Kiraz sapnn faydalar - kiraz sapyla zayflama

umudayolculuk01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2009
935
0
32
kiraz sapının faydaları :

Kiraz; sapıyla, çekirdeğiyle ve meyvesiyle çok kullanımlı bir meyve. Kiraza rengini kırmızı pigmentler, iyi bir antioksidan olmasının yanısıra, vücudu hastalıklara karşı koruyucu özelliğedde sahip. Bu yazımızda kiraz sapının faydalarından bahsetmek istiyorum.
* İdrar azlığı etkilidir,
* Böbrek yetersizliği,
* İdrar yolları enfeksiyonlarında kullanılır ,
* Sistitte faydalıdır ,
* Ödem söktürücüdür,
* Vücutta su toplanmasında faydalıdır,
* Böbreklerde kum ve taş şikayetlerinde etkilidir.
* Yüksek tansiyonda faydalıdır.
* Ürenin Bitkisel Tedavisinde kullanılabilir.Üre tedavisindekiraz sapı ile hazırlanabilecek bir çay tarifimi var.

KİRAZ SAPIYLA ZAYIFLAMA : Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menapoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok faydalıdır
Kiraz sapı ile hazırlanabilen bir diğer tarifimiz daha var ; Aslında bu karışık bir bitki çayı. Küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

:teytey: :teytey: :teytey:

:sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

KİRAZ SAPININ FAYDALARI - DOĞAL SAĞLIK - Blogcu

˙˙˙ sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

kiraz sapı gerçekten etkili odemleri alıo ben iki sene once 72 kiloydum ilk sene 65 e düştüm bu sene 65 den 48 e kadar indim bu bitki çyları çok etkili düzenli kullanımda ama azimli olmak da çok önemli ben tuz seker we hamur işlerini kestim yani bi bakarsak baya kilo werdim biberiyeyide oneririm sze çok yararlı

Ben de kiraz sapı bitki çayı diye bir çay aldım.Düzenli içiyorum bakalım faydasını görürsem sizinle paylaşırım ama şişkinlik hissini yok ediyor bu doğru :)

X