Nişan nişanda erkeğe ne alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

em4561

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2009
2.990
6
kızlar ailelere bohça yapmıyoruz.genel olarak erkeğe neler konulur bohçada?

pijama takımı
iç çamaşırı
cüzdan kemer seti
gömlek
kravat
çorap
havlu
traş takımı
seccade
terlik
ayakkabı
kozmetik parfüm traş köpügü vs.....
isteğe bağlı eşortman takımı
isteğe bağlı mendil

pijama takımı
iç çamaşırı
cüzdan kemer seti
gömlek
kravat
çorap
havlu
traş takımı
seccade
terlik
ayakkabı
kozmetik parfüm traş köpügü vs.....
isteğe bağlı eşortman takımı
isteğe bağlı mendil

hımm.peki canım sağol.çok abartmayı düşünmüyoruz açıkçası biz.zaten nişanlıkları alırken gömlek kravat kemer ayakkabı falan alındı.kalanlar alıncak artık

Merhaba, sitede yeniyim benimde agustos ayinda nisanim var bende aldiklarimi paylasmak istedim biz sade aile arasinda bir toren dusunuyoruz. Bohçaya bunlari koyacagiz :
- Kravat
- Gömlek
- Kemer
- Corap
- Tiras Takimi ( Tiras makinesi (basliklar ile beraber), tras köpügü, balsam veya losyon)
- Parfüm
- Dis Fircasi
- Dis Macunu
- Ayakkabi
- Dus Jeli
- Iç çamasiri

Ayrica kayinvalide ve kayinpedere ufak hediyeler alinabilir.

Umarim yardimci olmussumdur.. Mutluluklar.

kızlar biz nişanımda öle çok bişi almamıştık. pijama takımı iç çamaşırı çorap aldık okadar. yani bohçada olanlar bunlardı. terlik traş takımı falan hiç almadık zaten konuşmuştuk istemediler bohça falan, ama annem olmaz biz yine çıkartalım bişeler dedi. pijama takımı rop takım aldık baya bi para bayılmıştık ama değmişti çok güzeldi. bide nişanda saat taktı annemler okadar. biz pek adetli bişe yapmadık ya onlar antalyalı biz samsunlu öle orta yollu yaptık işte bişeler.. düğüne napcaz bakalım :)

kızlar biz nişanımda öle çok bişi almamıştık. pijama takımı iç çamaşırı çorap aldık okadar. yani bohçada olanlar bunlardı. terlik traş takımı falan hiç almadık zaten konuşmuştuk istemediler bohça falan, ama annem olmaz biz yine çıkartalım bişeler dedi. pijama takımı rop takım aldık baya bi para bayılmıştık ama değmişti çok güzeldi. bide nişanda saat taktı annemler okadar. biz pek adetli bişe yapmadık ya onlar antalyalı biz samsunlu öle orta yollu yaptık işte bişeler.. düğüne napcaz bakalım :)

biz de çok abartmıyoruz.iki tarafa da fazla yüke gerek yok.tamamlandı bizim de
aldıklarımız

iç çamaşırı takımı
boxer
pijama
terlik
traş köpüğü,balsam,deodorant
havlu

biz sözlümle beraber gömlek kravat kemeri almıştık nişanlıkları alırken.onlarda onda.uzak olduğumuz için buluşmuşken ikimiz alıverdik nişanda giyeceklerimizi ve alyanslarımızı.tek başımıza aileleri yormadan yaptık:)
bi de nişana saat takarız.

biz de çok abartmıyoruz.iki tarafa da fazla yüke gerek yok.tamamlandı bizim de
aldıklarımız

iç çamaşırı takımı
boxer
pijama
terlik
traş köpüğü,balsam,deodorant
havlu

biz sözlümle beraber gömlek kravat kemeri almıştık nişanlıkları alırken.onlarda onda.uzak olduğumuz için buluşmuşken ikimiz alıverdik nişanda giyeceklerimizi ve alyanslarımızı.tek başımıza aileleri yormadan yaptık:)
bi de nişana saat takarız.
ne güzel yapmışınız wala çok hoş böle düşünceli olmanız alkisalkisalkis biz bu bohçaya koyduklarımız hariç nişan kıyafetleri ve banada nişan eksiği die 4-5 parça kıyafet falan alınmıştı bide altın takıldı falan, ama ondada abartmadık yani babam annem tembihlemekten bi hal oldular pahalı şeyler aldırtma sakın insanlara yük olma die :))

annem eskiden beri istemezdi bohça fazla.hatta hiç yapılmıcaktı hadi yapılsın dedik bu kadar.bi kaç hatıra.valla olduğu kadar artık.hem bu işler zor gerçekten.başka masrafa gerek yok.niltolun bohçalarını gördüm çok güzel.ama bizim adetlerde zaten yoktur o kadar.sadece kayınvalideye seccade verilir o kadar.

Of kızlar bende seneye nişan düşünüyorum seneye agustos eylul gibi, yazdıklarınızı okuyorumda telaşlanıyorum. Birde çalışmıyorum ayrıldım. Maddi açıdan super değilim yani orta halli işte. Ama damadın takımını almak durumundayım. Çünkü zaten kravat gomlek alırımda takım almak zorundamıyız?? Bohcaya gelince bende erkege ışte kravat,gomlek,çorap,iç çamaşırı, traş losyonu, köpüğü gibi kullanışlı şeylerin olduğu şirin bir bohça hazırlarım çok çok daha fazla şey koyamam sanırım. anaya babaya gerek yok die düşünüyorum. Bilmiyorum bazı arkadasların yazdıklarını okuyunca korktum çünkü o kadar maddi durumum yok çalışmadıgım için bende. Nişanımıda ablamın evi büyük, kocaman da bi terası var açık hava üzeri kapalı, aynı zamanda kapalı bir mekanı da var terasın bi salonu da var. ıki katlı büyük bi ev. Ferah ve rahat olur die düşünüyorum, açık havada yapmayı planlıyorum. Şimdiden telaşlanıyorum biliyor musunuz. Ama mutlu oldukça herşey olur gibi geliyor yavaş yavaş. biz de orta halli bişeyler, elimizden geldiğince hazırlarız diye düşünüyorum.Huzur olsun yeterki.

bız nısanda bohca yapmadık
bızım adetlerde bohca dugunde verılır
ama nısanlımın tarafı ufak bı bohca getırmsıtı bız bırsey goturmedık

X