Testere Dişli aslanpençesi fsh Dengeleyici regl duzenleyici

testere dişli aslanpençesi deneyip reglisi duzenlenen varmı

• Ankete Katılan
    55

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
Testere dişli arslanpençesi

Latince adı : Allcemilla vulgaris
ıngilizce adı : Layd’s mantle
Almanca adı : Frauenmantel
Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeye karşı ● östrojen hormonu yükseltici ●
iltihaplı eklem romatizmasına karşı ● FSH hormonu yüksekliğine
karşı ● adet düzensizliğine karşı

Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1) Testere dişli arslanpençesi yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabilmektedir. ıshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu (irritable bowel syndrome, ibs) şikâyeti olanlara iyi bir yardımcıdır.
2) Zor kapanan yaralarda veya ameliyat sonrası ameliyat yaralarının hızlı bir şekilde kapanmasında iyi bir yardımcıdır.
3) Sık sık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim.
4) Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir.
5) Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm.
6) Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte fayda görüyorum. Ülkemizde, GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da, ne acıdır ki, sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır.
7) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

Kür 1: Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı
Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

ıleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

Kür 2: FSH hormonu yüksekliğine karşı
Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. ılki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Son düzenleme:
Aaaa tatlım buraya neden bişi yazan olmamış? Arkadaşlar yok mu bu kürü uygulayan? Ben de merak ediyorum. Bizden başka adet düzensizliği olan yok mu yaaa???

Aaaa tatlım buraya neden bişi yazan olmamış? Arkadaşlar yok mu bu kürü uygulayan? Ben de merak ediyorum. Bizden başka adet düzensizliği olan yok mu yaaa???

yani tifcim sana bişiy diyim bitkinin adı " Testere dişli arslanpençesi" bunu duyan bünyede regli korkudan bence kendinden düzene girerrr kaydirigubbakcemile3
şaka bi yana yapan olmamış demek bende buralarda soğan kürüyle ilgili bişeyler arıyordum seni gördüm lakin bu bölüm terkedilmiş sanırsam kimse aradığını bulamamış gibimi ne anlamadım

yani tifcim sana bişiy diyim bitkinin adı " Testere dişli arslanpençesi" bunu duyan bünyede regli korkudan bence kendinden düzene girerrr kaydirigubbakcemile3
şaka bi yana yapan olmamış demek bende buralarda soğan kürüyle ilgili bişeyler arıyordum seni gördüm lakin bu bölüm terkedilmiş sanırsam kimse aradığını bulamamış gibimi ne anlamadım

hahahahaa alemsin sen yaaa kaydirigubbakcemile5

Her gün bunu denemek de zor gerçekten de...
Benim de hep gecikmeli oluyor.

testeredişli aslan pençesini sadece 15 gün kulandım ve o ay içinde yeniden fsh testi yaptırdım hayretle gördüm daha öncee yüksek olan fsh degerim düşmüş sabah akşam yemekten 2 saat sonra içmiştim her seferinde taze kaynatıp içmiştim çok basit kaynar suya bir tutap testeredişli aslan pençesi koyup beş dakika kaynatıp ateşten alıp süzerek içmiştim içine kesinlikle başka bir şey komamıştım .ben buradan bir arkadaşımızın sorusunada cevap vermiş olayım özel mesaj çok denedim gönderemedim onun için kendisinden özür diliyorum

ben de bu ay başladım aslan pençesinden içmeye. adetin ilk günü başladım içmeye, genelde ağrılı geçen adetim bu ay fazla ağrılı olmadı. ağrı kesici içmeme bile gerek kalmadı. benim adetlerim düzenlidir fakat bizimde çocuğumuz olmuyor 2 senedir. eşimin spermleri biraz düşük. ona da keçiboynuzu kürü yapıyoruz yaklaşık 3 aydır. ben umutluyum inş fayda göreceğiz her ikimizde.aslan pençesinin içimi o kadar kötü değil, bu ay yapayım belki önümüzdeki ay da yaparım. ben iyi geleceğine inanıyorum.belki de önümüzdeki aya hamile olurum içmeme gerek kalmaz. saraçoğluna başvuran hanımlara bu kür öneriliyormuş bu forumdan okuduğuma göre.adet zamanı ağrımın olmaması bile çok güzel. her ay ağrı kesici içmek zorunda olmak kötü.üstelik yaşam kalitesini de düşürüyor insanın.

bu kürü uygulayan arkadaşlar varsa lütfen buraya paylaşımlarını yazsınlar. düzenli olarak hergün içelim bu çayı, çok zor değil yapması. faydasını görenlerde buraya yazsınlar, umut olsun hepimize. hadi hanımlar, aslanpençesi çayı içmeye...

ben de bu ay başladım aslan pençesinden içmeye. adetin ilk günü başladım içmeye, genelde ağrılı geçen adetim bu ay fazla ağrılı olmadı. ağrı kesici içmeme bile gerek kalmadı. benim adetlerim düzenlidir fakat bizimde çocuğumuz olmuyor 2 senedir. eşimin spermleri biraz düşük. ona da keçiboynuzu kürü yapıyoruz yaklaşık 3 aydır. ben umutluyum inş fayda göreceğiz her ikimizde.aslan pençesinin içimi o kadar kötü değil, bu ay yapayım belki önümüzdeki ay da yaparım. ben iyi geleceğine inanıyorum.belki de önümüzdeki aya hamile olurum içmeme gerek kalmaz. saraçoğluna başvuran hanımlara bu kür öneriliyormuş bu forumdan okuduğuma göre.adet zamanı ağrımın olmaması bile çok güzel. her ay ağrı kesici içmek zorunda olmak kötü.üstelik yaşam kalitesini de düşürüyor insanın.

bu kürü uygulayan arkadaşlar varsa lütfen buraya paylaşımlarını yazsınlar. düzenli olarak hergün içelim bu çayı, çok zor değil yapması. faydasını görenlerde buraya yazsınlar, umut olsun hepimize. hadi hanımlar, aslanpençesi çayı içmeye...

bende kullaniyorum, saracogluyla telefonda konusutum ve bana kendi kulrerinden onerdi, testeredisli aslanpencesi ve bi bitki daha verdi ne oldugunu bilmedigim, birde bal polen arisutu gonderdi, bakalim kullanip gorecez, ikinci cocuk icin kullaniyorum 4 yildir olmuyor

bende kullaniyorum, saracogluyla telefonda konusutum ve bana kendi kulrerinden onerdi, testeredisli aslanpencesi ve bi bitki daha verdi ne oldugunu bilmedigim, birde bal polen arisutu gonderdi, bakalim kullanip gorecez, ikinci cocuk icin kullaniyorum 4 yildir olmuyor

MERHABA

Saraçoğlu aslanpençesini hangi rahatsızlık için verdi? sizin herhangi bir şikayetiniz var mıydı? 2.bebek için eşinizin de muayene olmasını tavsiye ederim. sorunu sadece kendinizde aramayın.

ben bu ay kullandığım aslanpençesinden çok memnun kaldım. eğer bu ay hamilelik olmazsa adetim başlayınca devam etmeyi düşünüyorum. gelişmeleri tekar buradan yazarım. sevgiler

MERHABA

Saraçoğlu aslanpençesini hangi rahatsızlık için verdi? sizin herhangi bir şikayetiniz var mıydı? 2.bebek için eşinizin de muayene olmasını tavsiye ederim. sorunu sadece kendinizde aramayın.

ben bu ay kullandığım aslanpençesinden çok memnun kaldım. eğer bu ay hamilelik olmazsa adetim başlayınca devam etmeyi düşünüyorum. gelişmeleri tekar buradan yazarım. sevgiler

esime bakildi hersey normal gorunuyor, benim FSH im yuksek oldugu icin saracoglu verdi bu kuru, ne acidan memnun kaldiniz? henuz kurum bitmedi uzun bir kur gelismeleri mutlaka yazicam, sevgiler

ben kullandım bu otu ama adetimin gelmesine 5-6 gün kala içiyodum adetim normal zamanında geliyodu hatta artık içmeden bile geliiyo masallah diyim kendime herkese tavsiye ediyorum

benim fsh 9.95 lh değerim ise 15.46 bu küre bugün başladım devam etmelimiyim sizce???

benim fsh 9.95 lh değerim ise 15.46 bu küre bugün başladım devam etmelimiyim sizce???

benim fsh değerimde 9.28..bugün saraçoğlunun tv programındabu kürü duydum...şuan soğan kürü ve hayıtotu yapıyorum..onlar bitince testere dişli aslan pençesi içecem nasip olursa...

benm fsh 41 den 11 e düştü bu kürle....

gül benim de fsh 41 daha 2 gün oldu aslanpençesine başlayalı. 41 den 11 e düşüş oldukça fazla.peki o ay kistin varmıydı.kist olduğunda olan değerleri baskılayıp düşük gösteriyo yani yanıltıyo.eğer kistin yoksa çok iyi bi düşüş.inşallah faydasını görürüm

ya arkadaşlar benimde LH yüksek geliyor.bu ay 25 olmuş..acaba bu ot LH düşürmeyede iyi geliyormu?

bir cevap verirseniz sevinirim:KK59:

Adet düzenleyici ilaç içiyordum.bıraktım ve aslan pençesine başladım.valla inanamadım.gayet güzel adetim geliyooo...

gül benim de fsh 41 daha 2 gün oldu aslanpençesine başlayalı. 41 den 11 e düşüş oldukça fazla.peki o ay kistin varmıydı.kist olduğunda olan değerleri baskılayıp düşük gösteriyo yani yanıltıyo.eğer kistin yoksa çok iyi bi düşüş.inşallah faydasını görürüm

cnm kist falan yoktu...tüp bebeğe başladık o ay....olmadı maalesef...

X