gebelik kesesinde bebek görünmezse ne olur

asnil

içimin gülen yüzü...
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
1.175
3
arkadaşlar , ben 1,5 aylık hamileyim aslında bundan da pek emin degilim çünkü bende adet düzensizligi var ama haziranın 10 unda test yaptıgımda pozitif çıktı, önce kese oluşmuş ama içinde bebek görünmüyor dediler sonrasında aşırı kusmadan hastanede 4 gün yattım (gecen hafta) orda bakan doktorda gebelik kesesinin boyutuna göre içinde oluşan york cisimcigi biraz küçük dedi, 10 gün sonra tekar gel son durama göre karar verecegiz dedi , yani saglıklı bir gebelik olup olmadıgı hakkında emin olamadıgını söyledi . benim çok moralim bozuk ne düşüncegimi bilmiyorum butür konularda deneyimleri olanlardan bana yardımçı olmalarını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Bulantının olması iyiye işarettir diye düşünüyorum. Üzülme, olumlu düşünmeye gayret et. Herşey gönlünce olsun

bende de benzer bi sorun vardıadetim 2.gün geçince test yaptığımda 2. çizgi kıpkırmızı olmuştu.6 haftalık gittiğimde doktor keseyi gördü bebeği göremedi 10 gün sonra gel tekrar bakalım dedi.2.gittiğimde de boş gebelik dedi.o güne kadar bütün hamilelik belirtilerini yaşadım.ne kanamam ne sancım hiçbir belirti olmadı boş gebelikle ilgili.mallesef kürtaj oldum :KK43:( doktor bunun ilk gebeliklerde sık görüldüğünü bundan sonrasını kesinlikle etkilemediğini söyledi.tabii giden gitmişti çok üzüldük.

umarım öyle bişey değildir.inşallah bebişini bir an önce görür kalp atışlarını duyarsın.başıma geleni anlattım çünkü doktor bana böyle bi ihtimalden hiç bahsetmemişti ve ona göre herşey normaldi.boş gebelik lafını ilk kez duydum ve doktora çok kızdım.keşke bu ihtimalden bahsetseydi belki kendimi kötüye de hazırlar bu kadar üzülmezdim ya da etrafımdaki herkese hamile olduğumu zöylemezdim.

herşey yolundadır umarım.sen gönlünü ferah tut.olmazsa da o bebekte bi sorun varmış ki olmamış demek gerekir.

iyi haberlerini almak dileğiyle...

cnm hiç moralini bozma benimde hemen görünmedi sonrra gel bakalım dedi bu sefer vajinalden baktı göründü endişelenmiştim bende senin gibi.ama bebeğim benimleymiş duydum kalp atışını bile.içini ferah tutu güsel düşün güsel olun herşey

endişelenmeni gerektirecek bir durum yok canım bence adet düzensizliğinden zate bahsetmişin..

yolk kesesi oluşmuş anladığım kadarıyla buda içerde bebek oluuşuyorr demekk

Son düzenleme:
ben de boş gebelikten kürtaj geçirdim 8 nisanda ama bende 9+3 olduğum halde york cisimciği hiç oluşmamıştı ve kese bir önceki muayeneye göre küçülmeye ve yuvarlaklığını kaybetmeye başlamıştı bulantılarım da hiç yoktu benim adet düzensizliğim de yoktu sende adet düzensizliği varmış muhtemelen geç yumurtlama olmuştur bulantıların da varmış bence arkadaşın dediği gibi bu iyiye işaret ayrıca küçük de olsa york cisimciğini görmüşler muhtemelen yakında bebeği de görürsünüz kalbini ferah tut ama olmazsa da hayırlısı buymuş çünkü boş gebelik sağlıksız sperm veya yumurtadan dolayı bebeğin görünecek büyüklüğe ulaşmadan ölmesi bu nedenle kesenin olup bebeğin olmaması durumudur sağlıklı bir hamilelikte rastlanmaz umarım en kısa zamanda iyi haberler alırsınız

salı günü doktora gidecegim tekrardan banada tek umut veren şey küçükde olsa içinde york cisimcigini görmüş olmaları, ama yinede aklıma kötü şeyler getirmeden edemiyorum umarım herşey yolundadır çünkü ailede ögrendi şimdi herkes çok hevesli bekliyorlar sonuçu özelliklede babam. Eşime söyleme demiştim belli olana kadar en azından kötü birşey olursa daha az üzülürüz diye ama heyecandan herkese söylemiş. salı gününe kadar heyecandan sitresten rahatsızlanmasam iyidir. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar , paylaşmak ve destek görmek bugibi durumlarda çok iyi geliyor

asnil korkma, hayırlısıyla inşallah bebeğini göreceksin, ben de benzer şeyler yaşadım, sonu üzücü bitti ama olsun, şu an olaylara daha sağlıklı bir şekilde bakabiliyorum, yolk sacın oluşması iyi bir şey, bende de oluşmuştu, doktorun istediği boyuttan büyüktü, gebeliğim baştan itibaren yavaş gelişti, çoook sonra bebek göründü ama kalp atışı hala yoktu,zaten canlılığını da yitirmişti, kretaj oldum. Ama bunlaa kadfayı takıp üzüntü yaptıkça eline geçen bir şey olmuyor, sen yaradana sığın, bol dua et kardeşim, o isterse herşey olur.

asnil korkma, hayırlısıyla inşallah bebeğini göreceksin, ben de benzer şeyler yaşadım, sonu üzücü bitti ama olsun, şu an olaylara daha sağlıklı bir şekilde bakabiliyorum, yolk sacın oluşması iyi bir şey, bende de oluşmuştu, doktorun istediği boyuttan büyüktü, gebeliğim baştan itibaren yavaş gelişti, çoook sonra bebek göründü ama kalp atışı hala yoktu,zaten canlılığını da yitirmişti, kretaj oldum. Ama bunlaa kadfayı takıp üzüntü yaptıkça eline geçen bir şey olmuyor, sen yaradana sığın, bol dua et kardeşim, o isterse herşey olur.

İnan benimde 10 gündür yaptıgım tekşey bu , bol bol dua etmek. güzel şeyler hayal ediyorum, senin durumuna çok üzüldüm. umarım en kısa zamanda saglıklı bir gebelik yaşarsın. Bende yarın kesin sonuçları ögrenecegim kalbim bugunden yerinden çıkacakmış gibi.Canım sana birşey sorcam nasıl bir hamilelik yaşıyordun peki yani normal belirtiler falan aynen devam ediyormuydu, sık sık acıkmak yada bazi yiyeceklere isteksizlik gibi.Yani bebegin yaşamamasının herhangi bir belirtisi varmıydı.Kusuruma bakma sana bunları hatırlatıp üzmek istemezdim ama insan bir umut ışıgı arıyor kendine. şimdiden teşekkürler destegin için

benımde bıldıgım yolk kesesının gorunmesı bebegın varlıgına ısarettır. bazen doktorlar bıle oyle seyler soyluyolar kı ınsanın moralı alt ust oluyor. bana neler demedıler kı arkadasım. hıc uzme canını sen hayırlısıyla gorursun bebısını.

Sende hayırlı haberle bekliyoruz. Umarım benim başıma gelen seninde başına gelmez. Bebeğin görünür ve kalp atışlarını duyar rahatlarsın. Umut ediyorumki sırayla burdan hepimiz mutluluk haberlerini duyururuz. Herşey gönlünce olsun. a.s.

malesef bebegimi kaybettim salı günü, kalp atımını alamadıkları için almak zorunda kaldılar , bebek içinde oluşmuş ama kalbi atmamış... çok üzgünüm elim ayagım birbirine dolandı ne düşündügümü yada ne istedigimi bilmioyrum sadece çok üzgünüm. kurdugum tüm hayeller bir saat içinde yok oldu.

malesef bebegimi kaybettim salı günü, kalp atımını alamadıkları için almak zorunda kaldılar , bebek içinde oluşmuş ama kalbi atmamış... çok üzgünüm elim ayagım birbirine dolandı ne düşündügümü yada ne istedigimi bilmioyrum sadece çok üzgünüm. kurdugum tüm hayeller bir saat içinde yok oldu.

canım merak etme Allah tekrar verır vardır bı hayır lutfen uzulme :teselli:

canım merak etme Allah tekrar verır vardır bı hayır lutfen uzulme :teselli:

çok teşekkür ederim canım ama elimde değil o kadar inanmıştımki bu sefer kendimi boşlukta gibi hissediyorum zamanla düzelir biliyorum tek ümidim en kısa zamanda tedavi olup tekrar hamile kalabilmek

çok teşekkür ederim canım ama elimde değil o kadar inanmıştımki bu sefer kendimi boşlukta gibi hissediyorum zamanla düzelir biliyorum tek ümidim en kısa zamanda tedavi olup tekrar hamile kalabilmek

canım benım inşallah.senın saglıgın yerınde oldugu surece saglıklı bebısler dunyaya getırırsın sen kendıne dıkkat et gerısı gelır 1 sene kendını dınle esınle gez dolas tatıle cıkın nasıl gectıgını sen bıle anlamıcaksın canım

başka carem yokki canım, eşimde bana aynısını söylüyor tatile gidelim gezelim biraz diyor , oda inanki çok caba sarfediyor benim için ama inadına inadına heryerde hamileler görüyorum yada küçük bebekler hemen aklıma geliyor. Aslında en büyük korkum ne biliyormusun bir daha benzer şeyler yaşamak ya bir dahaki seferede aynısı olursa demekten kendimi alamıyorum, burda bir topicte okudum kalp atımı olmamış arkadaşında doktorlar almışlar onunda bebesini , kalitesiz siperm yada yumurtadan oluyor demiş doktoru acaba benimkide aynı şeymi, ne yapmam lazım bu konuda bir bilgin varmı

başka carem yokki canım, eşimde bana aynısını söylüyor tatile gidelim gezelim biraz diyor , oda inanki çok caba sarfediyor benim için ama inadına inadına heryerde hamileler görüyorum yada küçük bebekler hemen aklıma geliyor. Aslında en büyük korkum ne biliyormusun bir daha benzer şeyler yaşamak ya bir dahaki seferede aynısı olursa demekten kendimi alamıyorum, burda bir topicte okudum kalp atımı olmamış arkadaşında doktorlar almışlar onunda bebesini , kalitesiz siperm yada yumurtadan oluyor demiş doktoru acaba benimkide aynı şeymi, ne yapmam lazım bu konuda bir bilgin varmı

ne denir bilmiyorum allahım sabır versin...:Saruboceq::Saruboceq:
en kısa zamanda kendini toplar tekrar denersin, yeter ki sen sağlıklı ol
güçlü ol...

Geçmiş olsun canım üzülme desemde boş biliyorum mümkün değil bunu yapabilmek.Benimde gbeliğim bir süre önce düşükle sonuçlandığında çok üzülmüştüm.Rabbim gücünü veriyor inan.Eşininde söylediği gibi tatil yapın gezin iyi gelir dinlenmek.2-3 aya kadar tekrar hamiş kalır ve bu defa daha sağlıklı geçer inş.

Geçmiş olsun canım üzülme desemde boş biliyorum mümkün değil bunu yapabilmek.Benimde gbeliğim bir süre önce düşükle sonuçlandığında çok üzülmüştüm.Rabbim gücünü veriyor inan.Eşininde söylediği gibi tatil yapın gezin iyi gelir dinlenmek.2-3 aya kadar tekrar hamiş kalır ve bu defa daha sağlıklı geçer inş.

teşekkür ederim iyi dileklerin için , şimdi durum biraz taze olunca hemen atlatamıyor insan, birde cevreden nicin bebek yapmıyorsunuz sorusunu çok duyunca üzülüyor haliylen. zaten 3 ay hamile kalmayın diyor doktorlar bende bir ay sonra doktora gitcem bakalım nasıl bir program uygulucak bize umarım basit bir nedeni vardır ve basit ve kısa bir tedavi olurum bebişimi çok istiyorum çünkü.İnanın hamile kalana kadar hiç bu kadar çocuk istedigimin varkına varmamıştım ne zamanki hamile oldugumu ögrendim o zaman herşey değişti sanki megersem ne çok hayellerimiz varmış bizim. hayırlısı dioyrum sadece . umarım sende saglıklı bir hamilelik yaşarsın canım

X