Kzlar Bacan boya gre kalnl yle olmalym

crazy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
622
3
boyunuzun %20 si kadar olmalıymış alt bacağınızı en kalın baldır yerinden çepeçevre ölçüyorsunuz mesela benim boyum 1.74 bacak kalınlığım 34.8 cm. olmalı benimki 34cm. ama 34.8de olsa da yeterli olmaz gibi geliyor ince çünkü hoşuma gitmiyor:KK43: bu bilgiyi bir yerde okudum sizde durum nedir kızlar ölçü olarak?

kızlar bu konu kimsenin ilgisini çekmedi galiba sizce normal bacak ne kadar kalın olmalı sizde yazarmısınız lütfen yardımcı olun

bacak bir bütündür. baldır ölçüsüne göre neden oranlanıyor ki.. çok koşarsın alt bacakların kas yapar baldırların genişler. böylece ideal ölçüye ulaştın diyelim, e üst bacağın inceyse, bacaklarına bütün olarak baktığında bacakların vücuduna göre ideal bir kalınlıkta mı olmuş olcak o zaman? bence bacağın boya göre ideal kalınlığından önce kendi içine orantılı olması lazım

Alt bacağımı en kalın baldır yerinden çepeçevre ölçtüm 33 cm çıktı.Boyumuz aynı,senin ideal ölçüyü (34 cm) esas aldığım zaman altında çıktı.

peki lavender sana ince geliyormu bacağın benimki ince ancak 37cm. olursa ideal olacak gibi oda zor!!!

hmmm benim idealmişşşş ki bacaklarım hep daha ince olsun istemişimdir oysa :)
1.85e tam 37 cıktıbayanssulusmile

boyum 1.60 kilom şu an 68.6 alt bacağım ise şu an 41 cm (diyetisyene spor salonuna yazılmadan önce 70 kilo idim ve alt bacağım 44 cm idi)

32 cm olmalı

ee zaten zayıflıyorum, diyetisyen kontrolünde, bu yüzde yirmi olayı çok doğru, bana da diyetisyenim ve spor hocam 32 cm olmalı demişti, önceden 36 idi 47-50 kilo civarındayken, yine de bana kalın geliyordu. ama o zamanlar yanlış spor yapmışım, günde 2 saat yoğun spor yapıyordum, kas olmuştu her yerim. neyse bakalım spor hocam da diyetisyenim de zorlamadan abartmadan makul miktarlarda sporla 32 cm'ye rahatlıkla gelebileceğimi söylediler.

bisiklet, ağırlık, tekvando, strength hareketleri bacakları sosis gibi yapıyor benden söylemesi :KK34: (ben bunların hepsini yapmıştım)

ince bacaklar için yoga, plates, stretching, ip atlama, tempolu yürüyüş, yüzme öneririm. (şimdi bunlara döndüm)

ilk 20 dk. dan sonra yağlar yakılmaya başlıyor.
ve hangi sporu yaparsanız yapın ama abartmayın günde 1 saati geçmeyin :KK9::KK9: milli sporcu değiliz ya :KK9::KK9::KK9:
kaslı bacaklara gerek yok :KK34::KK34:

Son düzenleme:
Ay çok dertlenmiştim bunu okurken üst bacak ölçtüm orası sanıyordum :KK9::KK9:
Benim 33.5 olmalıymış boyum 1.68 bir ölçtüm üst bacağı çıktı 50 bir dertlendim meğersem alt bacakmış :KK9:
Yarım santim ince bile çıktımmmmm :KK31:

160 boyum kilom da 55 ama baldırım 40 cm^^ zaten kendimi bildim bileli bacaklarım kalın.
spor dengeli beslenme vs. hiçbir şeyin de faydasını görmedim. olduramadım yani = )
çok kilolu sayılmam, kaslı bir insan da değilimdir.
bütüüüün kaslarımı alt bacağımda toplamışım ben herhalde yapacak bir şey yok. : PPP

160 boyum kilom da 55 ama baldırım 40 cm^^ zaten kendimi bildim bileli bacaklarım kalın.
spor dengeli beslenme vs. hiçbir şeyin de faydasını görmedim. olduramadım yani = )
çok kilolu sayılmam, kaslı bir insan da değilimdir.
bütüüüün kaslarımı alt bacağımda toplamışım ben herhalde yapacak bir şey yok. : PPP

aynı dertten muzdaribim ama pilates inanılmaz işe yarıyor..

boyum 1.60 kilom şu an 68.6 alt bacağım ise şu an 41 cm (diyetisyene spor salonuna yazılmadan önce 70 kilo idim ve alt bacağım 44 cm idi)

32 cm olmalı

ee zaten zayıflıyorum, diyetisyen kontrolünde, bu yüzde yirmi olayı çok doğru, bana da diyetisyenim ve spor hocam 32 cm olmalı demişti, önceden 36 idi 47-50 kilo civarındayken, yine de bana kalın geliyordu. ama o zamanlar yanlış spor yapmışım, günde 2 saat yoğun spor yapıyordum, kas olmuştu her yerim. neyse bakalım spor hocam da diyetisyenim de zorlamadan abartmadan makul miktarlarda sporla 32 cm'ye rahatlıkla gelebileceğimi söylediler.

bisiklet, ağırlık, tekvando, strength hareketleri bacakları sosis gibi yapıyor benden söylemesi :KK34: (ben bunların hepsini yapmıştım)

ince bacaklar için yoga, plates, stretching, ip atlama, tempolu yürüyüş, yüzme öneririm. (şimdi bunlara döndüm)

ilk 20 dk. dan sonra yağlar yakılmaya başlıyor.
ve hangi sporu yaparsanız yapın ama abartmayın günde 1 saati geçmeyin :KK9::KK9: milli sporcu değiliz ya :KK9::KK9::KK9:
kaslı bacaklara gerek yok :KK34::KK34:

canım bende bacaklarımı kalınlaştırmak istiyorum doktora gitim sporla olur ancak dedi. sen spor salonuna gitmişsin nasıl başarabilirim. salona gidemiyorum küçük çocuğum olduğu için kabul etmiyolar. evde neler yapabilirim bacaklarım kalınlşsın diye. birde bel inceltme hareketi biliyor musun. yardıomcı olursan sevinirim. okadar zayıfki bacaklarım. pantolon almaya gidince moralim bozuluyor. etek elbise giyemiyorum aynı zamanda çarpık bacaklarım. buda moralimi iyice bozuyor. lütfen bana tavsiyerini varsa söyle.

neden kimse bişey yazmıyorum benim şansıma mı böyledir ya. konu açılıyor bi daha cevap yok. arkadaşlar tavsiyelrinizi bekliyorum.

arkadaşlar şu kadar santime filan bu kadar takılmayın bence. yani aynaya bakınca güzel görünüyorsa zaten senin içine siner, beğenmiyorsan da zayıflamaya çalışırsın işte. ne bileyim kimse gelip ölçmeyecek ki sokakta kaç santim bunun baldırı diye :KK1:

bnm de bacaklarım çok inca kalınlaştımak için yağ mağ silikon bişeyler düşünüyorum ölçtüm.
boyum kısa ztn 1.57 diz çevrem 34 cm dizimin hemen altı 29.5 cm baldır 30 cm çok kötü bi görüntü.. :KK43:(( kilomda 48 dahada zayıflamış olabilirim

X