çatlaklar için...

tuxgxbaa

elif sena'm hoşgeldin....
Kayıtlı Üye
8 Mart 2008
228
1
42
kızlar aradım çatlaklar için ne kullanıyosunuz başlığını bulamadım...acaba ne kullanıyosunuz...ben bebe yeğı kullanıyodum...artı zeytinyağlı bir krem ama sanırım yavaş yavaş çatlamaya başlıycam...çünkü karnım acayip kaşınıyor...şimdi çatlak kremi markası araştırıyorum...kullananlar tavsiye edebileceğiniz marka varmı.....

canım ben 99 diye bir bebe yağı kullanıyorum..doktorum tavsiye etti...%99 katkısız bitkisel bir bebe yağı bu...eczanelerde bulabilirsin....24 haftalık hamileyim....bana çok iyi geldi.....fiyatı da 18 ytl

ben bebe yagı aldım 1ay önce ama sıkıldım süremedım duruyor.çatlak kremıde alsam sürmem cok sıkıcı geldı hergun sürmek ama 4.aydan itibaren alırsam ben mustela alıcam ismini yanlış yazmadıysam böle bişeydı. o güzelmıs

televizyon programlarının birinde bi tarif vermişlerdi.neymiş çatlak oluşumunu önlermiş ve hatta var olan çatlakları bile zamanla giderirmiş.5-6 tane yağı karıştırıp bu karışımı bölgeye sürüyosun sonra puffff bütün çatlaklar gidiyo.yalan .son aya kadar hiç çatlağım olmadı ama son ayda çatır çatır çatladı her yerim.hem de göğüslerime kadar.yani bunun bi çaresi yok çatlamaya müsaitse cildin bundan kaçış yok güzelim

dr önerisiyle lierac kullanıyorum ben, her gün sürmeye çalışıyorum bazen gün aşırı denk geliyor çok yorgunsam üşeniyorum ama bir faydası olacağına inanıyorum bebeyağını kullanamadım çok vıcık vıcık geldi:)

Arkadaslar ben 6 haftalık hamileyimmmmmm 3kg aldım ve karnım kaşınıyor benimde kalçalarında çizgiler oluşmuş daha erkenmibunun ikiz gebelikler bı bağı varmi

bende kakao yağının doğum öncesi ve sonrası çatlaklara çok iyi geldiğini duydum ve okudum,ayrıca kıllanmada yapmıyomuş diyolar.ben şimdi ona başladım deniyorum..

Ben hamile olduğumu öğrendiğim andan beri krem kullanıyorum.çalıştığım için sabah kalktığımda duşun arkasına lierac,akşam eve geldiğimde yine duş ve kakao yağı kremi gece yatarkende kakao yağı kullanıyorum çünkü zaten daha önce kilo alıp vermekten kaynaklı çatlaklarım var oluşacak zararı en aza indirmeye çalışıyorum.:sm_confused:

kakao yağı ve bdem yağı tüylenme yapıyormuş bebeyağını öneriyorlar kızlar ben de lierac kullanıyorum.

acı badem yağı tüylenme yapıyormuş. ben tatlı badem yağı kullanıyorum. gayet etkili.

tüylenme bence vücut yapısıyla alakalı..burda bi başlık altında bebe yağı kullanan bi arkadaş tüylenme olduğunu yazmıştı..kimisi de badem yağı tüylenme yaptı yazmıştı.

hmm bak ben bu ayrıntıyı bilmiyordum badem yağı almıştım da acaba neydi bi bakayım hemen:)

arkadaşlar ne kullanırsanız kullanın çatlıycaksa hiç birşey engellemiyo 9.aya girdim 1 haftada çok çatladım dışardan yapılabilicek herşeyi yaptım.günde düzenli 2 lt su içiyorum 4.aydan beri badem yağı,kakao yağı bebeyağı vede vicy nin çatlak kremini kullanıyorum çatlamamıştı ama 32.haftada çatlamaya başladı...kaçış yokkkkkkk

evet öyleymiş..benim de doğum yapan arkadaşlarım öyle dediler. özellikle de genetikmiş..anneleriniz çatladıysa siz de çatlayacaksınız :) benim annem ve anneannem epey çatlamış sanırım ben de öyle çatlayacağım :sinifsinif:

Ben lierac kullanıyorum.Doktor bebeğe bir zararının olmadığını söyledi.6 aylık hamileyim.Şimdilik çatlak yok ama zaten son ayda çok oluyomuş.

ben 12. haftamdan itibaren bebe yağı kullandım zaten ilk 12 hafta doktorlar losyon, krem vs. önermiyolar
şuanda 33+4 oldum halen daha bir çatlağım bile yok
ama toplamda 9 kilo aldım ben

yani çatlakları önlemenin 1. yolu cildi sürekli nemli tutmak ben günde 2 kere sürüyorum arada vücut losyonu sürüyorum arada bebeyağı

2. yolu ise dikkatli beslenmek çünkü vücut aşırı kilo alımında çatlıyo hani ergenlikte oldugu gibi ani gelişimde çatlaklarımız olur (ki benim kalçamda ergenlikten oluşma çatlaklarım var)

tabiki 3. yolu ise asla ama asla kaşınan yeri hatır hutur kaşımamak
napıyım çok kaşındım kaşıdım yok avucunun içi ile sıvazlayın yeter yada o anda bebe yağı yada losyon vs sürün

dipnot= pahalı kremlere boşuan para vermeyin çünkü tğm bunları uygulamayınca hiçbir işe yaramıyorrrrr

17 yasında olmama rağmen bende de war . bacaklarımda göğsümde bile :S bastan kkırmızı kırmızılarda şimdi beyazlar peki hiç geçen yok mu :KK43:

X