Çocuk Hastalıkları bebeğinde mamaya alerjisi olan varmı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

caycan

İbrahim Deniz'im
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
933
6
40
arkadaşlar biz bir haftadır alerjiden şikayetçiyiz.dr bebeğim 3 buçuk aylık olduğu için neye alerjisi olduğunu anlayamayacaklarını söyledi.alerji testinde ancak benim sütümden geçen alerjik şeyleri bulabilirlermiş.ama ben bugün iyice emin oldumki bebeğimin mamaya alerjisi var.ne zaman mama versem vucudu kabarıyor benek benek oluyo ve gözleri akmaya başlıyor,hapşırıyor.ben çok doymadığı zamanlarda günde bi defayı geçmemek üzere vereyim demiştim.yani dr öyle dedi.aptamil 1 kullanıyorum.bebeğim tadını çok sevmişti ama alerji yaptı.sizde de böyle şeyler oldumu,yani mamaya alerjisi olan bebekleriniz varmı?

arkadaşlar biz bir haftadır alerjiden şikayetçiyiz.dr bebeğim 3 buçuk aylık olduğu için neye alerjisi olduğunu anlayamayacaklarını söyledi.alerji testinde ancak benim sütümden geçen alerjik şeyleri bulabilirlermiş.ama ben bugün iyice emin oldumki bebeğimin mamaya alerjisi var.ne zaman mama versem vucudu kabarıyor benek benek oluyo ve gözleri akmaya başlıyor,hapşırıyor.ben çok doymadığı zamanlarda günde bi defayı geçmemek üzere vereyim demiştim.yani dr öyle dedi.aptamil 1 kullanıyorum.bebeğim tadını çok sevmişti ama alerji yaptı.sizde de böyle şeyler oldumu,yani mamaya alerjisi olan bebekleriniz varmı?
benimde oldu süt alerjisi deniliyor kulaklarının arkasına bak kuru ve beyazlaşma varsa egzama oluyor demek bana dr elanor diye bi krem verdi çok az sürdüm 2 günde düzeldi bi dahada olmadı bende aptamil1 kullanıyordum comformil ve sma kullanıyorum şimdi

inek sütü alerjisi canım mamayı kes kendi sütünle besle bencede senin yediklerinden daha çok mama yapmış çünkü aptamilde dahil bütün mamalarda inek sütü bazlı bence bir alerji uzmanına git

aynı derttten bende muzdaribim.benim kızım 6 aylık ve ek gıdalara gectik milupanın sütlü pirinc unu bile dokundu ve allarji yaptı.aşırı gaz ve yüzde pul pul döküntü oldu simdilik ara verdik bakalım meyve sebzeyle idare ediyoruz.mamayı kes bence varsa anne sütüne devam....

peki bu inek sütü alerjisiyse ömür boyumu sürecek yani,eğer öyleyse çok kötü ya..:çok üzgünüm:

Benim bebeğim 7 aylık, bizde de 3.ayında aşırı kuruluk ve vücutta kabarıklıklar başladı. Doktorumuz süt alerjisi olabilir ama emin olmak için tahlil yapmalıyız dedi. Bu arada aptamil kullanıyordum, mama değişikliği iyi olabilir diye de ekledi. Ne zaman bebelaca geçtim, bütün şikayetlerimiz son buldu. Belki de dönemseldi bilemiyorum ama, ek gıdaya geçtiğimiz 4.ayda verdiğim aptamil pirinçli muhallebi yine alerji yapınca bebelac aldım ve sorun ortadan kalktı. Hiçbir şikayetimiz kalmadığı için tahlil de yaptırmadık. Bir de bebeğimin vücuduna ne kullandıysam (bebe yağı, losyon vs.) hangi marka olursa olsun kabarıklık ve kaşıntı yaptı. Bunu da gözönünde bulundurun derim. Elbette en iyisi doktora danışmak ama alabildiği kadar anne sütü, eğer yeterli değilse mamayı değiştirmek de iyi bir çözüm olabilir. Bır de süt alerjisi ömür boyu sürmüyor, 2-3 yaşlarında tamamen ortadan kalkıyor demişti doktorumuz, o yüzden içiniz rahat olsun...a.s

Son düzenleme:
Benim bebeğim 7 aylık, bizde de 3.ayında aşırı kuruluk ve vücutta kabarıklıklar başladı. Doktorumuz süt alerjisi olabilir ama emin olmak için tahlil yapmalıyız dedi. Bu arada aptamil kullanıyordum, mama değişikliği iyi olabilir diye de ekledi. Ne zaman bebelaca geçtim, bütün şikayetlerimiz son buldu. Belki de dönemseldi bilemiyorum ama, ek gıdaya geçtiğimiz 4.ayda verdiğim aptamil pirinçli muhallebi yine alerji yapınca bebelac aldım ve sorun ortadan kalktı. Hiçbir şikayetimiz kalmadığı için tahlil de yaptırmadık. Bir de bebeğimin vücuduna ne kullandıysam (bebe yağı, losyon vs.) hangi marka olursa olsun kabarıklık ve kaşıntı yaptı. Bunu da gözönünde bulundurun derim. Elbette en iyisi doktora danışmak ama alabildiği kadar anne sütü, eğer yeterli değilse mamayı değiştirmek de iyi bir çözüm olabilir. Bır de süt alerjisi ömür boyu sürmüyor, 2-3 yaşlarında tamamen ortadan kalkıyor demişti doktorumuz, o yüzden içiniz rahat olsun...a.s

sağol canım dediklerini dikkate alıcam ama cildine sürdüklerim alerji yapmadı eminim.dr testte anlaşılmaz dedi,bi yaşına gelinceye kadar bekleyelim dedi ama ben beklemek istemiyorum,başka bi dra daha gidecem.umarım ömür boyu sürmez..

benimde oldu süt alerjisi deniliyor kulaklarının arkasına bak kuru ve beyazlaşma varsa egzama oluyor demek bana dr elanor diye bi krem verdi çok az sürdüm 2 günde düzeldi bi dahada olmadı bende aptamil1 kullanıyordum comformil ve sma kullanıyorum şimdi

canım kulaklarının arkasında bişey yok ama mama yediğinde 5 dk içinde vücudu kabarıyo benek benek oluyo,bide ateşi artıyo biraz.dr şurup verdi banada.döküntü oldukça kullan dedi..

arkadaşlar benimde bebeğim şuan 9 aylık.aynı sorunları bende yaşıyorum.bebeğimin ilk şikayeti 5,5 aylıkken mama verdiğim zaman oldu.6 aylıktan sonra test yaptırdık inek sütü,yumurta alerjisi çıktı.bunları kesinlikle vermiyoruz.birde egzaması var.yüzü kızarıyor,kaşınıyor,huzursuz oluyor.krem kullanıyoruz ama onuda her zaman kullanmamalıymışız.en fazla bir hafta diyorlar.ben genede 5 günden fazla kullanmıyorum kortizonlu diye.ne zaman geçecek inanın çok merak ediyorum.hiçbirşey yiyemiyor.bende üzülüyorum.bana yardımcı olun.

peki bu inek sütü alerjisiyse ömür boyumu sürecek yani,eğer öyleyse çok kötü ya..

Inek sütü alerjisi 1 yasindan sonra geciyor genellikle ama ilginc olan yogurt süt ürünü olmasina ragmen alerji yapmiyor sanirim.Alternatif olarak keci sütünü de öneriyorlar,Yasadiginiz yerde bulunabilir belki.Biz de oglumda ayni sorunu yasadik.Simdi 6yasinda ve daha iyi,yine de dikkat etmeye calisiyoruz.Bebeginin en kisa zamanda sagligina kavusmasi dilegiyle

Merhaba arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum.6.5 aylık bir kızım var ek gıdalara başladık sanırım 15 gün yoğurt yedirdikten sonra milupanın sütlü pirinçli kaşık mamasını denedim ilk kez.yedikten 1.5 saat sonra fışkırır tarzda kustu.doktorunu aradım yediği alerji yapmıştır dedi. 3 gün verme sonra tekrar dene yine aynı şey olursa haberim olsun dedi.ama ben yoğurdu yedirmeye devam ediyordum.Sonra dikkat ettim yoğurt yerken de ağzının kenarları kıpkırmızı oluyor yedikten kısa bir süre sonra onlar kayboluyor.tekrar doktoru aradım yoğurdu söyledim onu da kes verme dedi.Geldiğinizde alerji testi yaparız derecesine göre ayarlarım yiyeceklerini dedi.Fakat benim kafama takılan süt ürünlerine karşı alerjisi varsa benim de diyaet yapmam gerektiğinden hiç bahsetmedi.bende süt olsun diye sürekli yiyorum.Kızım ek gıdaları pek sevmedi sürekli emmek istiyor.Benim yediklerimde ona zarar veriyor mudur?Bebeğine alerji testi yaptıran varsa nasıl ve nerede yaptırdınız?şuan sütüm yetiyor fakat ileride ne olur bilmiyorum.

kontrol gününü bekleyemedim bugün gittim bütün tahlileri vre testleri yaptırdım.kaka tahlili tertemiz çıktı. hiçbir problem yok benim yediğim süt ürünlerinden etkilenmiyormuş.diyet yapmama gerek yokmuş.Alerji testlerinin sonuçları da perşembe günü çıkacak.doktor çok şiddetli alerji gibi durmuyor büyük ihtimalle hafif dedi.yaptırmışken süt,yumurta ev tozu ve et alerji testlerini de yaptırdık.kahvaltıya geçtiğimizde problem olmasın.

merhaba ben bebeğimde olan alerjiyi araştırırken benim bebeğimde olan şikayetin aynısının daha önceden sizdede olduğunu gördüm. sizin bebeğiniz büyümüş olduğu için sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. bizim sorunumuz 3,5 aylıkken başlayan ve hala devam eden yüzündeki ve omuzundaki kızarıklıklar ve pul pul dökülmeler.ben 3 aylıkken doymuyor diye takviye olarak aptamil mama veriyordum o zman kızarıklıklar azıyodu bebeğim şu anda 8 aylık hala devam ediyor şikayetimiz ama bize doktorumuz hiç bir tedavi vermedi yani umursamadı. inek sütü alerjisi değil çünkü ishali ve kusması yok. sizin bebeğinize nasıl bir tedavi uygulandı ve şu anda rahatsızlığı ne durumda? yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

benim kızım şuanda 6 aylık.sütüm yetmiyor diye aptamil aldım kustu.kaşık maması aldım ağzının kenarları daha değer değmez kızarıyor.bebelac denedim aynı.acaba allerjimi?bana yardım edin neyle besliceğimi şaşırdım

benim kızım şuanda 6 aylık.sütüm yetmiyor diye aptamil aldım kustu.kaşık maması aldım ağzının kenarları daha değer değmez kızarıyor.bebelac denedim aynı.acaba allerjimi?bana yardım edin neyle besliceğimi şaşırdım

inek sütü alerjisi değil çünkü ishali ve kusması yok. sizin bebeğinize nasıl bir tedavi uygulandı ve şu anda rahatsızlığı ne durumda? yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

benim oğlumda inek sütü alerjisi kan testinde kesinleşti ama kusma ya da ishali yoktu...

ben de bu konuya yazan arkadaşların bebişlerinin alerjileri geçti mi merak ediyorum.

Oğlum iki aylık aptamil mamasını kullanıyordum daha sonra şeker fazla olduğu için smilac mamaya geçtik. Fakat geçerken aynı günün gecesinde smilac ertesi gün babaneye gittiğimiz için aptamil verildi bütün gün aynı gün yüzünde isilik gibi kızarıklıklar atmaya başldı. Dr a gittik alerji dedi. Ama ne bir krem verdi nede neye alerjisi olduğunu söyledi. Ertesi gün daha yüzündeki isilik gibi şeyler artmaya başladı. Smilac mamamı alerji yaptı acaba bu mamayı kullannan böyle birşey le karşılasan varmı

X