Serzeniş..

iremsu

MaBel
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
1.828
5
Evet mutsuzum bu aralar..Canım sıkkın, sıkılıyorum herşeyden :1ninca:
Dün çok mutluydum bugün feci derecede sıkılıyorum şakkıdı
Ben bir hayat yaşamayı tercih ettim ve bir yol seçtim ama olumlu olumsuz yüzlerce tepki aldım..Kime ne vazifeyse allasen :1closedeyes:
Mutsuzum ve bunun sebebi siz insanların pek çoğu..
Kocaman egolarınız, birilerinin gözünde büyüme istekleriniz, sürekli birilerine yaranma çablarınız,kibiriniz, kötü tutumlarınız hepsi çok iğrenç geliyor..çok küçüksünüz gözümde..
Bu kadar iyi niyetle yaklaşırken, sadece birilerini mutlu etmek için kendimi bile mutsuz etmeye ben varken neden kimse bunu haketmiyor :nazar:

Nerden buldum ben böyle insanları, nasıl karıştım onların arasına ve onları nasıl sahiplendim :uhm: Hani çok güçlüydüm ya aslında o da yalan :mymeka:
İnsanın bunca DOSTU varken nasıl güçlü olur ki şakkıdı

Herkesler yalan söylüyor.
Geçmişi, yaşanmışlıkları unutmuşlar..Sahte gülüyorlar bana..
Müthiş egoları var bu insanların hemde tatmin edilmeyi bekleyen kötü egolar..

Diyorum topla irem eşyalarını al sırtına bi sırt çantası kendini dağa taşa vur ama yapacak cesaretin c'si nide kendimde bulamıyorum ve kendimi eteklerine vuracak içinde inekleri olan, güzel kırmızı yanaklı çocukların top oynadıkları bi köyüm bile yok ne yazık ki mafoldumben

Pek çok şeyi özledim..
İnsan olmayı, insan gibi yaşamayı, insanları şüphe etmeden sevebilmeye hasretim..
Hep şu para varya hani onun hükmettiği insanlar oluyor arkadaşımız
Maviden kot pantolon, kotondan gömlek, m&s'den etek giyinenlerden arkadaş seçtiğimizden beri hayal kırıklığı yaşıyoruz :nazar:

Toplumda bi marjinal takılma çabaları, bi kendini gösterebilme içgüdüsü..
Ben burdayım diye bağırmak istekleri halbuki sen ordasın, bağırmasan da görebilirim neden canımı yakıyorsun kii :çok üzgünüm:

Bu sadece bi serzenişti, ufak bi serzeniş bişey yazmanızı beklemiyorum esasen çok dolmuştum ve yazarak boşalmak istedim..
Eğer anlamayıp kısa bi özet geçmemi istiyorsanız en kısa özeti
yine güvendim ve yine enayi gibi orta yerde kaldım

Yine aldandım mübarek olsun :1ninca:

iyide birimi yadirgadi seni olayi anlatsaydin keske bu arada levi`s i unutmussun hatirlatayim dedim

iremim kuşum noldu be kim gagaladı seni ya:sinifsinif:

aman daha genceciksin hayat seni ne yoruyor beee.
asıl beni yordu hayat.
seni çekemeyenleri yanından uzaklaştır olsun bitsin bak nasıl kafan rahatlicakzemuszemus

iremcim sıkma canını yaa..biran okurken toplum hakkındaki görüşlerimi okudum sanki..evet bende böyle düşünüyorum,insanlar pahalı şeylerin içinde kendini büyük hissediyorlariburunları havada geziyorlar...herkesi satın alabileceklerini sanıyorlar...sürekli bir yapmacıklıkk..nefret ediyorum yapmacık insanlardan...neysen o sın halbuki...arkadaslık bambaşka birşey...
ama biryandan da sevinmelisin tatlım Allah sana layık olmayanları hayatından uzaklaştırıyor dahaa fazla canın yanmasın diye...biliyor musun bende geçenlerde bir arkadasımı maziye gömdüm...

Sadece para değil ya....
ınsanların kendi gibi olmasına ben niye hasret kaldım onu anlamıyorum.
Sırf toplumda her edinmek için sevmediğin müzikleri dinlemek,
Ukalaca ve patavatsızca tavırlar,
ıyi niyeti suistimal etmek,
Kadınların koca koca ciplerin içinde güç gösterisi yaptığını görmek,

Geçen gün sırf çifti en az 500 dolar olan ayakkabıların markalarını ve özelliklerini bilmiyorum diye aşağıanmaya kalktım ve cevabını yapıştırdım.

Anlamıyorum bu insanları, hepimiz ergenliğimizi bitirdik geçtik. Nedir bu kompleks, iki yüzlülük. Benim ne zaman gerçek bir arkadaşım olacak? Ne zaman içten pazarlıklı olmayan birileriyle tanışacağım?

Dünyanın çivisi gerçekten çıktı mı ne?

insanlara fazla güveniyorsun galiba...bu dertler hiç bitmez ki,herkesin etrafında var bu tür insanlar..sorunlar hiç bitmez ki ..insanlara güvenmiyeceksin hak edene vereceksin değeri hak ettiği kadar..

iremcim sıkma canını yaa..biran okurken toplum hakkındaki görüşlerimi okudum sanki..evet bende böyle düşünüyorum,insanlar pahalı şeylerin içinde kendini büyük hissediyorlariburunları havada geziyorlar...herkesi satın alabileceklerini sanıyorlar...sürekli bir yapmacıklıkk..nefret ediyorum yapmacık insanlardan...neysen o sın halbuki...arkadaslık bambaşka birşey...
ama biryandan da sevinmelisin tatlım Allah sana layık olmayanları hayatından uzaklaştırıyor dahaa fazla canın yanmasın diye...biliyor musun bende geçenlerde bir arkadasımı maziye gömdüm...

Hepsi teker teker hayal kırıklığına uğratıyo..
Bazen diyorum ki sanırım insan gerçekten yalnızken daha mutlu CADIARZU
En azından kimsenin kompleksini, saçma sapan dertlerini, triplerini filan çekmek zorunda kalmayız ha ?
Bana çok koyuyo ben mi duygusalım? Yoksa herkesin kaybetmeyi göze alacak kadar çok mu arkadaşı var :uhm:

Hepsi mazide kalsın mümkünse kaydirigubbakcemile5

Sadece para değil ya....
İnsanların kendi gibi olmasına ben niye hasret kaldım onu anlamıyorum.
Sırf toplumda her edinmek için sevmediğin müzikleri dinlemek,
Ukalaca ve patavatsızca tavırlar,
İyi niyeti suistimal etmek,
Kadınların koca koca ciplerin içinde güç gösterisi yaptığını görmek,

Geçen gün sırf çifti en az 500 dolar olan ayakkabıların markalarını ve özelliklerini bilmiyorum diye aşağıanmaya kalktım ve cevabını yapıştırdım.

Anlamıyorum bu insanları, hepimiz ergenliğimizi bitirdik geçtik. Nedir bu kompleks, iki yüzlülük. Benim ne zaman gerçek bir arkadaşım olacak? Ne zaman içten pazarlıklı olmayan birileriyle tanışacağım?

Dünyanın çivisi gerçekten çıktı mı ne?

Aynı dertlerden muzdaribim fisfisfis
Sevmediği ama sırf özendiği için bilmediği, anlamadığı kitapları okuyanlar mı istersin?
Sırf özendiği için küfürlü konuşanları mı?
Özeniyolar üstelik neye özendiklerini bilmeden onun kendilerine ne getireceğini düşünmeden özeniyolar ve yalnız kalıyorlar :1ninca:
İyi niyetimi korumaya devam ettiğim sürece ben yalnız kalmayacağıma inanıyorum,
ama insanların iyi niyetini suistimal etmek isteyenler,bence onlar çevresinde yüzlerce insan olsa bile yapayalnızlar a.s.

insanlara fazla güveniyorsun galiba...bu dertler hiç bitmez ki,herkesin etrafında var bu tür insanlar..sorunlar hiç bitmez ki ..insanlara güvenmiyeceksin hak edene vereceksin değeri hak ettiği kadar..

İşte bu benim için o kadar da basit değil fisfisfis

seni çok iyi anlıyorum canım benimde iş yerinde başıma geldi insanları kendimiz gibi insan görüyoruz güvveniyoruz ne yazıkkı ama arkamızdan kuyumuz kazılıyor kazık yiyoruz güvenmek değil biz insanlara insan muhamelesi yapıyoruz kendini göstermek için herkesi eziyorlar ama kendi yaptıkları hiç bir zaman gün yüzüne cıkmıyor ne yazıkkı kendilerini göstermek için yükselmek için yapmadıkları yok yalan dollan yalakalık herşeyi yapıyorlar biz olmadığımız için ezilenler grubundayız üzme canını iyiler hep kaznır geçte olsa hepsi geçer geççiçektirde

arkadaslar hıc kusura bakmayın,ıremın dedıgı gıbı,butun sorun PARA!dostluk,arkadaslık aslında HAYATyalan,,,,,ırem senı ruh ıkızım secıorum,dusuncelerımı bukadar guzel yazamazdım heralde,,,arkadasım yok olsunda ıstemem gunu bırlık ınsanlara gelınce heryerdeler,haa bak bugun nısanlımlada ayrıldık ustelık bırıncı yılımız,gecen sene bugun hayatımı karartmısım,nedenmı ayrıldık ıremın dedıgı gıbı Bu kadar iyi niyetle yaklaşırken, sadece birilerini mutlu etmek için kendimi bile mutsuz etmeye ben varken neden kimse bunu haketmiyor

Nerden buldum ben böyle insanları, nasıl karıştım onların arasına ve onları nasıl sahiplendim Hani çok güçlüydüm ya aslında o da yalan
İnsanın bunca DOSTU ve AKRABASI varken nasıl güçlü olur kİ...................
sevılecek bır hayat degıl hepımız bılıoruz ama donmesı gerekn bır dongü var ortada,
sana onerıde bulunamam ıremcı,bulunmamda zaten cunku bulunursam o ıgrenc ınsanlardan hıc bır farkım kalmaz,yasamamız gerekndı yasandı,zannedıomuyuzkı hersey burada kaldı hayııır tabıkıyasakkelime

arkadaslar hıc kusura bakmayın,ıremın dedıgı gıbı,butun sorun PARA!dostluk,arkadaslık aslında HAYATyalan,,,,,ırem senı ruh ıkızım secıorum,dusuncelerımı bukadar guzel yazamazdım heralde,,,arkadasım yok olsunda ıstemem gunu bırlık ınsanlara gelınce heryerdeler,haa bak bugun nısanlımlada ayrıldık ustelık bırıncı yılımız,gecen sene bugun hayatımı karartmısım,nedenmı ayrıldık ıremın dedıgı gıbı Bu kadar iyi niyetle yaklaşırken, sadece birilerini mutlu etmek için kendimi bile mutsuz etmeye ben varken neden kimse bunu haketmiyor

Nerden buldum ben böyle insanları, nasıl karıştım onların arasına ve onları nasıl sahiplendim Hani çok güçlüydüm ya aslında o da yalan
İnsanın bunca DOSTU ve AKRABASI varken nasıl güçlü olur kİ...................
sevılecek bır hayat degıl hepımız bılıoruz ama donmesı gerekn bır dongü var ortada,
sana onerıde bulunamam ıremcı,bulunmamda zaten cunku bulunursam o ıgrenc ınsanlardan hıc bır farkım kalmaz,yasamamız gerekndı yasandı,zannedıomuyuzkı hersey burada kaldı hayııır tabıkıyasakkelime

:içelim::içelim: bizi anlamayanlar, iyi niyetimizi mahvedenlere yazıklar olsun şakkıdı

sen hayata dair çok doğru şeyler yakalamışsın özellikle de insanların egoları konusunda ve bu yakaladıklarını serzenerek kaybedersin insanların egolarına kızma yakınma sadece izle bi zaman sonra bişeyleri niye yaptıklarını anlamaya çözmeye başlıycakın ve insanlara kızmıycaksın bi zamanlar sende öyleydin çünkü toplumun dayatmalarının sonucu bunlar çünkü kimsenin suçu değil aslında . demek istediğim insanların egolarını hatta ve hatta kendi egolarını izle ve onlardan özgürleş bilgeliğe yaklaş =)

bak bide ego sadece dediğin tarz şeylerle olmuyo şuan üzüldüğün noktada senin içinin en derinliklerinde yatan sey de bi ego . insanlar birbirlerini hayal kırıklığına uğratabilir yanıltabilir sen değer verip yanılgıya düşmüş olduğunu görüp üzülüyosun aslında neden ne için kimin için ? sen kimse için üzülmüyosun yaptığın hatalara üzülüyosun ama eline bişey geçmez bu şekilde en derinde neye üzüldüğünü bil o yavaş yavaş yok olcak =)

X