kist belirtileri nedir acaba bilen var mı?

elif2005

ıste geldıııııııı
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
754
1
40
arkadaşlar hepinize merhaba benim bir sorum olacaktı yaklaşık 1 aydır sağ ve bazen de sol yumurtalığımda batma oluyor ve ilişki sırasında dayanılmaz ağrılarım oluyor ve ilişkiden sonra da çok az bir kan geliyor sanki bir yarayı kaşırsınız da hafif bir kan gelir ya onun gibi bişey yarın için doktordan randevu aldım ama şimdiden endişelerim var bebek düşünüyoruz ve bu kistin olumsuz sonuçları olabilir mi internette bazı kistlerin doğum kontrol hapıyla tedavi edildiklerini ve bir sonraki ay da adet kanamasıyla atıldığını duymuştum bu doğru mu acaba geçiyor mu gerçekten bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

canım aynı sorun bende vardı sağ tarafımda kist varmış ilk gittiğim doktorum bilememeşti şimdii doktorum bildi ve doktorum ilaç vermişti bir süre kullandım adetimle birlikte kayboldu.takma kafana yani bizde bebek düşünüyoruz bende tedavi görüyorum şuan

peki belirtilerin varmıydı kasıkta batma ve de ilişki sırasında dayanılmaz ağrı ben ağladım bile ağrısından ya

evet çok ağrım oluyordu özellikle tek bir tarafımda.doktora gittiğimde orada kist olduğu artaya çıktı ama zararsız olduğunu söyledi afedersin ilişki sırasında baskı oldukça acıyordu.ve her ilşkiye girdiğimde kan geliyordu endişelenme

ya ne bileyim ben çok korktum ya birden endişeye kapıldım sabaha kadar uyuyamadım eşim de panik oldu ben öyle olunca hemen sabah doktorumu aradım yarın sabah randevu aldım ama sen öyle geçiyor falan deyince çok rahatladım sanki hep benle kalacakmış gibime geldi bu korku ve ilişki sırasındaki bu acı
bir de bişey merak ediyorum babyface sana doğum kontrol hapı mı veri doktor yoksa başka bişey mi eğer sence bir sakıncası yoksa söyler misin

ya apandistte olabilir kist okadar ağrı yapmazkii

haklısın canım ama normal zamanda sadece bir batma gibi oluyor ama ilişki sırasında dayanılmaz ağrı duyunca apandist şüphesini erteledim büyük ihtimalle kist ama ben de tam emin değilim bu neden ileri geliyor bakacaz işte artık yarın kist mi yoksa başka bişey mi diye

canım geçekten korkma bende korkmuştum bir de artık kan gelince eşimle afedersin ilşkiye bile girmek istemiyordum adet günlerim düzensizleşmişti.İlk ilacım yani kisti adetle atacağımı söyledi doktorum duphaston verdi tekrar muayeneye gittiğimde tertemiz dedi korkulacak birşey yok canım

adetlerimde düzene girdi.bakalım artık uğraşıyoruz haliyle haklısın tedirgin oluyor insan.Her tarafamı dinler oldum bende:1rolleyes:

Eve gel ağla ağla allahım başıma bu da mı gelecekti dedim ne için uğraşıyoruz ne çıkıyor dedim eşimde benimle beraber ağladı o bana teelli ben ona dünyanın sonu gibi geldi ama çok şükür olabiliyormuş böyle bana da temiz haberini ver canım bekliyorum inşallah birşey çıkmayacak korkma

canım geçekten korkma bende korkmuştum bir de artık kan gelince eşimle afedersin ilşkiye bile girmek istemiyordum adet günlerim düzensizleşmişti.İlk ilacım yani kisti adetle atacağımı söyledi doktorum duphaston verdi tekrar muayeneye gittiğimde tertemiz dedi korkulacak birşey yok canım

sağol canım ya şimdi o kadar ürküyorum ki peki ne kadar zamanda geçti kistin tahminen ayyyyyy bu ayda boşa gidece ka benim tam yumurtlama dönemim ama sanırım bu ay da umutları ertelemem gerekecek gibi görünüyor hem kist var hem de zaten ilişkiye giremem ki çok korkuyorum gene canım acır diyemafoldumben

aynen canım ya ben de bu ay adetim gelsin tedaviye tekrar başlayayım diye karar almıştım yani ay sonu gibi adetim ay sonunda doktora gidecektim ama bu çıktı şimdi de ya gene gidecem doktora ama bebiş tedavisi için değil kist için:KK43:

yok canım ya hamile değilimdir. ya sanmam hem kist olacak hem bebek olmaz zaten 2 gün önce idrar testi yaptım çıkmadı

benim adetimi söküp kisti bununla beraber atacağımı söylemişti doktorum.Allahım yine mi adet olcağım demiştim.Vücudun kisti atması gerekiyormuş canım inşallah hamilesindir belli mi olur:teytey:

yok canım bence değilimdir bir de benim adet tarihinde düzensizlik yoktur 1-2 gün bazen öne yada arkaya atar ama o da hava değişiminden olur mevsimlerden geçiş olurken yaşarım yani

doktorum bana yumurtalıkları düzene sokmadan bebek için ilaç veremem demişti canım herşey halloldu ondan sonra başladık sabır gerekiyor bizlere üzülme at kafandan şu bir hallolsun bebek için uğraşacak zaten doktor :teselli:

şimdi eminim bana eğer kistim varsa kesin doğum kontrol hapı verecek amaninnn bir de doğum kontrol hapının kullandıktan 3 ay sonra falan olursa bebiş oluyormuş amaninnnnn yaaaa o zaman ben umutlarımı başka bahara mı erteleyecem

arkadaşlar şimdi int.de bakıyordum da mantar enfeksiyonu da ilişkide ağrı yaparmış inşallah benim sorunum mantardır da ilaçla geçer yada kremle hadi bakalım hayırlısı ya ama destek olduğunuz için tşkler

Kistin olduğunu biliyormusun yoksa ihtimalmi canım anlamadım bunu..
Belirtilerin daha çok bana rahim ağzı enfeksiyonu yada vajinal tahriş enfeksiyon gibi geldiCADIARZU
Aynı şeyleri arada bir bende yaşarım ve benim vajinam da tahriş oluyor:kedi:
Sebebep bu yani..
Umarım kist falan değildir yaa geçmiş olsun

X