Ayak trnam ok kalnlat:(

I

ihihi

Ziyaretçi
arkadaşlar özellikle ayak baş parmağımın tırnağı acayip kalınlaştı artık keserken bile zorlanıyorum üstü pütür pütür paralel çizgiler war oje bile süremiyorum artık bozuk duruyor bu konuda bi fikri olan warmı yada aynı sorunu yaşayan ltfn yardım:1no2:

benimde baş değilde onun yanındaki kalınlaştı çok gıcık bir durum

evet yanen gıcık bi durum ya iğrenç görünüyo ayaklarımm :KK43:

valla bu genelde tırnak mantarına işarettir, eğer doktora gidip ilaç almaya başlamazsan daha da kötü olcak, tüm ayak tırnaklarını saracaktır, bir an önce dermatologa git

Canım geçmiş olsun .Ama bence bir doktora görün Çünkü akçiğer ve karaciğer rahatsızlıklarında el-ayak tırnaklarında kalınlaşma üstündede pütürlü çizgiler oluşurmuş.diye okumuştum.seni korkutmak istemem ama boşvermeye gelmez.

:KK43: ay kızlar ya walla korktum şimdi bi dra gidim en iyisi ben

Arkadaşlar tırnaklarınız mantarlaşmış demek.Bende ilaç kullanıyorum.Fakat belli bir süre sonra düzelenen tırnak yine bozuluyor...özelde yazarsanızı ilacın adını yazabilirim bilmiyorum burdan yasakmı?

bnm de küçük tırnağım öyle ne yani küçüklükten beri mantar mı var:KK70:

aynı sorun bende de var ayak baş parmağım ve onun yanındaki doktora gittiğimde tırnak mantarı olduğum söylendi benimde ilk sorduğum soru yıllardır mantarmı varmış olmuştu kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar benımde hamılelıkte ayak tırnaklarımda kalınlaşma ve sarartı gıbı oldu bılmıyorum hamılelıkten önce yoktu doktoramı gıtmelıyım?

valla canım hamilelikte olabilir vucut direnci düştüğü için hertürlü mantara yatkın olur vucud, bence vakit kaybetmeden dermatolaga git

arkadaşlar özellikle ayak baş parmağımın tırnağı acayip kalınlaştı artık keserken bile zorlanıyorum üstü pütür pütür paralel çizgiler war oje bile süremiyorum artık bozuk duruyor bu konuda bi fikri olan warmı yada aynı sorunu yaşayan ltfn yardım:1no2:

Canım aynı sorun benim baş parmağımdada vardı.Bende umursamıyordum.Doktora gitmiştim başka bir sorunum için doktor görüp senin tırnağın mantar olmuş dedi.Onada ilaç yazdı.Kullandım gel dedi tekrar ama hiçbir işe yaramadı ilaç hala devam ediyor.Benim tırnağımda hem sarardı,hem kalınlaştı hemde ayakkabı giydiğimde acıyor artık.

kızlar kayınvaldemin ayak baş parmak tırnağı mantar olmuştu son günlerde ayakkabı giyemez oldu çok kalınlaşmış ve çok acıtmaya başlamıştı,doktora gitti ve doktor çekilmesi gerektiğini söylemiş,kayınvaldem çok cesaretlidir valla,bi çekmiş tırnağı basmış çeneyi....

kanamsını bile zor durdurdular,her 2 günde 1 pansumana gidiyor.doktorun dediği de şuymuş;yeni çıkan tırnak yine hastalıklı mantarlı olacak demiş...

sizi üzmek korkutmak istemem ama kayınvaldemin başından geçen olay bu.eğer tırnak çok batıp acı yapıyor ve ayakkabı giyemez duruma geldiyseniz çektirmeniz gerekebilir,bu işlem devlet hastanesinde doktor yapmıştı ama özel hastanede canını o kadar acıtmıyorlarmış...
tavsiyem özel hastanede yaptırın en azından nereye giderseniz gidin çekim işleminin nasıl olacağını iyice öğrenin...

Evet , anladığm gibi Mantar olmalı. O Tırnağ üstünü incelmelisiniz. Bir Özel Ayyakbakım merkezine gidin. Ben bu tedaviler Almanyada çok yaptım orada normal pedikür yapmazlar. Ben Makinala Çalışıyorum ve bu Tedaviyi şimdi İzmirde başladım.Burada böyle ne yazık daha yok.

X