Kızım 1,5 yaşında ve hala emiyor artık bıratırmak istiyorum ....

SARGIN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
95
3
Arkadaşlar kızım 1,5 yaşında ve hala deli gibi emiyor ve ben artık bıratırmak istiyorum emeyi ama kıyamıyorumda çevremdekilerde yeter artık senin sütünün bir faydası yok bebeğine diyorlar, doğru belki ama ben yinede kıyamıyorum kızıma çünkü çok düşkün hiç kaldrımasam mememin altından hiç kalkmaz. beni emdiği zamanda diğer gıdalardan çok fazla yiyemiyor. sizce ne yapayım bıraktırayımmı yoksa iki yaşına kadar emzireyimmi.bu arada kilosu 12 boyu 87 cm.

canım benim oğlumda 16 aylık. bende hala emziriyorum bir ara bırakmayı düşündüm ama sonra vazgeçtim. dünya sağlık örgütü bile 2 yaşına kadar bebeklerinizi emzirin diyorlar. ayrıca sütümün faydasız olduğuna inanamıyorum. yinede sen bilirsin....

haklısın cnm ama beni emince diğer yemesi gerekenleri zorla yediriyorum ağzında dakikarlarca bekliyor. acaba memeyi bırakırsa yermi ki diyorum. Ama kıyamıyorum da napcam bilmiyorum. öyleki beni anne diye çağırmıyor memiiii diye çağırıyor :) nasıl kıyayım ben yavruya..

benimde oğlum 1buçuk yaşında ve emiyor bende bırakmak istiyorum bir defa yara bandı yapıştırmıştım ağlamaya başladı kıyamadım şimdi yara bantını nerde görse yanına yaklaşmadan gösteriyor

Bizim kızımız ekimde 2 yaşında olacak ve hala emiyor arkadaşlar.Lakin ben bıraktırmak için herhangi bir girişim ve çabada bulunmadım şuana dek.Beslenme programına uyarsak sütü çok fazla hatırlamayacaklardır zaten
Eğer size gerçekten çok fazla sıkıntı veriyorsa ; ki bu doğal olarak psikolojinizi de etkiliyordur yavaş yavaş unutturabilirsiniz.
24 ay emmesi onlar için çok iyi olur lakin fazlası problem teşkil edebilir anneye olan bağımlılık hat safhaya tanışır.Ayrılması güçleşir..Kişiliğine etki eder..
Biz de yavaş yavaş bırakıyoruz çok azaldı emmeler gece neredeyse hiç emmiyor gündüz de bir iki defa.
Onun dikkatini başka yöne çekin oyun oynayın beraber resim yapın acıktığında eğlenceli ve renkli görünen gıdalar hazırlayın ; meyveli süte de bayılacaktır..
Cicili bicili bir bardak şirin bir pipet.. ıçersine kendi hazırladığınız meyve suları ; fresh içecekler..
Çok seviyorlar bunu.
Partner veya Bebeğim ve Ben dergilerinden biri idi tam hatırlamıyorum.Memeden kesmek için SABIR TAŞI diye bir taştan söz ediliyordu.Türkiyedeki aktarlarda kolaylıkla bulunabiliyormuş..
Bir araştırın derim

Arkadaşlar kızım 1,5 yaşında ve hala deli gibi emiyor ve ben artık bıratırmak istiyorum emeyi ama kıyamıyorumda çevremdekilerde yeter artık senin sütünün bir faydası yok bebeğine diyorlar, doğru belki ama ben yinede kıyamıyorum kızıma çünkü çok düşkün hiç kaldrımasam mememin altından hiç kalkmaz. beni emdiği zamanda diğer gıdalardan çok fazla yiyemiyor. sizce ne yapayım bıraktırayımmı yoksa iki yaşına kadar emzireyimmi.bu arada kilosu 12 boyu 87 cm.

millet der canım boş ver sen onları...
ne demek sütünğn faydası yok... bakara suresi 233. ayette açık bir şekiilde anneler bebeklerini 2 tam yıl emzirin yazıyor. bıraktırmak isdtiyorsan biraz sabır ve çaba ile bıraktır... ama bence emzirmeyi azalt diğere gıdalardan daha çok ver... emmek istediğinde başka şeylere çek dikkatini..

benim kizim 22 aylik olasiya emdi daha emcekti bende alerji cikti ve mecbur aldigim ilacalr dokunurmus sütten kizima gecermis ondan biraktirdim.sizde biraktirmayin hemen .ek gidalari verin onlari yiyince sizi sadece cay kahve niyetine emecektir.

maşşallah yani 12 kilo inanamıyorum daha hemde 1.5 yaşında kilosuda bayağı iyi hemde ek gıda fazla vermediğin halde.bencede artık bıraktırmalısın.tamam çoçuk normalde 2 yaşına kadar emer ama benim bildiğim kız çoçuğu daha erken bırakır sen verdikçe o daha çok üsteler.bence artık ek gıdalara geçmelisin.tatlı muhallebilerle onu oyalayabilirsin mesela.değişik çorbalarla yada göğsünde yara olduğunu söyleyerek uff yaparak sana üzülüp bırakmasına yol açabilirisn bir komşumuz öyle yapmıştı canım...

benım kızımda 15.aylık.hala.emziriyorum.memeye.cok.düşkün.emdiği.için.fazla.bişede.yemiyor.ama.bende.ona.kıyamıyorum.emerken
gelişimide.gayet.güzel

X