progestan kullanan arkadaşlar yardım

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Arkadaşlar merhaba 5+5 hamileyim düşük tehlikem var progestan hap içiyorum progestan içtikten ne kdar sonra lekelenmeniz durdu lütfen arkadaşlar acil cevap

eylül bende 5 haftalıkken az bi lekelenme oldu
hemen hastaneye gittim progestana verdi doktor
2 gün sonra lekelenme geçti
yanlız dinlen ve mümkun olduğunca uzanmaya çalış

canım ben kullanıyorum ama benim durumum daha farklı rahim duvarlarım çok sert olduğu için verdiğini söylemişti doktorum hiçde kanamam lekelenmem olmadı başından beri...
çok gaz yapar demişti ama yanında bide doğal kömür verdi bana

doktor bugun 3 e cıkardı aradıgımda napıcam bilmiyorum yatıyorum surekli ama yinede lavaboya gittgim zaman geliyor .

canım inşallah bişey olmaz bana doktorum önce günde 3 tane vermişti sonra elimdeki kutu bitene kadar 6 taneye çıkardı (3x2 olarak) o kutu bitince de 200 lük proginekse geçtim 3x1 olarak ama önceki ile kıyaslanırsa yine 6 tane alınan ile aynı doza denk geliyor, kendine dikkat edersen lekelenmen geçer, sadece yat ve ayaklarının altına yastık koy, moralini de ne olursa olsun bozma ben 5. haftadan beri kullanıyorum, hala ara ara kanama ve lekelenme olarak devam ediyor ama herşeye rağmen bebişim şuam iyi kalp atışlarını da duydum, inşallah sende duyarsın cnm

ınan moralim o kadar bozuk ki ilk bebeğimi 23 haftalıkken kaybettim bu bebeğimde gidecek diye cok korkuyorum psikolojim inanılmaz bozuldu. sen simdi kac haftalıksın Allahım yüce rabbim sağlıklı sıhhatli bi r şekilde kucagımıza almayı nasip etsin.

ben 5+6 günlükken kanama geçirdim günde iki kez kullandım yattım baya 1 hafta sürdü ama koyu kahverengi şeklinde doktor kırmızı olmıyandan korkma dedii ama bebkle ilgili bi yerde deildi kanama daha yukardaydıı 10.haftada bir lekelnmem oldu hala daha kullanıyorum 24.haftada bırakıcakmışım inş sağ salim kavuşuruz meleklerimizeee

aynı sorunu 8 haftalıkken yasadım progestanı içtikten 24 saat içinde kesildi kanamam geçmş olsun canım

Canım endişelenme benim de 5. haftadan 10. haftaya kadar lekelenmem oldu. Hatta arada 1 defa ciddi bir kanamam da oldu. Şimdi 15. haftadayım. Çok şükür 5 haftadır bir sorun yaşamadım. Ben de progestanı 3x2 şeklinde günde 6 tane kullandım. 12. haftanın sonunda doktor kesti. Yalnız bu arada 5-6 kere iğne de oldum. Onlar bayağı bir kesiyordu kanamayı.

Ama dinlenmenin çok çok önemli olduğunu doktorum her fırsatta belirtmişti. Elinden geldiğince kalkmamaya çalış. ınşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız...

Ay canım çok gecmiş olsun saglıkla kucağına almayı nasip etsin Allah , Ben tüp bebek yaptırdığımdan dolayı progesteronu kullanıyırum.. ama bana sorarsan iğneleri daha etkili yani benim merkezden duydum kadarı ile bende akşamları vuruluyorum iğneyi önceden sabah 2 akşam 2 idi şimdi akşamları 3 tane vuruluyorum ebnde 5 hafta 5 günlüğüm cnaım..

kahverengi tarzında lekelenmem vardı progestana başladım 3 gün daha lekelenmem oldu sonra kesildi ama 1 hafta hiç kalmkadan yattım

sadece tuvalete kalkıyodum istirahitini sakın ihmal etme ilacın yanısıra istirahatin önemi çok büyük

ben 6 haftalık gebeyim progestanı dr yazdı ama benm her hangi bir kanama gibi şikayetim yoktu daha önce bir düşüğüm olduğu için önlem maksatlı yazdı.
yalnız dün akşam merdiwenlerden düştüm 5,6 basamak kalçamın üstüne çok korktuk hemn hastaneye koşturduk tabii ama ultrasonda kalp atışlarını görünce düzeldi moralimiz:) testlerdede normaldi herşey

benımde kahve rengı lekelenmem oldu doktorum igne ve pregestan verdi 2gun sonra kesıldı tabıkı 10gun kalkmadım yattım

bende yatıyorum arkadaşlar hala umarım kesilir bir an önce benimkide ve yüce rabbim sağlıkla sıhhatle kucağıma almayı nasip eder . Hepimizede inşallah cevaplarınız içinde cok teşekkür ederim biraz olsun içim rahatlıyor

geçen sene bu zamanlardı sanırım 8 haftalık hamileydim bayağı kanamam olmuştu...doktorum progestan werdi 1 gece hastanede yattım..1 gün içinde geçmişti...daha sonra günde 3 kere 2 şer tane içmemi söyledi aşağı yukarı 2 ay kullandım..çok uyku weriyo yalnız ..sadece yatağında yatağında uyuyabilen ben olduğum yerde uyuduğumu hatırlıyorum..

sonunda çok şirin bi tombilibu doğurdum :)))...endişelenme yani...

ben 2 ay kullandım ve 20 gün sürdü lekelenme. ilk gün çok yoğun kanama olmuştu hatta düşük yapmış olabileceğimi içerde parça kaldıysa kürtajla temizleyeceğini söyledi doktorum ama kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışlarını duymuştuk ilk kez ben buradayım dercesine ama şu an 16 haftalık hamileyim
7. haftada olmuştu bu olay
geçmiş olsun endişelenmeyin yatarak dinlenin

çok geçiş olsun canım Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin benımde hamileliğimin il haftalarında kahverengı tarzında oldu ve progesteron kullandım ama ben pek yerimde durmayan biri olduğum için öle yatıp dinlenme filan yok tabı sonra 12. haftamda aşırı kanamayla düşük yapıyodum doktor gunde 4 kere 2 şer kez içiceksin ve 10 gun kalkmıcaksın dedı yanı bence işi gucu bırak kendıne dikkat et ve bol bol yat dınlen en az 3 aylık olsun Allah bi avazda kurtarsın :)

Canım benim 3 aylıkken çok şiddetli kanamam olmuştu.Her adım attığımda sel gibi gidiyordu:KK43:Kesin gitti bebişim demiştim.Doktor bana da progestan verdi ama fitil olarak alttan kullandım.2 gün hiç kalkmadan yattım 2 günde geçti.

Allah şifa versin ama inan leke değil,bebek bezi kullanmak zorunda kalmıştımO kadar şiddetliydi kanamam.Hiç bişey olmaz İnşallah bebeğine..Şimdi kızım 4 yaşında:)
Hamdolsun Allahım bağışladı.
Endişe etme....Bol bol yat dinlen yukarı uzanma ve ani hareketlerden kaçın.Tuvallette ıkınma...

Canım benim 3 aylıkken çok şiddetli kanamam olmuştu.Her adım attığımda sel gibi gidiyordu:KK43:Kesin gitti bebişim demiştim.Doktor bana da progestan verdi ama fitil olarak alttan kullandım.2 gün hiç kalkmadan yattım 2 günde geçti.

Allah şifa versin ama inan leke değil,bebek bezi kullanmak zorunda kalmıştımO kadar şiddetliydi kanamam.Hiç bişey olmaz İnşallah bebeğine..Şimdi kızım 4 yaşında:)
Hamdolsun Allahım bağışladı.
Endişe etme....Bol bol yat dinlen yukarı uzanma ve ani hareketlerden kaçın.Tuvallette ıkınma...

merhaba benmde 4 gün önce böyle oldu 1 gün önce kaherengi bir akıntım oldu sabahı hemen doktora gittim untrasona girdigimde bebegimi gördüler düşük tehlikesi oldugunu söyledi doktor ve progestan verdi ve dinlenmemi içtikten 1 saat sonra şiddetli kanamam oldu büyük bir hastaneye acile gittik ultrasonda bebegimi göremediler 6 haftalık bebegimi kürtajla aldılar düşük yaptıgımı söylediler aslında parça falanda düşürmemiştim çok üzüldümmafoldumben bir gece hastanede kaldım gözetim altında ama gerçek olan bebegimi kaybetmiş olmamdı herkese geçmiş olsun..

X