Kaynvalideme Civatal Di-Ltfen bakn

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
42
Kayinvalidem dislerini civatali yaptirmak istiyormus. annesine babasina yaptirtan var mi? ne kadar oluyor. yani kendi orneklerinizi verirseniz ben de asagi yukari fiyat cikaririm.

Kaynim arastiriyor ama ona hic guven olmuyor. 3 diyor 10 liraya patliyor bize.

Arkadaslar konu cok daginik, daha kesin bilgiler vermek isterdim ama malesef su anda sadece bu kadarini biliyorum.

canim hic bilmiyorum ki. hic anlamam. dislerinde problem vardi. dis yaptirilacakti, simdi mkimden duydu ise civatali istiyorum diyor. tum bildigim bu.

büyük bi ihtimalle implanttır...ben diş hekimi değilim daha okuyorum ama bi kaç fikir verebilirim...öncelikle normal protezlere oranla oldukça pahalı bi tedavi ama onlara oranlada oldukça iyive kesinlikle uzman diş hekimlerine gitmeniz lazım...kemiğe müdahale olduğu için ameliyetla yapılıyo ama ameliyat oldukça basit yarım saat bile sürümüyormuş...kayınvalidenin ağzında doğal diş varmı??yoksa tam dişsiz mi?

ımplant fiyatları hesaplanırken birkaç faktör gözönünde bulundurulur. Yapılan tedaviye bağlı olarak; ımplantın kendisi, kemik grefti gerekip gerekmediği, sinus lifting (üst çeneye, implantın yerleştirilmesi gereken yere sinus sarkmışsa, sinüs tabanının kemikle doldurulması gerekir) yapılıp yapılmayacağı, implantın üstüne yapılacak porselenlerin tutarı, tüm dişsiz ağızlarda implantlar tutuculuğu artırmak için yapılmışsa, üstüne yerleştirilecek hareketli protez kısmı, bar dediğimiz yine tüm dişsiz hastalarda kullanılması tasarlanmış yapılar vs.. tedavinizin tutarını etkileyecektir.

Ülkenizde tek diş implant maliyeti (üst yapı dahil) ~3000 - 20.000€
Türkiye'de tek diş implant maliyeti (üst yapı dahil) ~800 - 1700 €

alıntı

kibelem canım senin için biraz ararştırma yaptım nette bulabbildiklerimi aktarayım dedim sayfalar ne kadar güncel bilemiyorum ama inşallah işine yarar canım

bahsettiğin şey arkadaşında dediği gibi implant istersen netten sende aratabilirsin tatlım benim bildiğimde yerine göre bu fiyatlar değişiyo mesela bizim bi arkadaş geçen yıl 1 tane dişi 1000 dolara yaptırmıştı güzelimm

büyük bi ihtimalle implanttır...ben diş hekimi değilim daha okuyorum ama bi kaç fikir verebilirim...öncelikle normal protezlere oranla oldukça pahalı bi tedavi ama onlara oranlada oldukça iyive kesinlikle uzman diş hekimlerine gitmeniz lazım...kemiğe müdahale olduğu için ameliyetla yapılıyo ama ameliyat oldukça basit yarım saat bile sürümüyormuş...kayınvalidenin ağzında doğal diş varmı??yoksa tam dişsiz mi?

canim tam dissiz olma ihtimali yuksek. biz 2 senedir yurt disindayiz. 2 sene once hic bahsetmemisti. yani cikti bu durum. gidince ilgilenecegimiz icin cok bilgim yok. bakalim ama cok pahaliymis.

tam dişsizse total protez yaptırın derim ben
implant bayaa masraflı olur ama kendi dişiymiş gibi kullanır karar sizin

X