Bebek Beslenmesi bebeklere hangi peynir verilmeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ayasofya

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2008
32
0
merhaba kızlar 6 aylık kızım var ek gıdalara yeni geçiyoruz kahvaltıda hangi peyniri veriyorsunuz marka belirtirseniz sevinirim. a.s.

ben kızıma 11 aylığa kadar pınarın labne peynirini verdim küçük kahvaltılık kutularda olanlar var tek seferlik 8-9 aylıkken bi kutuyu iki defada biraz daha büyüyünce tekseferde verdim bir yaşından sonra ise inek peyniri ve keçi peyniri veriyorum sindirimi çok kolaymış ve anne sütüne en yakın sütte keçi sütüymüş peyniri de bi saat ılık suda muhakkak bekletiyorum tuzu gitsin diye

labne peynir versen daha iyi olur canım doktorumuz ilk önce bize onu verin demişti.p..r alıyordum ben..

bende labne yada krem peynir veriorum bazende mamasının içine inek peyniri ufalıyorum

bende labne peyniri kullandım şimdi 1 yaşını geçti inek peyniri kullanıyorum ama kaşarı daha çok seviyo

doktorumuz bize beyaz peynir önermişti , tabii tuzu alınmış ve pastörize olmak kaydıyla , ben de tam yağlı pastörize beyaz peynir veriyorum ve akşamdan suya koyuyorum peyniri sabaha kadar tuzu çıkıyor

ben peynirini kendim yaptım, ev yoğurduna biraz da süt ekleyip kaynattım, sonra süzdüm, tatlı bir çökelek oldu. kızım da çoookk sevdi...

X