Einiz/sevgiliniz depresyonun eiindeyse nasl davranlr?

sahra82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
68
0
cok zor durumdayım..erkek arkadasım nerdeyse depresyona girmek üzere..durgun durgun konusuyo işinden sürekli şikayet ediyo..sizce nasıl davranmalıyım ona karsı..cok üzülüyorum bu duruma nerdeyse benı istemiyo diye böyle davranıyo diye düşünücem artık..lütfen akıl verinn...

En kestirmesinden psikoloğa götürülür..

Bence de...kaydirigubbakcemile5
Ben uzman değilim ki adama teşhis koyayım,terapi yapayım di mi?:umursamaz:
Kendi psikoloğumun telefon numarasını veririm..:eek:

beni erkek arkadaşımada doktor ağır depresyon tanısı koydu.sakın ola birşeyden şikayet ettiğinde neden şikayet ediyorsun bak hayat güzel falan filan gibi laflar etme onun gözünden bak önce hayata onun gözünden gör ve onun dilinde konuş onu anladığını belli et.benim sevgilimde işinden şikayetçi bende onunla birlikte şikayetçiyim hatta yeri geliyor işine bende sövüyorum :) etrafında herkes aman iyi ol yapma etme derken sen onunla birlikte sat anasını dünyanın göreceksin ki zaman içerisinde senin onu iyileştirmeye çalışan sözlerin onun kafasında yerini bulacak çünkü sana ister istemez odaklanmış olacak bu sürede o beni anlıyor benim gibi düşünüyor o doğru diye
ama tabiki önce bir doktora görünün sonrasında ona destek olmak sana düşüyor,gerçekten çok seviyorsan ilgilen onunla...

çok da ıyı davranma senı de tanımaz,
ıyıdavranmak gerekır ama dozajını tutturmalısın .

Cok sırnasırsan ıyı davranırsan bu sefer onu anlamadıgını sadece sevgılısı oldugun ıcın boyle davrandıgını dusunur.Cık ısten o zaman de bakalım ne dıcek.Sureklı sıkayet edıyor madem.

cok zor durumdayım..erkek arkadasım nerdeyse depresyona girmek üzere..durgun durgun konusuyo işinden sürekli şikayet ediyo..sizce nasıl davranmalıyım ona karsı..cok üzülüyorum bu duruma nerdeyse benı istemiyo diye böyle davranıyo diye düşünücem artık..lütfen akıl verinn...

mafoldumben

şimdi nasıl durumu?

Destekçi ol en önemlisi onu anlamaya çalış. Her insanın böyle zamanları olabilir. Bence seviyorsan elinden gelen yardımı yap derim. Belki senin ilgi ve şefkatine her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.. Normalde tamam erkeklerin üstüne pek fazla düşmemek gerek ama senin arkadaşın bunalım takılıyor. O yüzden güzellikle tatlı sözlerle ona terapi yap:)) ıyi geleceğini düşünüyorum

gerçekten depresyonda olup olmadığına bakılır...Ayrılma zamanında da nedense depresyona giriyorlar.Ben bide saf saf inanmıştım yazık depresyonda sorunları var diye...Birden sorunları oluyor,ha ama sizinle ilgisi yoktur ,benim kendimle ilgili sorunlarım var denir,sen çok iyisin vs vs diye ayrılık gelir.Neyse uzatmayım acısı varda içimde:) Eğer gerçekten depresyondaysa kendime nasıl davranılmasını istersem öyle bir ilgi beklerdim.Yani benim bu halimden şikayet etmeden,yanımda olduğunu belli eden ,konuyuda fazla açmadan ilgisini gösteren bir davranış isterim.

ne yapsan hata olabilir bu durumda onu dr götürmeye ikna et eğer gitmezse sen git durumu anlat ona senin nasıl davranacağını en iyi dr bilir.

zeynep neslihan çok doğru sölüosun aynı olay benim başımada geldi hep bi bahane seni üzmek istemem sen dünyanın en iyi kızısın ama nedir içimde halletmem lazım sonrada haydi ayrılalım

zeynep neslihan çok doğru sölüosun aynı olay benim başımada geldi hep bi bahane seni üzmek istemem sen dünyanın en iyi kızısın ama nedir içimde halletmem lazım sonrada haydi ayrılalım

evet ,o kadar güzelde inandırırlar ki,ay yazık depresyondaymış dedirtirler:) Sonu ayrılık olur.Ben bide arayacaktım ayrıldıktan sonra ,insanız sonuçta arayayım halini sorayım demiştim:) Abime anlatınca Zeynep o klasik erkek yalanıdır ,ne araması saçmalama demişti.Zaten kısa zaman sonrada öğrenmiştim palavra olduğunu.Şimdi gülüyorum ama zor günlerdi tabi.

Herkes böyle olucak demiyorum tabiiki,gerçekten depresyonda olana yardımcı olmak lazım,öncede yazdığım gibi

ama şöyle bişey var kavun değilki koklayıp anlıyasın ilk etapta resmen kanıyosun ama süründürmek gerek bölelerine kanmamak gerek:nazar:

X