Bulaşık makinası tablet

SHXIXNE

O Artık 3 Ü 1 Arada
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
682
1
37
Merhaba hanmlar bulaşık makinası tablet kullanıyorum . Calgonit 5 i 1 arada kullanıyorum ama makinam da bulaşıklarım eskisi gibi pırıl pırıl cıkmıyor . Ayriyetten tuz ve parlatıcı kullanmıyorum.Sizler nasıl kullanıyorsunuz ?

canım bende calgonit kulolanıyorum ama ben parlatıcı olarak elma sirkesi kullanıyorum bardaklarım ışıl ışıl parlıyor bide ayda 1 defa makineme az miktar domestos döküyorum
tuz koymadım daha son 6-7 ay önce koymuştum tuz kullanmıyorum çünkü tabletlerde hepsi mevcut fazla tuz olunca çizik yapıyor bardaklarda

canım bende calgonit kulolanıyorum ama ben parlatıcı olarak elma sirkesi kullanıyorum bardaklarım ışıl ışıl parlıyor bide ayda 1 defa makineme az miktar domestos döküyorum
tuz koymadım daha son 6-7 ay önce koymuştum tuz kullanmıyorum çünkü tabletlerde hepsi mevcut fazla tuz olunca çizik yapıyor bardaklarda

elma sirkesi ilk defa duydum. Nasıl kullanılıyor peki parlatıcı gözünemi döküyoruz . İllaki elma sirkesi mi olmalı ?

Hiç makine temizleyicilerden kullandınmı ? Daha önceden kullanıyordum artık bıraktım. Acaba onunda etkisi olurmu ki ?

bize verilen eğitimlerde şöyleydi kızlar: ne olursa olsun tuz ve parlatıcı kullanılması gerekiyo çünkü deterjanlardaki yetersiz kalıyo bir de cam eşyalar makinede yıkanınca zamanla çiziliyo çünkü 60 derece sıcaklıkla yıkanıyo bir de camların üzerinde zar gibi birşey var zamanla o gidiyo ondan da çiziliyo bilginize...

kutuda 5 i bir arada dediğine bakma yetersiz kalıyo parlatıcı tuz şart şakkıdı

canım bende aynen senin gibi yapıyordum ayrıyeten tuz kullanıyordum ama parlatıcı kullanmıyordum. lekeli çıkıyordu bulaşıklarım tüm moralim sıfır oluyordu. parlatıcıyıda ayrıca kullanmaya başladım sonra sonuç mükemmel .. meğer her şey parlatıcıdanmış bide parlatıcı ve tuz alarak dene istersen sende..

Ayrıca tuz ve parlatıcı kullanıyorum. Ve tablette kullanıyorum. Bulaşıklarım pırıl pırıl. Ama dikkat ettiğim bir şey daha var çok doldurulursada çok teniz olmuyo bilginize.

elma sirkesi ilk defa duydum. Nasıl kullanılıyor peki parlatıcı gözünemi döküyoruz . İllaki elma sirkesi mi olmalı ?

Hiç makine temizleyicilerden kullandınmı ? Daha önceden kullanıyordum artık bıraktım. Acaba onunda etkisi olurmu ki ?
canım ben parlatıcı kısmına elma sirkesi koyuyorum çokta memnunum
ben temizleyicide kullandım calgonitinkini ama şimdi kullanmıyorum
ama tabiikide temizleyiciler çok iyi ben bimde gördüm kendi markaları ondan alıp deneyeceğim bakalım

bi tek tablet yetersiz....tuz ve parlaticisiz olmaz bence...ben hep soyle yikadim tuz+tablet+parlatici..ben 45 derecede ve 24-32 dk yikiyorum (dakikalar agirliga gore degisiyor)...masallah piril piril oluyor.

Tuz ve parlatıcı şart bence.
Tabletle birlikte bunlarıda kullanmak daha güzel sonuç veriyor.

bende sadece tablet kullanıyorum calgonitin..hepsi bir arada.....yüksek ayarda yıkarım genellikle hiçte sorun yaşamıyorum....ayda 1 kere domestos dökerim güzel yıkanır..maşallahh

arkadaslar benım makınam sıemens ve gecen ay servıs geldı ve ona sordum tablet mı yoksa ayrı ayrı mı kullanalım dıye ve adamın acıklaması mantıgıma cok yattı.dedıkı tablet deterjanlar bellı bır oranda tuz ve parlatıcı ıcerıyor ama turkıyenın hatta yasadıgınız sehrın bıle su sertlıgı,kırec oranı degısıyor kı oylede.ve bazı yerlerde kırec ve su sertlıgı az oldugu ıcın tablet yeterlı gelıyor ama bazı yerlerde yetersız kalıyor tabı bız sebeke suyumuzun kırec oranını bılmedıgımıze gore en dogrusu tuzu ve parlatıcıyı ayrı koymakmıs.benımde bardaklarım artık parlak degıl ve cızıldı ama sanırım ben hep makınada yıkıyorum ve 65 derecede o yuzden oluyordur dıye dusunuyorum.

parlatıcı katmadığınız zaman su lekesi kalıyor özellikle kaşık çatal ve tencerelerde parlatıcısız ve tuzsuz olmaz bence kullanılmalı diyorumCADIARZU

5in1 tablet yeterli gelmiyor bazen. Quantum harika, bence denemelisin. Ayrıca lüzumsuz tuz ve parlatıcı kullanımı bulaşıklara zarar veriyor. Parlatıcı tortu bırakıyor, tuz da beyazlatıyor bardakları. Quantum, Pril 7in1 ve Bim'de satılan Bind Activit. Bu üçü harika, tavsi,ye ederim. Calgonit 5in1 ve hepsi bir arada tabletler kurutmaya pek yardımcı olmuyor ıslak çıkıyor bulaşıklar. ıstanbul'da yaşıyorsanız tabletlerle beraber tuz ve parlatıcıya kesinlikle gerek yok, bilginize.

asla tablet kullanmıyorum
çünkü genellikle 2 kişi olduumuz için makinenin üst tarafını çalışyırıyorımk
dolayısıyla tablet çok oluyo...
ayrıca calgoniti 1 kezdenedim hiiç memnun kalmadım
yıllardır prilden şaşmam bu nedenle...

Bind Activit de kullandım prilden sonra da b,nd öneririm
hem de baya ucuz

bende iki kişi olmamıza rağmen hemen hemen hergün haftada 5 gün makine açıyorum ve calgonitin şu çamaşır suyu etkili olanından ve tozundan ayrıca hepsi birarada olanından kullandım ama hep bardaklarımda kaşıklarımda yüksek ısıda yıkayıp denememe rağmen su lekesi buldum.şimdi prilin tabletini 70 derecede ve kısa proramlarda bingo tozu kullanıyorum bir harika...hiç çizikte yapmadı.. makinemde aeg 5 programlı....süper ben memnunum.bide arkadaşlar bu calgonit olsun pril olsun labletler üzerindede yazıyor zaten kısa programlarda erimiyor doğru düzgün su soğuk olduğu için hep yüksek dereceler için kullanın tabletleri daha memnun kalacaksınız.ben açıkcası düşük derecede calgonun lekesiz yıkadığını görmedim.suda deterjanlı gibi bulanık kalıyor.bardaklardada belli oluyor.açıkcası ouantumunu kullanmadım.onuda deneyeceğim ama 70 derecede yıkayarak yada 50....tabletler en az 50 derecede kullanılmalı...

X