çok kilo aldım:( acil

flowersgarden

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
130
1
sevgili hamişler
24 haftalık hamileyim 12 kilo aldım. çok kilo aldığımı söyledi doktorum. bu hafta şeker yüklemesi yapılacak. bakacak doktorum sonuçlara göre diyetisyene gönderecek beni. dniye bu kadar kilo aldım bende anlamıyorum. normaldede çok çabuk kilo alan bir bünyem var. hamile kalmadan önce hep dikkat ederdim yediklerime. şimdide dikkat ediyorum. yararlı olan şeyleri yemeye çalışıyorum ama çok kilo almışım. bende anlayamadım. sizi kilonuz nasıl? beni gibi çok kilo alan varmı? ne yaptınız? doktorunuz ne dedi?

sevgili hamişler
24 haftalık hamileyim 12 kilo aldım. çok kilo aldığımı söyledi doktorum. bu hafta şeker yüklemesi yapılacak. bakacak doktorum sonuçlara göre diyetisyene gönderecek beni. dniye bu kadar kilo aldım bende anlamıyorum. normaldede çok çabuk kilo alan bir bünyem var. hamile kalmadan önce hep dikkat ederdim yediklerime. şimdide dikkat ediyorum. yararlı olan şeyleri yemeye çalışıyorum ama çok kilo almışım. bende anlayamadım. sizi kilonuz nasıl? beni gibi çok kilo alan varmı? ne yaptınız? doktorunuz ne dedi?

canim bende 26 haftalik hamileyim aslinda gecen aya kadar cok kilo almamistim ama bu ay ipin ucu kacti cok sagliksiz beslendim ve 4 kilo birden aldim ve toplamda 9 kilo almis oldum :çok üzgünüm: aslinda oncesinde hic dikkat etmiyordum sadece ilk 4 ay kilo almadim cok bulanti ve kusmam vardi..sonrasindada sadece bebege yariyacak seyler yedim ve az aldim ama bu ay bebisime faydali seyler yemedim kendime cok kiziyorum ve bugunden itibaren yeme aliskanligimi degistirdim su anda meyve yiyorum hatta....

bulantı ve kusma sorunum olmadı sadece 5. aya kadar sık olmasada sabahları sarı safra cıkarttım onun dışında herşey yolundaydı
ilk 4 ay hiç kilo almadım sonrasında yavaş yavaş almaya başladım

şuanda 32+6 haftalık oldum 56 kilo ile hamile kaldım şuanda 64 kiloyum

beslenmeme gelince hamile kaldıgım günden beri akşamları sadece meyve yedimm

özellikle 8 den sonra yemek yemedim sadece meyve yada çok açıkmışsam salatalık domates ve büyük bir peynir dilimini ekmeksiz yedim
ama gün içinde ekmeği fazlaca tükettim
ve suyumuda ihmal etmedim

gece acıktıgımdada yatmadan bir bardak süt içiyordum bebeğim için mecburen ve yanıbaşıma muz koyuyodum acıkınca ki ilk 3 ay hergece saat 3 le 4 arası mutlaka uyandım yatagın içinde gözü kapalı muzumu yiyip yatıyodum

sağlıklı beslendiğim söyleniliyo sonuçta 8. ayıma girdim ama gecen gün gittiğim dişçi 5-6 aylık ol öyle gel dedi :)) 8 aylık hamileyim diyince gözlerine inanamadı 4 aylık filan sanıyormuş beni karnımda pek büyük deil

kısacası arkadaşlar size bol bol meyve öneriyorum kavun karpuz kiviii şeftaliii elmalar çıkıcaz yakında bol bol elma armut

bulantı ve kusma sorunum olmadı sadece 5. aya kadar sık olmasada sabahları sarı safra cıkarttım onun dışında herşey yolundaydı
ilk 4 ay hiç kilo almadım sonrasında yavaş yavaş almaya başladım

şuanda 32+6 haftalık oldum 56 kilo ile hamile kaldım şuanda 64 kiloyum

beslenmeme gelince hamile kaldıgım günden beri akşamları sadece meyve yedimm

özellikle 8 den sonra yemek yemedim sadece meyve yada çok açıkmışsam salatalık domates ve büyük bir peynir dilimini ekmeksiz yedim
ama gün içinde ekmeği fazlaca tükettim
ve suyumuda ihmal etmedim

gece acıktıgımdada yatmadan bir bardak süt içiyordum bebeğim için mecburen ve yanıbaşıma muz koyuyodum acıkınca ki ilk 3 ay hergece saat 3 le 4 arası mutlaka uyandım yatagın içinde gözü kapalı muzumu yiyip yatıyodum

sağlıklı beslendiğim söyleniliyo sonuçta 8. ayıma girdim ama gecen gün gittiğim dişçi 5-6 aylık ol öyle gel dedi :)) 8 aylık hamileyim diyince gözlerine inanamadı 4 aylık filan sanıyormuş beni karnımda pek büyük deil

kısacası arkadaşlar size bol bol meyve öneriyorum kavun karpuz kiviii şeftaliii elmalar çıkıcaz yakında bol bol elma armut

ama canim aksam yemegi olarak sadece meyve yemek ne kadar saglikli??cunku doktorlar meyveyide abartmadan yiyin diyor....

bende ilk 3 ay hiç kilo almamıştım vermiştim hatta ama 4. aydan sonra hızla almaya başladım 10 kilo oldu benimde aldığım. ama ben ekmeği çok tüketiyorum o yüzden aldım farkındayım. bide sanırım vitamin ilacının etkisi büyük gibi geliyor. elbette dikkat etmeliyiz ama bence önemli olan şey bebeklerimizin sağlığı.. hayırlısıyla dünyaya gelsinlerde veririz aldıklarımızı ..

ben 23 haftalık hamileyim doktorumun her kontrolde sürekli kilona dikkat et ilk 5 ay 2 kilodan fazla alma demesinden dolayı cok dikkat ettim suan 23 haftalık hamileyim ve 2 kilo aldım
ama bu aydan itibaren hızla kilo alacagımı düşünüyorum :)
yediklerimize ne kadar dikkat etsekte artık bebek her hafta hızla kilo alıyor :)
bu kilo meselesi bence biraz dikkat etmek birazda bunye ile alakalı
moral bozmamak lazım ama tedbiride elden bırakmamak lazım

ama canim aksam yemegi olarak sadece meyve yemek ne kadar saglikli??cunku doktorlar meyveyide abartmadan yiyin diyor....

hayır yanlış anladın canım eşimle beraber 8 de kahvaltı yapıyorum öğlen 1 gibi yine yiyorum akşam 6 gibi filan tekrar acıkıyorum ve tekrar yemek yiyorum tabi bahsettiğim öğünler çorba salata ana yemek plav vs değil vitaminli ve az yiyorum
akşamda meyve yiyorum herakşam farklı
müstakil evimiz var bahcemiz çok büyük olmamasına ragmen kayınpederim meyveyi çok sevdiği için her çeşitinden ekmiş en az 8 çeşit meyve ağacımız var isimlerini saymıyım burda
yani organik hormonsuz :dance:
ama zaten en güzel yemek olsada benim canım karpuz ekmek çekiyo şöyle suyuna ekmeği ban bana delikafadulden

bebeğimin kilosu allahıma şükür iyiydi 29. haftamda 1250 demişti doktorum normal dedi netten dergilerdende araştırdım aynen 1250 yazıyordu

ebru şallıdan dinlemiştim
vücudumuzun suya ihtiyacını sadece su içerek karşılayamayız demişti meyvelerin sebzelerin özündeki suyun değeri daha yüksekmiş tabiiki günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyomuş ama bunu yanısırada meyvelerden ve sebzelerdende yararlanmamız gerekiyomuş
özellikle salatalık, kavun, karpuz, şeftali, armut, gibi sulu besinlerden yememiz hamilelik sürecinde ve nonrmal süreçte çok sağlıklıymış

belki yeri değil ama sütümüz olsun diyede baklavalar bol şekerli şerbetler flanda işe yaramaz dedi rezene çayı , şekersiz kayısı kompostosu,ve bol su demişti ben rezeneye şimdiden başladım anosonla karıştırıyorum gaz giderizi ve süt arttırıcı şimdiden sütüm olsun oğluşuma 33. haftayı bitirdik bugün :1hug:

sanırım abartmadan yemek lazım ekmek makarna ve hamur işinin hiçbir faydası yokmuş ben çok az yiyorum ama aldığımız haplar da kilo alımını hızlandırıyor. bir de bünye meselesi gerçekten...

bol meyve salata öneriliyor hoşaf için bol bol hem süt de yapar. katkı maddeli ürünler tüketmemeye çalışın. tatlı olarak sütlü tatlılar faydalıymış.

ben mesela bazen öğle ymeği olarak salata yiyorum peynirli cevizli bol yeşillikli.
karpuz peynir de iyi gidiyor.

önemli olan sık sık bir şeyler yemek ablam bana ağzın boş durmasın demişti her saat ye diye tembihledi ben de kilo almamak için meyve yiyorum bol bol; en sağlıklısı bu. hangi meyveyi yediğin önemli. mesela şeftali kayısı çok iyi sindirime de yardımcı olur.

sevgili hamişler
canim benim takma kafana stres yapma bunye meselesi bu herkeste ayni olmuyo ben 6.ayima girdim temmuz 1 de ilk aylar bulanti kusma derken kilo almanin aksine kilo verdim surekli sanirsam bunyem kendine gelemedi daha 1 kilo bile almadim hala dr azda olsa alman lazim diyo ama yiyorum almiyorum bebis gayet iyi oglusum olcak nasip olursa kilo almamak icin yememezlik yapma bol bol yuru su ic bebege faydali olan seylerden yemeye calis kendine yaramasin cok tanidigim var etrafimda hamile hepsi kilolu ayni aydayiz coguyla benim hamile olduguma inanasi gelmiyo hic birinin karnimda cikmadi cunku gayet saglikli onlarda o yuzden moralini bozma tatlim verirsin insallah

37.haftam bıtıyor kaldı 19 gÜn ve Şu ana kadar 16 kılo aldım ekmek yemeyın fazla ben 8. Ay ekmek yemedım fazla yemeklerımı yedım dÜzenlı ama o ay sadece 1 kılo aldım 7.ay hıÇ dıkkat etmedım ve ekmek arası Çok yedım 4 kılo aldım doktorda kızdı tabı.dıkkat edın yedıklerınıze ama her zaman da dıkkat edılmıyo:)

hayır yanlış anladın canım eşimle beraber 8 de kahvaltı yapıyorum öğlen 1 gibi yine yiyorum akşam 6 gibi filan tekrar acıkıyorum ve tekrar yemek yiyorum tabi bahsettiğim öğünler çorba salata ana yemek plav vs değil vitaminli ve az yiyorum
akşamda meyve yiyorum herakşam farklı
müstakil evimiz var bahcemiz çok büyük olmamasına ragmen kayınpederim meyveyi çok sevdiği için her çeşitinden ekmiş en az 8 çeşit meyve ağacımız var isimlerini saymıyım burda
yani organik hormonsuz :dance:
ama zaten en güzel yemek olsada benim canım karpuz ekmek çekiyo şöyle suyuna ekmeği ban bana delikafadulden

bebeğimin kilosu allahıma şükür iyiydi 29. haftamda 1250 demişti doktorum normal dedi netten dergilerdende araştırdım aynen 1250 yazıyordu

ebru şallıdan dinlemiştim
vücudumuzun suya ihtiyacını sadece su içerek karşılayamayız demişti meyvelerin sebzelerin özündeki suyun değeri daha yüksekmiş tabiiki günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyomuş ama bunu yanısırada meyvelerden ve sebzelerdende yararlanmamız gerekiyomuş
özellikle salatalık, kavun, karpuz, şeftali, armut, gibi sulu besinlerden yememiz hamilelik sürecinde ve nonrmal süreçte çok sağlıklıymış

belki yeri değil ama sütümüz olsun diyede baklavalar bol şekerli şerbetler flanda işe yaramaz dedi rezene çayı , şekersiz kayısı kompostosu,ve bol su demişti ben rezeneye şimdiden başladım anosonla karıştırıyorum gaz giderizi ve süt arttırıcı şimdiden sütüm olsun oğluşuma 33. haftayı bitirdik bugün :1hug:
anladim canim ben sandimki aksamlari sadece meyve yiyordun ama oyle degilmis :))tabi meyve yemeden olmaz mutlaka yenmeli ihtiyacimiz var icerdigi vitaminlere ama tabi herseyi kararinda yemeliyiz...

37.haftam bİtİyor kaldı 19 gÜn ve Şu ana kadar 16 kİlo aldım ekmek yemeyİn fazla ben 8. Ay ekmek yemedİm fazla yemeklerİmİ yedİm dÜzenlİ ama o ay sadece 1 kİlo aldım 7.ay hİÇ dİkkat etmedİm ve ekmek arası Çok yedİm 4 kİlo aldım doktorda kızdı tabİ.dİkkat edİn yedİklerİnİze ama her zaman da dİkkat edİlmİyo:)

evet haklisin cok ekmek yememek lazim ama iste yiyor insan yinede bunu bile bile..mesela ben ilk 4-5 ay cok bulanti ve kusma cektim hicbisey yiyemedim simdide azcik aciksam midem basliyor ancak ekmek bastiriyor mide bulantimi bu yuzden yiyorum bende..ama oyle gunde 6 dilim yiyemiyorum bazilari gibi yetmiyor bana ac geziyorum tansiyonum dusuyor o zaman 1 ekmek rahat yiyorumdur gunde..azaltamiyorum bulantilar yuzunden ne yapacagim bilmem...

hiç ekmek yememek de doğru değil. ekmek yenmesi lazım ama beyaz ekmek yerine kepek yada çavdar daha yararlı. zaten insan kepek ekmekten fazla yiyemiyor. aslında her şeyden yemek lazım, azar azar olmak kaydıyla tabi. hoş böle diyorum ama ben kendim yapabiliyor muyum bunu? tabiki hayır. 27. haftama kadar 11 kilo aldım. son 1 aydan fazladır hiç kilo almadım, şu an 33 haftalığım ve 69 kiloyum :KK43:
bu kilo meselesi büyük oranla bünyeyle ilgili, normalde de hızlı kilo alan bi insansan alıyosun yani yapacak bişey yok, tabi yine de dikkat etmek lazım

azar azar ve sık sık yemek yediğin zaman kilo almazsınız. ben normalde çok hızlı kilo alan biriyim. ama bu şekilde yemek yiyorum son 1 aydır ve hiç kilo almamışım. hatta 100 gram vermişim son bir ayda. halbuki önceden bir kerede çok yiyordum ve öğün sayım azdı. hamileliğimiin ilk ayında aldım 2 kilo. sonradan düzenleyince o 2 kiloyla kaldım öyle. bir daha da almadım.

merhaba kızlar,hem aldığım kiloya üzülmemeye çalışıyorum hem de üzülüyorum:KK43: 27+2 oldum ve 9kg aldım 55 ile başladım 64 oldum:KK43:( ben de ekmeği çok yiyorum, kesmeye karar verdim.umarım faydası olur.bir de 6 katta oturuyorum bugünden itibaren 1 kez merdiven inip çıkacağım,,yürümeye vaktim olmuyor da. hah. işte burda hepinize söz veriyorum dikkatli olacağım,benim gibi azmedecek olan var mı?

ben de henüz hiç kilo almadım hatta 1,5 kilo vermişim. aslında bulantım falan yok ama hamile olduğumu öğrendiğimden beri az ve sık yemeye çalışıyorum. umarım doğuma kadar fazla kilo almam. 67 ile başladım şimdi 65,5 kiloyum. 12 kilodan fazla almamalıyım.

kızlar doktorlarda merdiven inip cıkmanın hem formu korudugunu hemde dogumu cok kolaylastırdıgını soyluyorlar denemekte fayda var ........

bende 17. haftamdayım en son 15. haftada doktora gittim ve 5 kilo almışım doktorum 20.haftalarda 5 kilo normal oldugunu söyledi .hamur işi fazla yeme dedi doktorum.ve ben dayanamıyorum canım çekince yiyorum napim:)))

bende 18. haftama giricem 2 kilo aldım..ekmeği az yemeye çalışıyorum birde hamile kaldığımdan beri tatlı yı baya azalttım canım istemiyor..hedefim en fazla 13 kilo..umarım son aylar abartmam..

ben tüp bebekle gebe kaldım. Tedaviye başladığımda 63 kiloydum. Tedavi sırasında ve gebeliğimin ilk 12 haftasında öyle çok kustum ki 6 kg verdim. şimdi tam 20 haftalık bebeğim. Eski kiloma yeni geldim.

X