İlköğretim Yorum ve Soruları İstanbulda Özel okul sınıf öğretmeniyim.Sorularınızı yanıtlayabilirim..

Hymarry

SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
7.046
40
Burda pek çok şey konuşulmuş.
Ben de İstanbulda Özel okulda 1-5 düzeyinde sınıf öğretmeniyim.
Kafanıza takılan sorulara yanıt vermeye çalışabilirim..

size sormak istediğim bi konu var benim 4. sınıfa geçen bir oğlum ve dersleri iyi değil öğretmenimiz bize mutlaka desteklenmesi gerekiyor dedi ya dershane ya da özel ders bende dershaneye göndermeye karar verdim 13 temmuzda dersanenin yaz okulu başlıyor sormak istediğim konu ise çevremden çok fazla tepki aldım dersane için çok erken diyenler etrafımda çok fazla ama ben öyle düşünmüyorum bu konuda yanlışmıyım sizce a.s.

Canım şunu düşünmek lazım ki,bu çocuğunun dersi eğer dersi dinlemek istemediği yani haylazlığı diyelim dolayısyla geride kalıyorsa,bu konuda dershanenin yani çoklu bir ortamın yine çok fazla bir yeterliliği olmayacaktır.Bu tarz arkadaş ve çoklu ortamdan etkilenen çocuklar için birebir dersler imkan dahilinideyse çok daha faydalı olur.
Ha eğer çocuğun bu hareketliliği dolayısıyla değil de temel eksiklerinden (bazen maalesef biz öğretmenlerden dahi kaynaklanan eksiklerden de kaynaklanıyor olabilir) kaynaklanıyorsa,o zaman dershane denemek uygun olur bence.Fakat bu yaz okulu yüzde yüz bilişsel gelişim üzerine değil,daha çok yaz eğlenceleri ağırlıklıdır sanıyorum.Bu anlamda çocuğun eksiğini tamamlayacak mahiyette ve ciddiyette ise onu da tavsiye ederim.Değilse çocuğunuz ilerleme kaydedemedikçe sizde sıkıntı oluşacaktır.
Bilmem sorunu anlayıp yeterince açık olabildim mi canım.Bu noktada çocuğun eksikliğinin neden kaynaklandığını iyi değerlendirmek çok önemli.Çünkü bazen çocuğun başarısızlığının en son nedeni kendisi oluyor..
Sevgilerra.s...

Merhabalar,öncelikle yavrularınızı sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum..

Benim Aralık doğumlu bir oğlum var ve biz bu sene de (geçen sene anasınıfına gitti) anasınıfına verme taraftarıydık.Fakat bu yıl değişen kayıt sistemine göre,çocuk hangi ay doğarsa doğsun yılı 2003 ise kesinlikle okula yazdırmak gerekiyormuş,aksi taktirde Ram'dan 1. sınıfa başlayacak yeterlilikte değil diye rapor getirmemiz gerekiyormuş..Biz şaştık kaldık.Sorduğum çoğu eğitimcile ''Başlatmayın sakın,size de,çocuğa da,öğretmene de yazık'' derken bu sistem bizi çocuğu 1.sınıfa yazdırmak için zorluyor...

Size şunu sormak istiyorum,bir eğitimci olarak sizin Aralık doğumlu,1.sınıf öğrenciniz olmuştur diye düşünüyorum..Mutlaka çocuğun gelişimine bağlı ama bu durumda bizi neler bekliyor,gerçekten son ay çocukları çok zorlanıyorlar mı çok merak ediyoruz..

Cevabınızı bekliyorum,şimdiden çokk teşekkürler.a.s.

ben de öğretmenim.çocuğunuzun zekası yerindeyse ve ellerini,el kaslarını iyi kullanabiliyorsa hiç zorlanmaz.benim de 1. sınıf okuturken aralık doğumlu öğrencilerim oldu ama bu aya pek bakmıyor.dediğim gibi çocuğun gelişimleri önemli.

ben de öğretmenim.çocuğunuzun zekası yerindeyse ve ellerini,el kaslarını iyi kullanabiliyorsa hiç zorlanmaz.benim de 1. sınıf okuturken aralık doğumlu öğrencilerim oldu ama bu aya pek bakmıyor.dediğim gibi çocuğun gelişimleri önemli.

Çok teşekkür ederim sevgili fidanca...Oğlumun zeka ile ilgili bir sorunu yok,fakat özelikle tatilden sonra farkettiğim birşey var...Okuldan (anasınıfı) tatile girerken bilirsiniz tatil kitabı verilir.Bize de verildi..ıçinde boyamalar,zeka ile ilgili alıştırmalar ve yine el alışsın diye zannediyorum,çizim alıştırmaları var...Hergün oturup biraz yapmaya çalışıyoruz fakat çizim alıştırmalarında felaket.(Kalemi kullanabilme,tutma,kavrama yetisiyle ilgili bir sorunu yok,çizimi çok kötü)..Ben aynısını yapsın beklentisi içinde değilim kesinlikle ama biraz olsun benzetmesini de bekliyorum açıkcası..Kafama takılan şu acaba ince motor gelişimi mi henüz ilkokula başlaması için yeterli değil,yoksa bu yaştaki tüm çocuklar bu durumda mı?

Umarım bu soruma da cevap verirsiniz.Gerçekten kendimi şu an çok şaşkın hissediyorum..Tekrar teşekkürlera.s....

(Çevrem de açıkcası bir çok cocuk var oğlumun yaşında ama ,her kafadan bir ses çıkınca benim kafam daha çok karışıyor..O yüzden işin uzmanlarından bilgi almak daha doğru gibime geliyor..)

Son düzenleme:
hymarry merhabalar bende bir soru sormak isterim ilk okul ikinci sınıfa geçen bir kızım var ve disleksi ders çalışmak istemiyor aslında çok zeki fakat yapamadığını düşünerek kaçıyor kitap okumak istemiyor yazı yazmak istemiyor ve onu sıkmamak yormamak adına fazla üstüne gtimyorum kızıma nasıl yardımcı olabilirim
okuduğunu anlamıyor bazen sadece cümleye odaklanıp heceliyip okuyor ve uzun cümlelerde başta okuduğunu unutuyor geleceği konusunda başarısısızlıklar yaşaması ve hayal kırıklığına uğraması konusunda çok endişeleniyorum
uzmanlar ile görüşüyoruz fakat yeterli olmadığını düşünüyorum normal ve normal üstü çocuklar bu sorunu yaşıyormuş fakat yinede özle sınıflarda eğitim aldıklarını duydum çocuğum özürlü değil eğer böyle bir okula gitmesi gerekirse eminim çocuğum kendini daha kötü hisseder , ben özürlümüyüm diyerek
çok duygusal ve hassas bir yapısı var yapabilirim ?yaşıtları ile aynı seviyeye gelebilmesi konusunda şimdiden çok teşekkür ederim
:çok üzgünüm:

ben size özelden ulaşmak istedim ama kapalıymış. çünkü benim soracağım şeyler biraz farklı..
henüz öğrenciyim..

Merhabalar,öncelikle yavrularınızı sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum..

Benim Aralık doğumlu bir oğlum var ve biz bu sene de (geçen sene anasınıfına gitti) anasınıfına verme taraftarıydık.Fakat bu yıl değişen kayıt sistemine göre,çocuk hangi ay doğarsa doğsun yılı 2003 ise kesinlikle okula yazdırmak gerekiyormuş,aksi taktirde Ram'dan 1. sınıfa başlayacak yeterlilikte değil diye rapor getirmemiz gerekiyormuş..Biz şaştık kaldık.Sorduğum çoğu eğitimcile ''Başlatmayın sakın,size de,çocuğa da,öğretmene de yazık'' derken bu sistem bizi çocuğu 1.sınıfa yazdırmak için zorluyor...

Size şunu sormak istiyorum,bir eğitimci olarak sizin Aralık doğumlu,1.sınıf öğrenciniz olmuştur diye düşünüyorum..Mutlaka çocuğun gelişimine bağlı ama bu durumda bizi neler bekliyor,gerçekten son ay çocukları çok zorlanıyorlar mı çok merak ediyoruz..

Cevabınızı bekliyorum,şimdiden çokk teşekkürler.a.s.

Çok teşekkür ederim sevgili fidanca...Oğlumun zeka ile ilgili bir sorunu yok,fakat özelikle tatilden sonra farkettiğim birşey var...Okuldan (anasınıfı) tatile girerken bilirsiniz tatil kitabı verilir.Bize de verildi..İçinde boyamalar,zeka ile ilgili alıştırmalar ve yine el alışsın diye zannediyorum,çizim alıştırmaları var...Hergün oturup biraz yapmaya çalışıyoruz fakat çizim alıştırmalarında felaket.(Kalemi kullanabilme,tutma,kavrama yetisiyle ilgili bir sorunu yok,çizimi çok kötü)..Ben aynısını yapsın beklentisi içinde değilim kesinlikle ama biraz olsun benzetmesini de bekliyorum açıkcası..Kafama takılan şu acaba ince motor gelişimi mi henüz ilkokula başlaması için yeterli değil,yoksa bu yaştaki tüm çocuklar bu durumda mı?

Umarım bu soruma da cevap verirsiniz.Gerçekten kendimi şu an çok şaşkın hissediyorum..Tekrar teşekkürlera.s....

(Çevrem de açıkcası bir çok cocuk var oğlumun yaşında ama ,her kafadan bir ses çıkınca benim kafam daha çok karışıyor..O yüzden işin uzmanlarından bilgi almak daha doğru gibime geliyor..)

sevgili arkadaşım,sorunuzu geç yanıtlıyorum,hoşgörün,
sanırım bugün yavrunuz okula başlamıştır,hayırlı uğurlu olsun,

çocuğunuzun zekasıyla ilgili bir problem yok demişsiniz,bunu annesi olarak algılamalarından objaktif olarak çıkardığınızı düşünüyorum dolayısıyla bunun üzerine sadece çizgiler üzerinden gidememe durumu beliriyorsa,bu hiç sorun değil,
çünkü biz okula gelen çocukların zaten herşeyi çok iyi yaparak gelmelerini pek sevmeyiz,çocuğun sınıfta gayret edecek birşeyleri olmalı,bu anlamda çocuğunuz için haksızlık etmiş oluruz,
bizim çocuğu biraz inceledikten sonra bazı yeterliliklerine baktıktan sonra bunlardan yana bir eksiklik görmüyorsak,tereddüt ettiğimiz tek şey çocuğun duygusal gelişimidir,
Yani çocuğunuz henüz 2003 yılında olsa da ortalama 6 ay,2003 yılının en büyük öğrencisine göre (ocak doğumlu bir çocuğa göre) 12 ay küçük bir çocuk olacaktır.
Bu okula alışmasını,okulu sevmesini,derslerinde akranlarına göre daha uzun süre dikkat göstermesini bize düşündürür.Eğer yaklaşık 40 gün max 2 ay içinde çocuğunuz okula alışıyor,arkadaşlarıyla oynuyor,sveerek okula gidip geliyorsa sorun kalmamış demektir.
Ona okulunu sevdirmek sizin elinizde,
şunu hatırlatmak isterim ki,çocuk sizin aynanızdır,gergin,sıkıntılı bir anne gergin bir çocuk demektir..
Rahat olun ve bu hoş günlerin keyfini çıkarın,çocuğunuzu da yanaklarından öpüyor,ona sonsuz başarılar diliyorumma.s...
Bize ait güze l temenniniz için ayrıca teşekkürlerr..

hymarry merhabalar bende bir soru sormak isterim ilk okul ikinci sınıfa geçen bir kızım var ve disleksi ders çalışmak istemiyor aslında çok zeki fakat yapamadığını düşünerek kaçıyor kitap okumak istemiyor yazı yazmak istemiyor ve onu sıkmamak yormamak adına fazla üstüne gtimyorum kızıma nasıl yardımcı olabilirim
okuduğunu anlamıyor bazen sadece cümleye odaklanıp heceliyip okuyor ve uzun cümlelerde başta okuduğunu unutuyor geleceği konusunda başarısısızlıklar yaşaması ve hayal kırıklığına uğraması konusunda çok endişeleniyorum
uzmanlar ile görüşüyoruz fakat yeterli olmadığını düşünüyorum normal ve normal üstü çocuklar bu sorunu yaşıyormuş fakat yinede özle sınıflarda eğitim aldıklarını duydum çocuğum özürlü değil eğer böyle bir okula gitmesi gerekirse eminim çocuğum kendini daha kötü hisseder , ben özürlümüyüm diyerek
çok duygusal ve hassas bir yapısı var yapabilirim ?yaşıtları ile aynı seviyeye gelebilmesi konusunda şimdiden çok teşekkür ederim
:çok üzgünüm:

üzüntünüz kızınıza da sirayet ediyordur inanın,,
öncelikle ben de şunu söyliyeyim ki,gerçekten disleksi durumu ger.ekten ayrıntı düşünen ve görebilen normal üstü çocuklarda görülen ilk belirtilerdir,
yani şu iyi haber ki kızınız en geç bu yıl sonunda disleksi durumunu atlatır,
kızınız ayrıntıları görebilen,bir çok çocuğun ve hatta sizin bile göremeyeceğiniz gerçekleri çekip çıkaran bir çocuk olur,
sadece şu şartla;
çocuğunuzun yazarken yada okurken her harfini asla düzeltmeyeceksiniz,
b-d harflerinin içinde bulundupu bir kısa hikayede en az 100 kez bu harflerin geçtiğini düşünün,
çocuk her arfi düzeltilirken ve hatta sizin de bu esnada sinir kat sayınızın yükseldiğini farkederek strese girrerken nasıl rahat davranabilr değil mi,
onu kendi haline bırakmalısınız,
size yüksek sesle kitap okusun,siz içerilerde başka bir işle uğraşın,başında durmayın,strese sokmayın,fakat takipçi olun,
yazdıklarında her harfi asla ve asla sildirmeyin,
çocuğunuz mükemmelliyetçi bir çocuk olacak muhtemelen bu yüzden ona her harfini düzeltmek yerine hedef koyun,
yazdığı bir yazıda en fazla 5 harf yanlışın olsun diyebilirsiniz,böylece yazının sonunda yazdıklarını kontrol edecek ve ayrıntılı yaklaşımıyla kendi yanlışlarını kendi düzeltecek ilerleyecektir..
Bunlar çok basit çok kolay işler,geleceği düşünerek rahat edin ve bu ufak ayrıntılarla aranızı hiç germeyinn,
unutmayın onlar hala bir oyun çocuğuopuyorumnanaktan..

Merhaba,
29 Kasım 2003 doğumlu bir kızım var.
Duygusal anlamda zorlanacağı için ve anaokulu becerilerini de kazanmasını istediğim için dilekçe vererek bu yıl anaokuluna yazdırdım.
Ama öğlenci sınıfı bayramdan sonra açılacağı için beklemedeydik.
Bugün son durumu konuşmak için okula gittik..
Konuyla ilgilenen öğretmen bey,kesinlikle ilkokula gitmesi konusunda ısrar etti bu kez..
Hatta 3 ilkokul öğretmeninden oluşan bir heyet, kızımın becerilerini test etti.
Sonuç:Kesinlikle 1.sınıfı başarabilir.
Kafam karıştı..
Bir de şöyle bir durum var:Ben solak bir anneyim.
Kızıma el becerileri kazandırmak konusunda kendimi yetersiz görüyorum.
Mesela makas tutmayı falan öğretemiyorum çünkü ters ellerimizi kullanıyoruz.
Ben aslında en çok bu bakımdan anasınıfına gitmesini istiyordum..
Şimdi son kararı bize bıraktı yönetim.Siz ne dersiniz?
Şimdiden teşekkürler..a.s.

Merhaba,
29 Kasım 2003 doğumlu bir kızım var.
Duygusal anlamda zorlanacağı için ve anaokulu becerilerini de kazanmasını istediğim için dilekçe vererek bu yıl anaokuluna yazdırdım.
Ama öğlenci sınıfı bayramdan sonra açılacağı için beklemedeydik.
Bugün son durumu konuşmak için okula gittik..
Konuyla ilgilenen öğretmen bey,kesinlikle ilkokula gitmesi konusunda ısrar etti bu kez..
Hatta 3 ilkokul öğretmeninden oluşan bir heyet, kızımın becerilerini test etti.
Sonuç:Kesinlikle 1.sınıfı başarabilir.
Kafam karıştı..
Bir de şöyle bir durum var:Ben solak bir anneyim.
Kızıma el becerileri kazandırmak konusunda kendimi yetersiz görüyorum.
Mesela makas tutmayı falan öğretemiyorum çünkü ters ellerimizi kullanıyoruz.
Ben aslında en çok bu bakımdan anasınıfına gitmesini istiyordum..
Şimdi son kararı bize bıraktı yönetim.Siz ne dersiniz?
Şimdiden teşekkürler..a.s.

merhabaa,,
öncelikle hayırlı olsun,
bir önceki mesajda bir arkadaş dile getirmişti,bu yıl mevzuatla ay farketmeksizin tüm 2003 lüleri okula alma gayretindeler,bu yaklaşımla önceden okullara bildirilmemiş yada mevzuattan yeni haberi olmuş olan biri kurum kararını değiştirmiş olabilir,tabi bu bir varsayım,,
çocuğunuz nazarından bakarsak buna,
şimdiye kadar hiç anaokulu eğitimi almamış olarak algıladım çocuğunuzu,doğrumu acaba,hani ilk kez makas tutması yada bir profesyonelden rehberlik alması noktasındaki ifadenizden dolayı..
eğer doğru anlamışsam ve çocuğunuz hiç ana okulu eçalışmlarına katılmamışsa muhakkak bu yılı bu şekilde geçirmesini tavsiye ederim,
değilse tekrar yazışalım..
Sevgilerra.s.

merhabaa,,
öncelikle hayırlı olsun,
bir önceki mesajda bir arkadaş dile getirmişti,bu yıl mevzuatla ay farketmeksizin tüm 2003 lüleri okula alma gayretindeler,bu yaklaşımla önceden okullara bildirilmemiş yada mevzuattan yeni haberi olmuş olan biri kurum kararını değiştirmiş olabilir,tabi bu bir varsayım,,
çocuğunuz nazarından bakarsak buna,
şimdiye kadar hiç anaokulu eğitimi almamış olarak algıladım çocuğunuzu,doğrumu acaba,hani ilk kez makas tutması yada bir profesyonelden rehberlik alması noktasındaki ifadenizden dolayı..
eğer doğru anlamışsam ve çocuğunuz hiç ana okulu eçalışmlarına katılmamışsa muhakkak bu yılı bu şekilde geçirmesini tavsiye ederim,
değilse tekrar yazışalım..
Sevgilerra.s.

Merhaba,
Öncelikle idarenin gösterdiği tavırla ilgili tespitiniz gerçekten çok doğru..
Çünkü kayıt sırasında gayet makûl davranan müdür,bu gidişimizde 2003 yılını duyunca ille de ilkokula gitmesi için ısrar etti.
Muhtemelen mevzuatla ilgiliydi tavrı..a.s
Ayrıca doğru anlamışsınız,hiç anaokulu eğitimi almadı kızım..
Bana da böyle bir fırsat varken,anaokuluna gitmemesi, yanlış geliyor..
Cevabınız için çok teşekkür ederim.İnanın çok rahatladım..
Sevgiler. a.s.

Merhaba,
Öncelikle idarenin gösterdiği tavırla ilgili tespitiniz gerçekten çok doğru..
Çünkü kayıt sırasında gayet makûl davranan müdür,bu gidişimizde 2003 yılını duyunca ille de ilkokula gitmesi için ısrar etti.
Muhtemelen mevzuatla ilgiliydi tavrı..a.s
Ayrıca doğru anlamışsınız,hiç anaokulu eğitimi almadı kızım..
Bana da böyle bir fırsat varken,anaokuluna gitmemesi, yanlış geliyor..
Cevabınız için çok teşekkür ederim.İnanın çok rahatladım..
Sevgiler. a.s.

opuyorumnanaktan
cevaplayabildiğime memnun oldum,
hiçbirşey için geç değil,her gününüzün her döneminizin keyfini çıkarın
Sevgilerra.s.

sevgili arkadaşım,sorunuzu geç yanıtlıyorum,hoşgörün,
sanırım bugün yavrunuz okula başlamıştır,hayırlı uğurlu olsun,

çocuğunuzun zekasıyla ilgili bir problem yok demişsiniz,bunu annesi olarak algılamalarından objaktif olarak çıkardığınızı düşünüyorum dolayısıyla bunun üzerine sadece çizgiler üzerinden gidememe durumu beliriyorsa,bu hiç sorun değil,
çünkü biz okula gelen çocukların zaten herşeyi çok iyi yaparak gelmelerini pek sevmeyiz,çocuğun sınıfta gayret edecek birşeyleri olmalı,bu anlamda çocuğunuz için haksızlık etmiş oluruz,
bizim çocuğu biraz inceledikten sonra bazı yeterliliklerine baktıktan sonra bunlardan yana bir eksiklik görmüyorsak,tereddüt ettiğimiz tek şey çocuğun duygusal gelişimidir,
Yani çocuğunuz henüz 2003 yılında olsa da ortalama 6 ay,2003 yılının en büyük öğrencisine göre (ocak doğumlu bir çocuğa göre) 12 ay küçük bir çocuk olacaktır.
Bu okula alışmasını,okulu sevmesini,derslerinde akranlarına göre daha uzun süre dikkat göstermesini bize düşündürür.Eğer yaklaşık 40 gün max 2 ay içinde çocuğunuz okula alışıyor,arkadaşlarıyla oynuyor,sveerek okula gidip geliyorsa sorun kalmamış demektir.
Ona okulunu sevdirmek sizin elinizde,
şunu hatırlatmak isterim ki,çocuk sizin aynanızdır,gergin,sıkıntılı bir anne gergin bir çocuk demektir..
Rahat olun ve bu hoş günlerin keyfini çıkarın,çocuğunuzu da yanaklarından öpüyor,ona sonsuz başarılar diliyorumma.s...
Bize ait güze l temenniniz için ayrıca teşekkürlerr..

Sevgili Hymarry cevabınız için çok teşekkür ederim...

Evet okulumuza bu pazartesi başladık.Çok şükür şu an herşey yolunda gibi görünüyor.Oğlumun Aralık doğumlu olduğunu öğretmeni ile paylaştık.O da bize bir müddet oğlumu gözlemleyeceğini,bir sorun sezerse bizimle paylaşacağını söyledi.

Bu arada oğlum okulunu çok sevdi,her sabah erkenden okula ve arkadaşlarına kavuşmak için benden önce kalkıyor.(Sanırım bunda 2,5 yaşından bu güne kadar gittiği oyun grupları ve yuvanın da etkisi var)..Cuma günü hafiften derslere de başladılar.Çok mutlu çıktı sınıftan.

Bu arada devlet okulu olmasına rağmen sınıfı şu an 19 kişi.Sanırım bu da bizim için büyük bir şans.

İyi bir başlangıç yaptık diyebilirim.Ben de başlarda gerçekten çok ama çok gergindim fakat şu an oldukça rahatlamış durumundayım.Allah hepimizin yavrularına sağlıklı ve güzel,başarılı günler nasip etsin iyişallah..

Sizin de sanırım özellikle bu sene fazlasıyla kafanızı şişireceğiz.Gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler...a.s.

Sevgili Hymarry cevabınız için çok teşekkür ederim...

Evet okulumuza bu pazartesi başladık.Çok şükür şu an herşey yolunda gibi görünüyor.Oğlumun Aralık doğumlu olduğunu öğretmeni ile paylaştık.O da bize bir müddet oğlumu gözlemleyeceğini,bir sorun sezerse bizimle paylaşacağını söyledi.

Bu arada oğlum okulunu çok sevdi,her sabah erkenden okula ve arkadaşlarına kavuşmak için benden önce kalkıyor.(Sanırım bunda 2,5 yaşından bu güne kadar gittiği oyun grupları ve yuvanın da etkisi var)..Cuma günü hafiften derslere de başladılar.Çok mutlu çıktı sınıftan.

Bu arada devlet okulu olmasına rağmen sınıfı şu an 19 kişi.Sanırım bu da bizim için büyük bir şans.

İyi bir başlangıç yaptık diyebilirim.Ben de başlarda gerçekten çok ama çok gergindim fakat şu an oldukça rahatlamış durumundayım.Allah hepimizin yavrularına sağlıklı ve güzel,başarılı günler nasip etsin iyişallah..

Sizin de sanırım özellikle bu sene fazlasıyla kafanızı şişireceğiz.Gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler...a.s.

Paylaştığınız güzel şeyler beni çok mutlu ettia.s,
Okul öncesinde katılınan bu oyun grupları,kreş yada anaokulu hazırlıkları bu uyumu çok kolaylaştırıyor gerçekten,gelişemlere çok sevindim,,
yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana,kafa şişirmek ne demek,,
ilerleyen dönemde de beklenmeyen bri durum olursa şayet tekrar yazışalım,
hayırlı uğurlu ve sağlıklı bir yıl diliyorumma.s.

merhaba benim kızımda kasım doğumlu ve çevrenin daha küçük göndermeyin lafına aldımamadan özel okula kayıt yaptırdık.benim korkum öğretmenin verdiği ödevlerin yapmak istememesi.peki yapmak istemezse benim nasıl bir tepki vermem gerekir.geceleri uyuyamıyorum okuldan soğur diye korkuyorum.birde benim kızım çok hassas ilgiyi sever ilgi görmeyincede ortamdan uzak durmak ister biliyorumki büyüdükçe bunu yenecek sizce özel okulda öğretmenlerin öğrencilerle diyaloğu nasıl ben ona güvenerek özel okula karar verdim.

merhaba benim kızımda kasım doğumlu ve çevrenin daha küçük göndermeyin lafına aldımamadan özel okula kayıt yaptırdık.benim korkum öğretmenin verdiği ödevlerin yapmak istememesi.peki yapmak istemezse benim nasıl bir tepki vermem gerekir.geceleri uyuyamıyorum okuldan soğur diye korkuyorum.birde benim kızım çok hassas ilgiyi sever ilgi görmeyincede ortamdan uzak durmak ister biliyorumki büyüdükçe bunu yenecek sizce özel okulda öğretmenlerin öğrencilerle diyaloğu nasıl ben ona güvenerek özel okula karar verdim.

şimdi öncelikle burda kendi rolünüz ve tavrınız var bu bir,bir de öğretmenden ve kurumdan beklentileriniz var,
birincisi,çocuğunuz hangi konuda değerlendirilerek okula alındı?
yani dışarıdan birileri size okula verin de diyebilir,vermeyin de..
Sizin çocuğunuz buna hazırmıydı sizce?
Bu durumda çocuğunuz 1.sınıfa başlamış olması dolayısıyla oryantasyona da dahil olmuştur,ordaki tavrı durumu nasıldı?
Daha önceden anaokulu-kreş yada oyun gruplarına dahil oldu mu?
Bunların da ayrıntısını yazışarak size yardımcı olmak isterimm..

cevabınız için çok teşekkür ederim benim kızım 2yıl yuvaya gitti. öğretmenlerinin onayı üzere ilk okula bu sene başladı.kızımın tecrübesine güveniyorum ama kardeşi doğduktan sonra huyu değişti.şuan kardeşi 3yaşında olmasına rağmen herşey aynı.kendi yapısında ilgiyi seven bir çocuktur.herkesten ilgi bekler ilgisiz ortamı sevmez.özel okulu seçmemin en büyük sebebi bu. belki bi okuldan çok şey bekliyo olabilirim ama anne olarak haklı olduğumu düşünüyorum.okul müdürümüz 24eylülde okula başlayacağını söyledi yani geçen hafta başlamadı.sınıflarda öğrenci sayısı 15 olduğu için alışması zor olmaz diye düşünüldü.

merhaba düne kadar hep korkuyordum acaba kızım okula alışabilecekmi diye ve nihayetinde çok şükür korktuğum gibi olmadı.2yıl yuvaya gitmesininde etkisi ve alışkanlığıyla okuluna kendi isteği ile mutlu bir şekilde başladı.inşallahta devamı gelir.çocuğum adına çok mutluyum.sizede teşekkür ediyorum...a.s.

X