transfer

pelaan1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
90
0
arkadaşlar yumurtalar toplandı pazartesi transfer yapılacak tabii ağrılarım devam etmesse transfer nasıl yapılıyor ayrıntılı anlatırmısınız?

transfer işlemi kolay ağrısız.hiç korkma gine spekulum takılıyor ve embriyo enjekte ediliyor.germe hiç kendini acı olmuyor...allah yardımcımız olsun...hayırlı olur inş...

tedavinin en kolay kısmı transfer olayı bence.anestezi olmadan bir katetral yardımıyla embriyolar en uygun yere konuyor ultrasondada sen işlemleri görebilirsin canm.hiç korkulacak bişey değil.en zor kısmı idrara sıkışık gitmen ve dayanmak biraz zor oluyo ben çok fazla su içmiştim.sonra dayan dayanabilirsen.1/2 litre su içmen yeterli olur.

1 litre falan su içiyorsun
bikaç sefer ultarasonda bakıyorlar yeterli doluluğa geldiyse seni transfer için alıyorlar yoksa su içiyosun
sonra masaya yatıyorsun ve bebişlerin seninle
sende ekrandan takip edebilirsin
yalnız çok sakin ol ve yavaş nefes al
ama sonra idrarı tutmak zor oluyor bi 10-20 dk dayanmaya çalış sonra surgu iste hemşirelerden tatlım bol şans

Canım transfer Çok kolay.arkadaŞlarında anlattıĞı gıbı bır katater yardımıyla bebekler sana verılıyo.evden hastane uzaksa suyu hastanede ıÇmeye baŞla ama yakınsa evde ıÇebılırsın.yoksa fazla sıkıŞırsın.bu sÜreÇte bol su ıÇ kı vucudunun tuvalete gıtme sÜresını uzat.bırde transferden sonra bekleyebıldıĞın kadar bekle tabı Çok ta sıkıŞtırma kendını.ınŞallah ıyı haberlerını alırız.kendıne ıyı bak

ben transferde de anestezi alanlardanım.biliyorum doktorlar dahil gerekmez diyorlar ama
ben hem çok heyecanlanıyorum,hem çok korkuyorum hemd e aşırı bir titreme ağlama nöbeti geliyor.
bu sebeple tercihim anestezi ile oluyor.doktor da rahat oluyor bende...

allah yardımcın olsunn:)

X