Kekler - Pastalar Yanardağ Pastası

E

EU3

Ziyaretçi
Çok güzel bir pasta :)

Önce keki hazırlanıcak..Kekin malzemelerii sırası ile iyice mikserle çırpılır.Sonra yağlanmış 25 cm çapındaki yuvarlak bir tepsiye kek harcı dökülüp.170 derecelik fırında pişirilir.Kürdanla kontrol edildikten sonra hafif ılıdıktan sonra kek ters çevirilir.Sonra keki ortadan ikiye ayırın.İple kesiyorum ben..

Keki için:
4 Yumurta
1 su bardağı toz şeker
1.5 su bardağı Un
1 yemek kaşığı sıvı yağ
5 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 paket Kabartma Tozu
Kreması için:
1 kilo süt
10 yemek kaşığı şeker
8 yemek kaşığı Un
yarım paket margarin
vanilya
damla sakızı
içi için 1 tane muz

Sonra KRemasını hazırlamak için .Tencereye süt,un,şeker eklenip mikserler hafif topağı gidene kadar çırpılır .Sonra ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir.Piştikten sonra içine margarin,vanilya ve damla sakızı ilave edilir.Mikserle yaklaşık 10 dk iyice çırpılır.
Sonra derin bir çukur borcama yada herhangi derin birşeye..İçini güzelce margarınle yağlayın yapışmaması için .ikiye ayırdığımız kekin alt parçasını bu borcamın içine oturtun.Biraz kırılabilir kek ama hiç önemli değil.İyice çukur borcamı parmaklarınızla bastırarak keki şekillendirin çanak gibi..Sonra hazırlamış olduğumuz kremayı bu çukura yarısını dökün sonra ortasına dilimlenmiş muzları atın ve dkalan muhallebiyide dökün.Sonra kekin üst parçasını kremanın üzerine kapatın .Kenarlerından fazlalık kekleri güzelce kesin yuvarlak bir kapak olsunn.SOnra üzerine streç folyo ile sarıp.1 gece dolapta bekletilir.Servis yapılmadan 1 saat önce pasta başka bir düz bir borcama ters çevirilir :) .Malesef pastayı kesemedim :) misafirler gelmeden kesmek istemedim :)dilimlenerek servis yapılıyor içinde :)krema güzel duruyo :)

Bende yapıyorum bu pastadan çok şk görünümlü oluyo tavsiye ederim herkese
Ellerine sağlık canım
Pastayı kesince bi resim koyarsın artık bakarız bizde ağzımız sulanarakcokacimcoook
Emeğine sağlık şekerim
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

spa0831.jpg

Yazmayı unutmuşum üzerine çikolata sosu yada kakako serpebilirsiniz.Ben kakako serptimkaydirigubbakcemile3

Sağol canım tekrardan aynen benimkide böyle oluyo
Valla yapayım bende bugün bişeyler canım tatlı çekti canım
Teşekkür ederiza.s.a.s.a.s.

opuyorumnanaktan çok güzel görünüyo ballom :kedi:
eline sağlık sende ne cevherler varmış öleeeeeeeeee Şeniz opuyorumnanaktan
pasta defterime ekliyorum hemen :eek:
bide çikolata sosuyla daha güzel olur gibime geldi
CADIARZU

Hazır gibi duruyoo doğru de sen mi yaptın :roflol:
şaka bir yana görüntü enfes yanımda olsa çay la ne güzel giderdi şimdiicokacimcoook
offf ellerine sağlık tatlım tarifi yazmam lazım hemen opuyorumnanaktan

balkafam çok şahane olmuş alman pastası uludağ pastası diyerek bu pastayı çok yapardım bende yeni evliykene ama uzunca bir zamandır yapmadım iyiki hatırlattın senin güzel tarifinle yapayım bende.öpüyorum ellerine sağlık tatlişimŞeniz

ellerine emeğine sağlık... çatalımı aldım geliyorumcokacimcoook

abovvvvvvvvvvvvv bu ne leynnnnnnnnnnnnnn
görüntü nefis
bir gün gelmedim yorgun ve arginliktan
nelerde eklenmis
öyle sevmem kakaoyu cukulatayi falan ama bu gel beni ye diyo ya
ellerine saglik

bal kafa bunun karı nerde beyaz bi pasta bekliyodum eline sağlık çook güzel olmuş

bal kafa bunun karı nerde beyaz bi pasta bekliyodum eline sağlık çook güzel olmuş

aynen valla bende bi beyazlık bekledim ama yok:)belkim içi beyazdırrrkaydirigubbakcemile3ellerine sglık karını göremesekte pek bi güzel duruyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrropuyorumnanaktana.s.

aynen valla bende bi beyazlık bekledim ama yok:)belkim içi beyazdırrrkaydirigubbakcemile3ellerine sglık karını göremesekte pek bi güzel duruyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrropuyorumnanaktana.s.

kaydirigubbakcemile3Kızlarr bu dağınn içi karlısırnaşık şey beyazz
abovvvvvvvvvvvvv bu ne leynnnnnnnnnnnnnn
görüntü nefis
bir gün gelmedim yorgun ve arginliktan
nelerde eklenmis
öyle sevmem kakaoyu cukulatayi falan ama bu gel beni ye diyo ya
ellerine saglik

ellerine emeğine sağlık... çatalımı aldım geliyorumcokacimcoook

balkafam çok şahane olmuş alman pastası uludağ pastası diyerek bu pastayı çok yapardım bende yeni evliykene ama uzunca bir zamandır yapmadım iyiki hatırlattın senin güzel tarifinle yapayım bende.öpüyorum ellerine sağlık tatlişimŞeniz

Hazır gibi duruyoo doğru de sen mi yaptın :roflol:
şaka bir yana görüntü enfes yanımda olsa çay la ne güzel giderdi şimdiicokacimcoook
offf ellerine sağlık tatlım tarifi yazmam lazım hemen opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan çok güzel görünüyo ballom :kedi:
eline sağlık sende ne cevherler varmış öleeeeeeeeee Şeniz opuyorumnanaktan
pasta defterime ekliyorum hemen :eek:
bide çikolata sosuyla daha güzel olur gibime geldi
CADIARZU

Sağol canım tekrardan aynen benimkide böyle oluyo
Valla yapayım bende bugün bişeyler canım tatlı çekti canım
Teşekkür ederiza.s.a.s.a.s.

Sağolasınız kızlarr teşekkür ederim:asigim:eek:puyorumnanaktan

uyşşşşş süperr nann
becerıklı hatunsun evvelallahh zemuszemus

hhhmmm nefis görünüyocokacimcoook
eminim kesince icinden harika bir görüntü cikiyordurcokacimcoook
deniycem mutlaka ellerine emegine saglik canimopuyorumnanaktan

opuyorumnanaktanSağolun kızlarrr teşekkür ettim:asigim:

ballkaafam pasta yapmakktan cok anlamam ama
yemesıne bayılırım ellerıne saglık cok cok guzel gorunuyor...
bıde yıyebılsek daha guzel olcak yaa..cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

müthiş gözüküyor, yaparım ben bunu cokacimcoook çok teşekkürler canım a.s.

annem'in en sevdigi pastasi..biz bu pastaya KÖSTEBEK pastasi deriz..

harika görunuyor balpeteğim bana yapıp gönderir misincokacimcoookdelikafaduldenopuyorumnanaktan​

X