Normal doğum yada sezeryan olacak olanlar hiç para ödemeden doğum yapabilirsiniz.

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Arkadaşlar güneydoğunun bir ilinde öğretmenim. Kesinlikle 5 kuruş para ödemeden bulunduğum ilde sezeryan oldum(özel hastanede), bu bütün sosyal güvencesi olan kişiler için geçerli sanırım. Ben internette 1 mlyarları, 2 milyarları duyarken tek kuruş çıkmadı cebimizden ve orada normal yada sezeryanla doğum yapmış olan hiç kimseden.
Ben okudukça çok üzülüyorum büyük şehirlerdeki bu meblaları duyunca sonuçta o paraları bulup verebilecek olan var veremeyecek olan var. Ve işin kötüsü sanırım devlet hastanelerindede bıçak parası adı altında isteniyor belli bir miktar para. Ama benim görev yaptığım ilde böyle bişey yok(demekki o paralar alınmadanda bu iş oluyor) gayet memnunum sezeryanımdan, yani para almamaları bu işi kötü yaptıklarını göstermez. Maddi durumu iyi olmayanlara benim tavsiyem küçük şehirlerde akrabalarınız varsa internetten oradaki hastanelerin telefonunu bulup arayıp sorun, sağlık güvencenizi yada yeşil kartınız varsa onu söyleyin ve normal yada sezeryan için para ödenip ödenmediğini sorun.
Bulunduğum ildeki Şifa şimdiki adı medical park bile almıyordu hastalarından para. Birçok öğretmen arkadaşım normal yada sezeryanla doğum yaptı hiçbir sorun yaşamadı...
Bu sadce doğu güneydoğu illerini kapsamıyor bir arkadaşım mersinde 350 ytlye sezeryan oldu.
ılgilenenlere küçük bir tavsiye.

Son düzenleme:
X