Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

bugün 3. günüm ve az önce 1 kesme şekerli kahvemi içtim bir dilim kızarmış ekmeğimi yedim.biraz sonrada yürüyüşümü yapıcam 2 kilo vermiş durumdayım..ay inanılmaz bişey ve kendimi acayip rahat hissediyorum..fazlalıklar gidiyo...ama en önemliside bu 13 günün sonunda nasıl uygun bi diyete baslamalıyım ben bilmiyorumm :KK61:

günaydın canıım bende bugün başladım...şuan kahvemi içiyorum..3 günde 2 kilo vermişsin

süüüppeerrsinn..ben 2 günlük detoksla 1 kilo vermişim ama kabız oldum..ondan veremedim galiba..neyse 74 kiloyla başlıyorum canım...yarın sabah görüşürüz....:nazar:

hadi hayırlısı canım...ya bende bişey merak ediyorum adet oldum ben dün acaba kilo verme duruyomu bu dönemde sanırım öle bişiler okumuştum diye hatırlıyorum..ayy öle olursa çok üzülücemmmm :KK59:

tiviticiğim bende 13 günü tamamlayabilirsem sonra ne yapacağım diye çok düşündüm ve kalori hesabıyla beslenmeye karar verdim..ve 1200 kalori civarı beslenirsem dengeyi kurabilirim diye düşünüyorum canı..sende bunu bir düşün bakalım:KK61:

tiviticiğim bende 13 günü tamamlayabilirsem sonra ne yapacağım diye çok düşündüm ve kalori hesabıyla beslenmeye karar verdim..ve 1200 kalori civarı beslenirsem dengeyi kurabilirim diye düşünüyorum canı..sende bunu bir düşün bakalım:KK61:

evet canım mantıklı..şu diyeti bi bitirelim de hayırlısıyla ona başlarız...bu diyeti bi daha ne kadar süre sonra yapabilicez acaba haziran da kayınçomun düğünü varrrr zayıf olmam lazımmmmm :KK64: :KK64: :KK64:

Günaydın,

geçen sene bu zamanlar hatta tarihi bile not almıştım 12.şubat (bu benim miladım demiştim :26:) rejim yapmıştım 87 kilodan 75 kiloya kadar düştüm , haziranda hedefime ulaşmıştım.
belli bir listem yoktu , insülin direnci tespit edildi şekeri unu v.s kestim . Sonrasında tabi bu son 2 ayda 81 i tartıda gördüm ve çok moralim bozuldu, resmen depresyona girdim, neden aldım bu kiloları ?? çünkü dikkat etmedim çatlayana kadar yedim:KK56:
zaten ömrüm rejim muhabeti ile geçiyor .
Neyse yine 12 şubatta karar verdim ve kısmet bugün başlamakmış. Internette dolanırken bizim tanıdık eski dost isveç diyeti karşıma çıktı, çoookk önceleri denemiştim ama deneme öğle yemeğine kadar sürmüştü ve çok saçma bir diyet olduğunu düşünmüştüm. 4 gündür araştırıyorum yorumları okuyorum, insanlar inanılmaz kilolar vermişler bu sağlıklımıdır değilmidir ? biranda bu kadar kilo naasıl verilir nereye gider anlamadım ,
ve akabinde 13 gün bittiğinde başka bir rejim yapmalı , eski düzene dönülürse çok zararlı olacak. (ben zamanında diyetisenimin verdiği listelerden devam edeceğim)
gelelim isveç diyetine ( gerçi gerçek adı danish diet, danimarkalılar bulmuşlar neden isveç e kondurmuşun o da muamma:KK61:)
bu diyet 500 kalorilik değil hesapladım tam tamına 800 kalorilik, çoğu yerde 500 diye geçiyor. (benim diyetisyenimde diyet sürecinde 3 günlük 700 kalorilik sok diyet veriyordu , o zaman ölmediysem şimdide ölmem herhalde.:KK50:
Hayırlısı diyip burada sürecimi paylaşmak istiyorum hem motive olur bana hem de benim gibi teredütte olanlar varsa kendimi fedaaa ediyorummmm :2: umarım sonunu getiririm.
Bir de dediğim gibi inanılmaz sonuç alanları okudum, inansammı inanmasammı onada karar veremedim bakalım gerçekmi mucize diyet :18:
bu arada nescafem bitti , kahvaltımı yapmış oldum ,

Sırf bu konuda fikir belirtebilmek için foruma üye oldum :KK1:

Bugün benim de bu diyetteki 8.günüm. 59.4 ile başladım. Boyum 1.61
En son dün sabah tartıldığımda 56.8 çıktım. 3 kiloya yakın vermişim yani. Diyete başlarken regl günüme göre hesaplayıp başlamıştım. Ama sanırım beslenme düzenimin değişmesinden, 5gün erkene geldi. 3gündür tatlı krizlerine girip duruyordum. En son dün akşam kaçamaklarla biraz bozdum rejimi. 2 dilim ekmek, 1 special K ve 3 petti beurre bisküvi yedim. Bugün de acaba bıraksam mı bu noktadan sonra işe yaramaz mı diye düşünmeye başladım. Ama ortasındayım diyetin, bırakmıycam. Okuduğum yorumlara göre tekrar yapmak için 3 ay beklemek gerekiyormuş. 3 ay daha yapamycam o yüzden 13.güne kadar dayanıcam. Bırakıp pişman olmak istemiyorum. Ne dersiniz sizce dünkü yaptığım kaçamak çok olumsuz etkiler mi diyetin kalanını?

Sırf bu konuda fikir belirtebilmek için foruma üye oldum :KK1:

Bugün benim de bu diyetteki 8.günüm. 59.4 ile başladım. Boyum 1.61
En son dün sabah tartıldığımda 56.8 çıktım. 3 kiloya yakın vermişim yani. Diyete başlarken regl günüme göre hesaplayıp başlamıştım. Ama sanırım beslenme düzenimin değişmesinden, 5gün erkene geldi. 3gündür tatlı krizlerine girip duruyordum. En son dün akşam kaçamaklarla biraz bozdum rejimi. 2 dilim ekmek, 1 special K ve 3 petti beurre bisküvi yedim. Bugün de acaba bıraksam mı bu noktadan sonra işe yaramaz mı diye düşünmeye başladım. Ama ortasındayım diyetin, bırakmıycam. Okuduğum yorumlara göre tekrar yapmak için 3 ay beklemek gerekiyormuş. 3 ay daha yapamycam o yüzden 13.güne kadar dayanıcam. Bırakıp pişman olmak istemiyorum. Ne dersiniz sizce dünkü yaptığım kaçamak çok olumsuz etkiler mi diyetin kalanını?

merhabaaaa,

çok şükür bu diyeti yapan kanlı canlı birisine denk geldim... 1 haftada 3 kilo çok iyi daha ne olsun lütfen bırakmayın, şurda 5 gün kalmış , hemen ardından tekrar diyete başlayamayacağınıza göre 8 günü heba etmeyin.
birde regl döneminde olduğunuza göre şuanda şişsiniz görün bakın bittikten sonra daha da hafifleyeceksiniz.
ben de reglim şuan hemde 2. günümde , periyodumdan önce krizler oluyordu bende , geçen hafta yeterince nefsimi köreltim öyle başladım.:KK61:
bırakmayın devam edin bence başa dönmek kabus olur en azından 2-3 kilo daha verirsiniz ve kazancınız olur diye düşünüyorum.
ama sonrasında da ipin ucunu bırakmak yok

sormak istediğim birşey var..
ıspanak ne kadar yeniyor, 1 porsiyon deniyor ama bunun ölçüsü nedir ? ne kadar süre haşlamak gerekir ?

Ben tamamen göz kararı yaptım. Bugün de yine ıspanak var ama normalde ıspanağı çok sevmeme rağmen diyette yemekten dolayı aşırı midemi bulandırmaya başladı. O yüzden bugün ıspanak yerine yeşil salata yiyeceğim.

Zaten ıspanak pişince küçülen bir şey. Bir kase kadar yesen yeterli olacaktır. Bir demetin yarısı gibi düşün. İkinci yediğimde hepsini bitirmekte zorlandım bile. Ama sonuçta ıspanak bu. Çok az yemediğin sürece istediğin kadar yiyebilirsin. Unutma bu diyet asgari vücut ihtiyacına yönelik hazırlanmış. O nedenle fazla yemen problem değil ıspanağı ama az yersen ihtiyacının tamamını alamayabilirsin.

ben sabahları sirkeli su da içiyorum, bir de aralarda 5-1 yerde sallama çay..

bu ikisinin dışında başka birşey ilave etmeyeceğim ... ama listede ufak bir oynama daha yaptım.. 3 ana öğün (kahvaltıya öğün dersek tabi:KK56:) + 2 ara öğün olacak.

bugün 2 yumurtanın bir tanesini 10,30 da yedim ve şuan gayet iyim öğlende 1 yumurta ve ispanağı . Verilen domatesi de öğleden sonra 4 de yiyeceğim.

akşam menüsünü de yediden önce .

aralara birşeyler yayarak hem bünyemi sarsmam hem de ilaki birşeyler yeme isteğimi bastırırım. sonuçta alınması gereken kalori 800 ise bunu almış olacağım .
umarım bu taktik işe yarar.. diğer türlü bir nescafe ile öğlene kadar durmak mümkün değil (benim açımdan)

Aslında alışıyorsun. Bence bir şey ilave etme fazla. Ama olmadı mevcuttakileri yayarak yiyebilirsin. Eğer çok fazla bir şeyler ilave edersen isveç diyeti olmaktan çıkıp başka bir diyet olabilir :)
O zaman da vaadedilenden daha farklı bir hedefle bitirebilirsin. Yine de çok zorlamamak lazım. :)

herkese merhaba bugün 2.günüm 700 gr vermişim...tiviti neredesin canım bu sabah :87:

burdayım canım...kızım huysuzluk etti akşam uyuyamadım ve anca kalkabildim :KK59: şuan limonlu havucumu yiyorum..öğle yemeği yemem gerekirken.öğle yemeğinde bugün haslanmış balık var yaaa ben balığı normalde yiyemem zaten napıcam bilmiyorumm..hemen dijital bi tartı almak istiyorum sabah bi ara uyandım tuvalete girdim ve sonra su bile içmeden tartıldım 67 geldi..ama tartım dijital değil..5.günüm bugün ve ben diyete alıştım hiç zorluk çekmiyorum artık..en güzelide abur cuburdan vazgeçtim..neydi o öyle bi sürü yemek yiyip arkasından çikolatalar bisküviler neskafeler kolalar offff :KK50:

burdayım canım...kızım huysuzluk etti akşam uyuyamadım ve anca kalkabildim :KK59: şuan limonlu havucumu yiyorum..öğle yemeği yemem gerekirken.öğle yemeğinde bugün haslanmış balık var yaaa ben balığı normalde yiyemem zaten napıcam bilmiyorumm..hemen dijital bi tartı almak istiyorum sabah bi ara uyandım tuvalete girdim ve sonra su bile içmeden tartıldım 67 geldi..ama tartım dijital değil..5.günüm bugün ve ben diyete alıştım hiç zorluk çekmiyorum artık..en güzelide abur cuburdan vazgeçtim..neydi o öyle bi sürü yemek yiyip arkasından çikolatalar bisküviler neskafeler kolalar offff :KK50:

merhaba tiviti tebrik ederim ..
spor yapıyormusun ? ben çalışıyorum bütün gün oturuyorum , sanırım kilo vermem bu kadar kolay olmayacak.
ilk günüm olması sebebiyle ve sabah sabah kahveyi içtiğimden biraz tansiyonum düştü gibi ama şimdi gayet iyim gözüm ancak açıldı.

merhaba tiviti tebrik ederim ..
spor yapıyormusun ? ben çalışıyorum bütün gün oturuyorum , sanırım kilo vermem bu kadar kolay olmayacak.
ilk günüm olması sebebiyle ve sabah sabah kahveyi içtiğimden biraz tansiyonum düştü gibi ama şimdi gayet iyim gözüm ancak açıldı.

merhaba canım..ilk gün oluyo tansiyon düşmesi benimde oldu.ben eve koşu bandı aldırdım6 km hızla 30 dk. yürüyorum..kızım küçük dışarı çıkma gibi bi imkanım yok çünkü..bnm bugün 5 gün ve acayip rahatım bol bol su içiyorum hiçde acıkmıyorum...canım acur cubur bile istemiyo artık..iradeli olalım ve verelim şu yağlarıııııııııı :) :81: :81:

merhaba canım..ilk gün oluyo tansiyon düşmesi benimde oldu.ben eve koşu bandı aldırdım6 km hızla 30 dk. yürüyorum..kızım küçük dışarı çıkma gibi bi imkanım yok çünkü..bnm bugün 5 gün ve acayip rahatım bol bol su içiyorum hiçde acıkmıyorum...canım acur cubur bile istemiyo artık..iradeli olalım ve verelim şu yağlarıııııııııı :) :81: :81:

inşallah verelim , ama ben alıp vermekten yoruldum , ömrüm kilo kontrolu yaparak geçecek ...
iki çocuğum var ikisinde 30 kilo aldım :KK1:
Kızımda kilolar çabuk gitti ama oğlumu doğurduktan sonra ve yaş da ilerledikce çok zahmetli :KK50:
ben 70 kilo olsam öpüp başıma koyacağım 5 senedir tartıda bu rakkamı görmedim :82:

görcezzz bakalım bu isveç diyetini , :KK51:

günaydıııınn kızlarrrr ben bu sabah erkenden uyandım sporumu yaptım...şimdi kahvemi içicem...ayyy gidiyo kilolarrr yaşasınnnnn :KK66: :KK66: :KK66:

Günaydınnn tiviti,çok enerjik gördüm seni :nazar:

spor yapamamak canımı sıkıyor :97: kendimi tam diyeti tam yapamıyor gibi hissediyorum bu yüzden...

dünü atlattım çok şükür bugün de sözde kahvaltımı yaptım bu saat oldu iyiyim , inşallah haftasonu da aynı disiplinle gider , haftasonları çok tehlikeli , çoluk çombak kahvaltı yaparken elimde kahve ile onlara eşlik etmek bakalım nasıl olacak ..

kendimi kandırıyormuyum bilmiyorum ama periodumda olduğum halde şiş hissetmiyorum ya psikolojik yada gerçekten öyle.. hadi hayırlısıııı:KK34:

X