Yazılanları okuyunca gözüm korktu...

B

bennueren

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi bennueren
merhaba arkadaşlar
biz kayınvalidemlerle ayrı şehirde oturuyoruz .ama kayınpederimin rahatsızlığı dolayısıyla buraya geldiler.1 , 2 ay kalacaklar.o kadar uzun süre birarada kalmadığımız için bi tatsızlık çıkacak diye korkuyorum.sitede yazılanları okuyunca gerçekten korktum .bazen hiç yoktan yere tartışmlara çıkabiliyor allah korusun.kayınvalidemle şimdilik bi sorun yok (inş. olmaz) kayınpede4rim aşırı rahat bi insan dünya onun etrafında dönsün istiyo.düşünün 2 çocucum var küçüğü 10 aylık .bu sıcakda sürekli yemek yap bulaşık ütü.tamam bunları zaten yapıyordum ama kendime göre.inanın hergün yatmadan önce yarın ne yemek yapsam diye düşünüyorum öyle her yemeğide yemezler...hadi bunlarda neyse eşim ailesinin yanında değişiyo sanki onlara aşırı ildi ben sanki yapmak zorundaymışım gibi davranıyo revamı bu?
dua edin şu 2 ay kazasız belasız geçer inş.

• Konu Sahibi bennueren
canım bu sadece sana ve senin eşine has bir şey değil ki...Çoğumuzun ki öyle..yalnız değilsin yanii...
sadece bol sabır çek, belki bir şey de olmaz çok da önyargılı olma...

Allah kazasız belasız 2 ay geçirmenizi nasip etsin :Saruboceq:

• Konu Sahibi bennueren
Karşılıklı anlayış,tatlı dil ve güleryüz
olduğu sürece tatsızlık çıkmaz arkadaşım...
gözünüz korkmasın,her insan bir olmaz...
ama eşinizin değişmesine anlam veremedim,
yapmak zorunda olduğunuz için değil,
yapmak istediğiniz için yapıyorsunuz,bunu
özellikle eşinizin bilmesi şart...
ama bu yüzden sakın tartışmaya girmeyin derim...
sevgiler...

• Konu Sahibi bennueren
Canım dua et sadece ıkı ay bu ya hep yanlarında olsalar ne yapıcan ıstedını gıyemıyecen ıstedını yıyemıyecen valla allah sabır versın canım

• Konu Sahibi bennueren
Karşılıklı anlayış ve sevgi olduğu sürece bir sıkıntı yaşamassınız sanırım.
Size de yardım ederse k.valideniz daha iyi olur 2 tane çocuk sonuçta.
Eşiniz içinde çok takmayın derim hepsi yapıyor genelde.
Nasılsa yine yanlız kalacaksınız ilgisi size döner nasılsa.
Rahatsızlık duyarsanız kırmadan dile getirin derim.

• Konu Sahibi bennueren
onlara evinde misafirmiş gibi davranırsan elbet sıkıntı çekersin, doğal ol ve onlara misafir olmadıklarını , kendi evleri gibi rahat hareket edebileceklerini hissettir ki rahat edesin, o zaman rahatlıkla anne akşama ne pişirelim? ya da sen şu yemeği pişirsen ben de temizlik yapsam diyebilirsin .....

• Konu Sahibi bennueren
canım senin tedirgin olman normaldir çünkü sen rahaat alışkınsın ütümü yarında yaparım diyebiliyor insan kimse yokken ama kaynana kayınpeder olunca herşey farklı oluyor canım vallahi bende şu 1 aydır nerdeyse hergün kayınvalidemle beraberim sünnet dolayısıyla beraberiz bende geriliyorum bazen ama şu var Allah yukarda benimkinin bana bir sorunu birşeyi yok rabbim bozmasın arada biraz konuşur bende alttan alırım (gerçi konuştuğu şeyde benle ilgili değil eşime kızar)ama ne kadar iyi olurlarsa olsunlar insan ister istemez geriliyor be canım gerçi o insanlarda geriliyor herkes rahatını ister biz neler hissediyorsak onlarda aynı şeyleri hissediyorlar
onlarda evlerinde rahat olmak isterler
o yüzden bence sabret 2 aydır be canım gerçi demesi kolay oda var ama sen burda bazı yazılanların etkisi altına girme bitanem her insan aynı oalcak diye bir kavram yokki 5 parmağın beşi birmi
aymı öğle tabii bu arada iş birazda eşlere düşüyor eşin ailesinin yanında değişiyorsa insan geriliyor sinirleniyor
ama bunun içinde eşinle karşılıklı konuşmakta fayda var bence benim eşimde bir değişim olmuyor ama ben yüz versem eşime vallahi 365,5 derece değişir sende eşine değime başlarsa hemen tepkini göster
bide senin bebişinde varmış tabiiki seninki acuuuuk zor ama olsun napacaz eşlerimiz için bazı fedakarlıklarda bulunacağız canım

• Konu Sahibi bennueren
Yanınıza sağlık nedenlerinden dolayı geliyorlarmış, bir huzursuzluk çıkacağını sanmam, buradaki yazılara bakıp önyargılı olmayın, sonuçta hasta biri var.
Şimdiye kadar sorununuz olmamış, kötü insan olsalarda uzaktada olsalar sorun yaratırlardı. 2 çocukla işin zor gibi gözükse de onlar eşinin anne ve babası. Düşün ki seninde (Allah korusun) anne babanın başına böyle bir durum gelebilirdi.
İnşallah tatlılıkla atlatırsın bu dönemi.

• Konu Sahibi bennueren
onlara evinde misafirmiş gibi davranırsan elbet sıkıntı çekersin, doğal ol ve onlara misafir olmadıklarını , kendi evleri gibi rahat hareket edebileceklerini hissettir ki rahat edesin, o zaman rahatlıkla anne akşama ne pişirelim? ya da sen şu yemeği pişirsen ben de temizlik yapsam diyebilirsin .....

Doğru söze ne denir. Siz problem çıkarmı diye düşünürseniz hep bişeyler çıkar. Misafir değilde evin insanı gibi davranın bakın onlarda bunu hissedince nasıl herşey yolunda gidecek. Takılmayın.

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.yorumlarınız bana gerçekten moral verdi.bu siteyi bu yüzden çok seviyorum .paylaşınca insan rahatlıyor.allah hepinizden razı olsun hepimize mutlu sağlıklı yuvalar nasip etsin.öpüyorum sizi

X