Bebek Beslenmesi bebeğime mama vermelimiyim??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

majezik16

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
109
4
48
arkadaşlar bebeğim 2.5 aylık ve 3 haftada 500 gram almış.doktorumuz normal olduğunu söyledi,ama bana çok normal gelmedi.kaka sayısı normal.sık sık emziriyorum ama az kilo alıyor.sizce günde bir kez bile olsa öğleyin yada gece mama vermeli miyim.vermeliysem hangi mamayı önerirseniz?yardımcı olursanız sevinirim.çok teşekkürler

bence normal vermene gerek yok.2-3 aylık bebeklerin ayda 600-800 gr aloası doyduğunu gösterirmiş.gerek yok ama sen bilirsin..

Canım benim ben bebek büyütmedim ama bu konuları bu aralar çok araştırdığım ve etrafımda da örnekleri çok olduğu için biliyorum.3 haftada 500 gr doktorda söylemiş gayet normal.Sakın mama verme.Sen günde sadece bir öğün vereyim diyorsun ama bebek ona alışırsa hep mama ister ve emmez.Hem doktor gerek görmüyorsa sen neden gerek görüyorsun onuda anlamadım.Bebeğin kilolu olması sağlıklı olduğunu göstermez ki...Sağlıkla büyüsün bebeğin inşallah...

teşekkür ederim arkadaşlar,kızımla beraber aynı dönemde doğan arkadaşlarımın bebekleri ayda 1000-1500 gr almışlar.benimki az alınca endişelendim.bir de sürekli emmek istiyor,meme vermezsem elini emiyor.bende gece yada öğleyin ezirdikten sonra mama versem mi diye düşünmüştüm.

Cnm normal merak etme, bazı bebekler iri olur cnm,karşılaşırma yapma bence opuyorumnanaktan

sütün yetiyorsa verme ama illa ki vermek istiyorsan 1 öğünlük mamadan bişey olmaz alışmaz da.

saglik ocagina persembe gunu sordum, cunku benim bebegimde seninki kadar almisti, 500gr bir ayda normalmis,5 kez kaka yapmasi da normalmis, asil 1,5 uzeri alandan korkmak lazim bence, obez cocuk sayisi hergun artiyor

500 gr normal aslında.bence acele etme mama için daha sık emzir için rahat etmiyorsa.

evet canım acele etme mümkün olduğunca emzirmeye gayret et senin sütünün yerini hiç bişey tutmaz bende günde bikereyle başladım mamaya bişey olmaz dedim çocuk sürekli mama yemek istiyo şimdi öyle olunca sütümde kesildi

X