bebek gelişimi

sekercik

oğlumun kardeşi gel gel:)
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
6.140
28
45
kızlar selammm:)

en son doktora gidişimde ayrıntılı ultrason çekildi, benim SAT'a göre 21 hafta 2 günlük hamiş olmam lazım iken 22 hafta 3 günlük hamiş gibi bebek gelişimi olduğunu söyledi doktor. :nazar:

yani bunun da değişik sebepleri olabilirmiş, SAT yanlış olabilir dedi (ki bu mümkün değil hep not ettim çünkü)

SAT'tan önce hamile kalmış olabilirmişim (üstüne görme bu sanırım)

bebek hızlı gelişiyor olabilir dedi ya da belki de makine tam ölçemedi dedi hata yapabilir dedi.
:CüvCüv:
annem de ablam da üstüne görmeyi yaşadım ablam 4 ay gördü üstelik, bana bu daha makul geliyor ama bu durumu yaşayan var mı? şimdi benim doğum kasım 17 olacaktı bu durumda 9 kasım çıktı ben şimdi 9 kasımda mı doğum yapacağım:) anlamadım bir şey..... anlayan var mıııı:)

sağlıklı doğumlar dilerim aynı gün girdiğim iki farklı usg de birinde sata göre 8 gün önde birine göre 5 gün geride cıktı bunlar cok önemli şeyler değilller 10+_ sapma payı vardır hayırlısıyla gelsinler

böyle şeyleri kafana takıp dert edinme verilen tarihler hep tahmin şeyler usg sonuçlarıda aletten alete değişebiliyor zaten sonuç ne olursa olsun bebekler o tarihlere hiç aldırmıyor ki hangi bebek benim 40. haftam şu tarihte bekleyeyim o tarihi diyor ki kimisi erken kimisi geç doğuyor ben 39 haftalık doğurdum mesela ayrıca benimkinin gelişimi de 1 hafta geriden geliyodu yani büyüklüğü sata göre olması gerekenden 1 hafta küçük çıkıyordu doğum yaklaştıkça ara daha da açıldı doktorum bebek küçük doğar ebeveyn vücut yapısı küçükse onlara çeker demişti sata göre 10 haziranda, bebeğin büyüklüğüne görede doktor en son 20 haziranda doğacak demişti ama o 3 haziran 2008 de doğdu 2800 gr olarak gerçektende vücut yapısı ufak ben zaten ufak yapılı 45 kg biriyim bana çekti demek ki çocuk doktoru çıtıpıtı bir kız olacak dedi son 1 yaş kontrolünde sen sat a göre hareket et zaten doğum tarihi de bilimsel olark sata göre hesaplanıyor muhtemelen bebeğin iyi beslenmiştir gelişimi önden gidiyordur, ya da ebeveyn karakteristik özelliklerindendir ya da ultrasondan kaynaklanmıştır merak etme o doğacağı zamanı bilir

Son düzenleme:
cnm çok sağol annem de belki üstüne görmüşsündür dedi dün,o da ablam da üstüne görmüş erken doğum yapmışlar hesaplamalara göre.

canım bunları kafana takma sakın.hamileliğinin tadını çıkarmaya bak.ben bugün 38 haftalık oldum. 36 haftaya kadar bebeğin gelişimi yaşıtlarına göre ilerde diyorlardı.bende anne iri baba iri diyordum.ama 2 haftadır gelişimi durmuş dediler.arkadaşların da dediği gibi o ölçümler yanıltabiliyor.hamileliğimin başından beri neler yaşadım.hep üzüntü hep üzüntü.korku.ama çok şükür bu haftalara gelebildim.şimdiki aklım olsa bu kadar takmamaya çalışırdım.emin ol herşey yoluna giriyor.sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğiyle.rabbim hepimizi bi solukta kurtarsın.

canım bunları kafana takma sakın.hamileliğinin tadını çıkarmaya bak.ben bugün 38 haftalık oldum. 36 haftaya kadar bebeğin gelişimi yaşıtlarına göre ilerde diyorlardı.bende anne iri baba iri diyordum.ama 2 haftadır gelişimi durmuş dediler.arkadaşların da dediği gibi o ölçümler yanıltabiliyor.hamileliğimin başından beri neler yaşadım.hep üzüntü hep üzüntü.korku.ama çok şükür bu haftalara gelebildim.şimdiki aklım olsa bu kadar takmamaya çalışırdım.emin ol herşey yoluna giriyor.sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğiyle.rabbim hepimizi bi solukta kurtarsın.

ben de bugün 37 haftalık oldum ve bebişm nedense 2 hafta geriden geliyo.bunun neden kaynaklandığı konusunda pek de açıklama yapamadı.ama ben çok tedirgin oldum.sana doktorun bunun sebebiyle ilgili olarak bi açıklama yapmışmıydı. bebeğin eşinin bebeği beslememesi ile ilgili diye bişeyler okudum ama pek de anlamadım.sadece bebeğim için endişeleniyorum

cnm inş bir sorun yoktur; bence ciddi bir durum yoktur olsaydı doktorun mutlaka bir şey söylerdi.

benim bebişimde hamilelğin başından bu yana hep 5 gün küçük çıkıyor sebebi geç döllenme kafana sakın takma benim doktorum acıklama yaptı eger her seferde gelişim geriliği artarsa eşinin beslenme sorunu var demekmiş ama mesela bizim kızımız hep5 gün çıkıyor zaten bir sebepte genler biz eşimle çok iri ve kilolu değiliz doktorum bununda etkisi olduğunu söyledi seninde kesin sebebi budur işte doktorlarımız cok önemli bizlere bazen bir seyi tam acıklamıyorlar bizlerde üzülüyoruz

bebekelr iki hafat ileri yada geri çıkabiliyor ama bu hep böyle devam ederse doktorlar ona göre karar veriyor benimkide iki hafta ileride gidiyordu ama son haftada bire düştü oda normal ölçüm hatası olabiliyor kafana takacak bişeyin yok yani

X