz inş. :KK43:(
öğlen 12 de yumurtaları yedim ama sular kesilince ıspanaklarımı yıkayamamıştım ıspanağımıda saat 15 te yedim ama olur herhalde

Son düzenleme:
senın cevabında mantıklı :) ama şuda var yogurt ıle et aynı öğünde tuketmek ciğeri zorlar
yogurt oldugu zaman kayısı yada eksı elma dograr yerım yogurtla :KK66: sen basladınmı canım ?

canımm inan bir an önce başlamak istiyorum ama çok sevdiğim bir arkadaşıma kebap sözü verdim :KK70: ama bir türlü bir araya gelemiyoruz...şu kebap olayı bi bitsin hemen başlıycam :) bu hafta içi başlarım gibi görünüyor :) sen başladın mı ?? başladıysan nasıl gidiyor? gerçi şimdi başlamam daha kolay benim, eşimin kız kardeşi bir süre bizde kalacak, o da diyet yapmaya meraklı..onunla birlikte başlarız..ama diyete başladığım gün, gün gün buraya da yazacağım nasıl gittiğini :) :)

selam kızlar 16 haziran da oğlumun sünneti var bugün bu diyete başladım umarım başarırım.trodilerim az çalıştığı için 10 ayda 15 kg aldım metabolizmam temelli bozulmaz inş. :KK43:(
öğlen 12 de yumurtaları yedim ama sular kesilince ıspanaklarımı yıkayamamıştım ıspanağımıda saat 15 te yedim ama olur herhalde

olur canım ne olacak, zaten diyet listesinde de belirtilmiş, öğle ve akşam yemeklerinin yer değiştirmesi durumunda bir sakınca olmadığına :) hadi hayırlısı olsun... sakın pes etme canım, zaten 13 gün sık dişini :)) gün gün yazarsan seviniriz, bizi de motive etmiş olursun böylece :) hadi kolay gelsin tatllmm

canım bencede o saatte yemen sorun olmaz bı kereye mahsus olmus :KK66:
benımde troıd bezlerım cok yavas calısır ısvec dıyetının yanında hergun 10 km kosuyorum yoksa kg veremem
bakalım sonunda sonucumuz ne olucak :) boy ve kg bılgını yazarsan sevınırım canım

canımm inan bir an önce başlamak istiyorum ama çok sevdiğim bir arkadaşıma kebap sözü verdim :KK70: ama bir türlü bir araya gelemiyoruz...şu kebap olayı bi bitsin hemen başlıycam :) bu hafta içi başlarım gibi görünüyor :) sen başladın mı ?? başladıysan nasıl gidiyor? gerçi şimdi başlamam daha kolay benim, eşimin kız kardeşi bir süre bizde kalacak, o da diyet yapmaya meraklı..onunla birlikte başlarız..ama diyete başladığım gün, gün gün buraya da yazacağım nasıl gittiğini :) :)

ah canım bende arkadaşlarla bulustum hepsı tatlı yedıler :KK43: ben ıkı catal aldım onları kırmıyım dıye sonrası bol bol yuruyus yaptım kı sabahta 10 km kosmustum :)
hadı bakalım bıranönce aramıza katıl evde senınle yapan bırı olursa cok daha ıyı .. esıme guzel yemekler yaparken tek basıma dıyet zorlasada pes etmek yok:KK31:

X