Kanser ve Kantaron Otu

kuzeyyy

kaan'ım diğer yarımsın
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
640
6
44
Çağımızın vebası kanser, herkesin yüreğini ağzına getiren tehlikeli bir hastalıktır. Kanser'in ne kadar ağır bir hastalık olduğunu eşim kanser hastalığına yakalanınca anladık.

Önce göğsü alındı. Sonra 6 kür kemoterapi uygulandı. Bir yıl sonra kemiklere sıçradı. Hem radyoterapi, hem kemoterapi uygulandı. Maaselef hiçbir faydası olmadı. Tek faydası ağrılarının azalmasıydı. Ancak kanser vücut üzerinde yayılmaya devam ediyordu. Kemoterapi sırasında eşimin karnında yaklaşık 25 cm büyüklüğünde bir tümor oluştu. Normal tedaviden umudu kesmiştik.

İşte bu sırada alternatif kanser tedavisine yöneldik. A, C, E vitaminleri ile birlikte DMSO, Beres Csep damla, Prolysin C, İmmunex gibi bağışıklık sistemini tavkiye edici ilaç ve bitkisel destek ürünlerine yöneldik.

İşte tam bu sırada değerli dostum Gazi Üniversitesi KBB Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdoğan İnal hoca; "Kayınpederim mesane kanseri olmuştu. Tam 7 kere ameliyat oldu. Fakat bir türlü iyileşmedi. En sonunda birisinin tavsiyesi ile kantaron otunu kaynatıp suyunu içirdik. 3,5 ay sonra çekilen filmlerde ve tetkiklerde kayınpederimde mesane kanserinden eser kalmadığını gördüm. Sen de eşine kantaron otunun suyunu içir. " dedi.

Prof. Dr. Erdoğan İnal hocanın tavsiyesine uydum. Ozon tedavisi ile birlikte kantaron otu suyunu eşime içirdim. Yaklaşık 50 gün sonra karnından alınan doku örnekleri üzerinde yapılan patalojik incelemelerde "kanser tümöründen" eser kalmadığını, geriye sadece yağ dokusunun kaldığını gördük. Eşimin kemiklerinde de mevcut olan kanser hastalığının, kemiklerdeki son durumunu bilmiyoruz. Bu durumu ancak, kemiklerde MR çekimi sonrası anlayabileceğiz. Ancak eşimin karnındaki o kocaman kitlede kanser hastalığından eser kalmadı.

Böylesine önemli bir konuyu herkesle paylaşmak istedim. Allah tüm hastalara acil şifalar versin.

ALINTI...

Son düzenleyen: Moderatör:
çok Teşekkürler Kuzeycim, Bende Bu Illet Hastaliktan çok Korkuyorum Acaba önlem Içinde Bu Otun Faydasi Oluyormu Dersin...?

fatosfirat .!.:
çok Teşekkürler Kuzeycim, Bende Bu Illet Hastaliktan çok Korkuyorum Acaba önlem Içinde Bu Otun Faydasi Oluyormu Dersin...?

rica ederim tatlım biliyorsun birçok derdin devası doğadan neden olmasın yani bu konuda uzmanca birşeyler söyleyemeyeceğim ama mantıklı düşününce hastalığa faydalı olan önlemdede faydalı olur aşırıya kaçılmadığı müddetçe içmekten zarar gelmez sanırsam ki :)

benim psikolojimi bozdu bu hastalık her dakka bir yerlerimi yokluyorum acaba buramda bişey varmı yoksa kansermiyim diye.Verdiğin bilgilerle biraz rahatladım ,kansere bi çare bulunsun artık genç. yaşlı demeden millet bu hastalıktan ölüyor allah tüm hastalara şifa versin.Yazdıklarını not aldım çevremde kanser olupta belki bi yardımımız dokunur diye emeğine sağlık.

Paylaşımın için sonsuz teşekkürler...kuzeyy
Arkadaşlar bu acıyı,hasta yakının olarak çekileni bile tarif etmek imkansız ki,Allah kimsenin başına vermesin...Ayrıca da kantoron yağının da her derde deva bir madde olduğunu ailece zaten biliyorduk..anneme hemen içirmeliyim suyunu...
teşekkürler..

Ben bu illetin vücuda yerleştimi bir daha kurtuluşunun olmadığı inancındayım allah düşmanımın başına vermesin,böyle haberleri okuyoruz yada bazı gıdaların faydalarını yazıyorlar ama bana nedense inandırıcı gelmiyor sadece geçici bir düzelme gibi geliyor.

Bir tek bitkiyle otla insanlar tedavi olup hastalıktan kurtulabiliyorlarsa o zaman doktorlara tıpa hiç ihtiyaç yok demektir bu yazıdan bunu çıkarıyorum.

Öğretmen olarak atandığım bu ilçede herkesin evinde olan bu kantoron çiçeğini fark ettim.sıvı yağın içinde bekletilmiş olarak kullanılıyor.benim de yüzümde ansızın kahverengi bir siil belirdi ve gittikçe büyüdü.İki yıl boyunca rengi morardı ve sertleşti.Komşularımın tavsiyesiyle düzenli olarak hergün kantoron yağı sürdüm ve iki hafta içinde yok oldu.Bu bitki gerçekten mucize bir şey.Düzelmeyen yaraları ve yanıkları hızla iyileştiriyor.Hücreler hızla yenileniyor.Aktarlarda bulması da kolay bu çiçeği.Akciğer ve diğer iç organlardaki iç yaralarıda düzelttiği biliniyor.İbni Sina'nın kitabında da bu çiçek önemli bir şekilde yer alıyor.Sağlıklı günlere...a.s.

Çağımızın vebası kanser, herkesin yüreğini ağzına getiren tehlikeli bir hastalıktır. Kanser'in ne kadar ağır bir hastalık olduğunu eşim kanser hastalığına yakalanınca anladık.

Önce göğsü alındı. Sonra 6 kür kemoterapi uygulandı. Bir yıl sonra kemiklere sıçradı. Hem radyoterapi, hem kemoterapi uygulandı. Maaselef hiçbir faydası olmadı. Tek faydası ağrılarının azalmasıydı. Ancak kanser vücut üzerinde yayılmaya devam ediyordu. Kemoterapi sırasında eşimin karnında yaklaşık 25 cm büyüklüğünde bir tümor oluştu. Normal tedaviden umudu kesmiştik.

İşte bu sırada alternatif kanser tedavisine yöneldik. A, C, E vitaminleri ile birlikte DMSO, Beres Csep damla, Prolysin C, İmmunex gibi bağışıklık sistemini tavkiye edici ilaç ve bitkisel destek ürünlerine yöneldik.

İşte tam bu sırada değerli dostum Gazi Üniversitesi KBB Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdoğan İnal hoca; "Kayınpederim mesane kanseri olmuştu. Tam 7 kere ameliyat oldu. Fakat bir türlü iyileşmedi. En sonunda birisinin tavsiyesi ile kantaron otunu kaynatıp suyunu içirdik. 3,5 ay sonra çekilen filmlerde ve tetkiklerde kayınpederimde mesane kanserinden eser kalmadığını gördüm. Sen de eşine kantaron otunun suyunu içir. " dedi.

Prof. Dr. Erdoğan İnal hocanın tavsiyesine uydum. Ozon tedavisi ile birlikte kantaron otu suyunu eşime içirdim. Yaklaşık 50 gün sonra karnından alınan doku örnekleri üzerinde yapılan patalojik incelemelerde "kanser tümöründen" eser kalmadığını, geriye sadece yağ dokusunun kaldığını gördük. Eşimin kemiklerinde de mevcut olan kanser hastalığının, kemiklerdeki son durumunu bilmiyoruz. Bu durumu ancak, kemiklerde MR çekimi sonrası anlayabileceğiz. Ancak eşimin karnındaki o kocaman kitlede kanser hastalığından eser kalmadı.

Böylesine önemli bir konuyu herkesle paylaşmak istedim. Allah tüm hastalara acil şifalar versin.

ALINTI...

Teşekkürler bilgi için . Acaba prostat kanserindede etkili olurmu. Bütün kanserlerdemi etkili cevap yazarsan sevinirim.

sinirlerede iyi geliyor bu ot

ama sarı kantaronmu mavi kantaronmu acaba kansere iyi gelen

birde nasıl içecez aç tok farkedermi

Ya bunu yazan kişi internette bunu satışını yapıyor araştırdım ve bi çok yerde sattığını gördüm. O yüzden pek güvenemedim açıkcası.:1closedeyes: İnternetten satış yapanların yazdıkları bana hiç güven vermiyor. :kızgın: Ve bu bitkinin en büyük etkisi depresyona iyi gelmesiymiş kansere iyi geldiğini burdan başka bi yerde bulamadım.

Ben bu illetin vücuda yerleştimi bir daha kurtuluşunun olmadığı inancındayım allah düşmanımın başına vermesin,böyle haberleri okuyoruz yada bazı gıdaların faydalarını yazıyorlar ama bana nedense inandırıcı gelmiyor sadece geçici bir düzelme gibi geliyor.

mesure çok yanlış düşünüyorsun.Bende bu hastalıktan vardı.Olmadan önce ailemde dahil kimse adını bile sölemez ve söletmezlerdi.Ama hasta olduktan sonfra herşey değişti.Tamam beş yıl kritik geçiyo ama kendine bakar ve sağlıklı yaşamaya çalışırsan bir daha olmaya da biliyorsun.Ayrıca bu hastalığın tek kötü yanı herkes tarafından öleceğinin düşünülmesi ve hastaya ah canım vah cicim gözüyle bakılması.Eğer bu bkışlarda değişirse ve hastada moralmen ben bitiririm bunu derse kesin bitiyo.Bakalım 1. yılımı geride bıorakmak üzereyim 2 aylık peryodik kontrollerim devam ediyor.Bu defa ne çıkacak:KK70: ama herkese öğüdüm sakın ama sakın kanser hastası birine acıyarak bakmayın ve moral olsun diye abuk sabuk şeyler sölemeyin:KK70:

Ben bu illetin vücuda yerleştimi bir daha kurtuluşunun olmadığı inancındayım allah düşmanımın başına vermesin,böyle haberleri okuyoruz yada bazı gıdaların faydalarını yazıyorlar ama bana nedense inandırıcı gelmiyor sadece geçici bir düzelme gibi geliyor.[/QU

arkadaşım bu tür olumsuz düşüncelerinizi kendinize saklayın lütfen burası herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir site ve bu tür rahatsızlıklarda moral ve yaşama gücünün ne kadar önemli olduğunu düşünürsek sizin yazınızı okuyan insanların neler düşünebileceği beni bile ürküttü.yazdıklarımızı herkesin okuyabildiğini düşünerek yazarsak kimsenin yaşama umudunu elinden almamış oluruz biraz daha dikkat lütfen...

mesure çok yanlış düşünüyorsun.Bende bu hastalıktan vardı.Olmadan önce ailemde dahil kimse adını bile sölemez ve söletmezlerdi.Ama hasta olduktan sonfra herşey değişti.Tamam beş yıl kritik geçiyo ama kendine bakar ve sağlıklı yaşamaya çalışırsan bir daha olmaya da biliyorsun.Ayrıca bu hastalığın tek kötü yanı herkes tarafından öleceğinin düşünülmesi ve hastaya ah canım vah cicim gözüyle bakılması.Eğer bu bkışlarda değişirse ve hastada moralmen ben bitiririm bunu derse kesin bitiyo.Bakalım 1. yılımı geride bıorakmak üzereyim 2 aylık peryodik kontrollerim devam ediyor.Bu defa ne çıkacak:KK70: ama herkese öğüdüm sakın ama sakın kanser hastası birine acıyarak bakmayın ve moral olsun diye abuk sabuk şeyler sölemeyin:KK70:

çok geçmiş olsun canım sanırım moral çok etken iyileşmede huzurlu ve mutlu günler geçirmen dileğiyle canım.

birde bu kantoron otunu bugün televizyonda da dinledim çok başarılı bir doktor olan ve akrabamızın doktoru olan doç.dr erkan topuz da önerdi ben yararları konusunda doktorunda bilgisine de güveniyorum inşallah faydasını görenlerde olur.

ALINTI...

arkadaşlar ankaraya gittim ve avukat İlhan Demir beyle bizzat görüştüm oldukça güvenilir ve bu konuda bilgi sahibi bir bey sağ olsun bizede yardımcı oluyor şu an. gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim derman aramak ve dua bizden şifa Rabbimden inş sevgiyle ve sağlıkla kalın...

ben beyfendıyle gorustum 1 ay olmus esını kaybedelı ve ınanın oyle yardımcı konusuyorkı kendı acısı sıcak olmasına ragmen...hemen hemen herseyı elınden geleblıcek herseyı denemıs.ve cok bılgılı bu konuda....bız ınsan olarak ne yaparsak ne yapalım ılahı takdır,eger bu hastalıgın pencesındeysek bız veya yakınımız once acıl sıfalar dılıyorum ve takdırı nefesımızı vermemızse bu yuzden ,Allah a acısız ani ölümler diliyorum cektırmeden nefesımızı vermemızı nasıp etmemızı dılıyorum...

arkadaslar bakın bu oyun degıl sımdı bırıncı sorum)babam karaciger kanserı aslında özofogus ama karacıgerde yayılım yapmıs,kemoterapı goruyor bu ot kemoterapı kullanan bırının kullanabılecegı yanı tedavıyı etkılermı onu bılmek ıstıyorum.2.cinerden temın eedıces nerde bulunur?3)ne kadar zamanda etkılı olur?ben bu sorulara cevap almadan asla kullnadırtmam alacagım cevabıda dr.danısmadan vermem eger aksi bı durum yasanırsa ılk yazan arkadasıda kendımıde cıdden affetmem...cevap beklıyorum

süper bişi arkadaşlar yaaaa okadar çok bu hastalıkla mücadele eden varki biz bi komşumuzu kaybettik bu lanet hastalık yüzünden bi genc kızımızda bu hastalık yüzünden günden güne eriyo acaba her tür kanserde iyi geliyomuki

X