Derin dondurucudaki börek nasıl pişirilir?

minnick

rütbesizim benn...
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
322
2
Kızlar geçenlerde kıymalı gül böreği sardım derin dondurucuya koydum.Doğru yaptım mı onu bile bilmiyoru :kedi:
Yufkaya süt,yağ,yumurta karışımını sürdüm içine harcını koydum sarıp poşetleyip koydum :umursamaz:
Eeee peki pişireceğim zaman ne yapacağım tepsiye dizip çözülmesini mi bekleyeceğim.Ütüne sütlü harcını ne zaman dökeceğim.fffffff kızlar bi anlatın bakem bu beceriksiz hatuna opuyorumnanaktan

buzlu buzlu tepsiye diz üzerine ben yoğurt sürüyorum
yoğurt börek buzlu olduğu için sürdüğün anda donacaktır
ona hiiiç aldırma direk kızgın fırına sür

biz arnavut böreği yada alt üst böreği denen böreklerden yapıyoruzda, direk kızgın fırına salıyoruz buzluktan çıkarıp :) hiç çözülmesini beklemeden

ben hiç çözdürmeden tepsiye dizerim üzerine yumurta sarısı sürüp fırına veririm.

tamamdır hamarat hanımlar opuyorumnanaktan
üstüne yoğurt yumurta yağ karışımı yapıp çözdürmeden üstüne sürüp fırınlıyorum.
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Aynen tatlım boş zamanlarımda sigara böreği ya da gül böreği sarar dondurucuya atarım. Yapmaya karar verdiğinimde de 1-2 saat öncesinden çıkartıp eridekten sonra fırına veririm. Ben genelde buzdolabı poşetlerine koyarım ve orada çözünür. Sonra tepsiye dizerim.

Aynen tatlım boş zamanlarımda sigara böreği ya da gül böreği sarar dondurucuya atarım. Yapmaya karar verdiğinimde de 1-2 saat öncesinden çıkartıp eridekten sonra fırına veririm. Ben genelde buzdolabı poşetlerine koyarım ve orada çözünür. Sonra tepsiye dizerim.

sigara böreğini de mi fırına atıyorsunuz, nasıl oluyor. kızartma olmadan tadı güzel oluyor mu, kızartmaya alıştık ya:)

X