Bebek Beslenmesi 15 aylık kızım hiç bişey yemiyor tek mamayla ayakta ne yapmalıyım ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
arkadaşlar kızım 15 aylık hiç birşey yemiyor tek mama içiyor sedce yatarken veriyordum ama yok şimdi gece gündüz hep mama istiyor yemek ne yaptıysam yemedi çorba yemek püre içecek yani aklınıza ne gelirse yaptım olmuyor. sizler neler yaptınız bana bir öneriniz varmı lütfen paylaşın çok moralim bozuluyor.senağlama

arkadaşlar kızım 15 aylık hiç birşey yemiyor tek mama içiyor sedce yatarken veriyordum ama yok şimdi gece gündüz hep mama istiyor yemek ne yaptıysam yemedi çorba yemek püre içecek yani aklınıza ne gelirse yaptım olmuyor. sizler neler yaptınız bana bir öneriniz varmı lütfen paylaşın çok moralim bozuluyor.senağlama

allah bagıslasın bebegını canım saglık uzun omurler versın rabbım ınsaallahhh
oncelıkle gun ıcınde mamayı verdıgın saatın arasını uzat acıksın ıyıce ve mama ıstedıgınde verme yemegını ver almadıgında pes edıp mamayı verme en sonunda yemegı yıyecektır
agladıgında yemegı yemedıgınde hemen mama verdıysen arkasına alısmıstır ve yemesemde mama verılıyor dıye dusunuyordur
havaların sıcak olmasınında etkısı vardır cok ıstahlı olmaya bılır su aralar ama oynarken otururken elıne meyve dılımleyıp verebılırsın
ben ıkı kızımada oyle yaptım elma seftalı dılımler tv ızlerlerken oyun oynarken yerdık beraber arada yogurt getırır yedırırdım
buyuk kızım 5.5 kucuk kızım haftaya 2 yasında olacak ve cok sukur bebeklıklerınden berı duzenlı olarak yemeklerını yer hıc yemek secmezler.
ınsaallah en kısa surede duzene gırer alısır yemeye baslar beslenmesı bu yaslarda cok onemlı cunku

benim kızda 16aylık aynı sıkıntıdayım ama kaşıkla verme usanmış olabilir ekmek poğaça meyve sebze hatta et eline ver ama gözünün önünde olsun allah korusun boğazına kaçabilir ben öyle yapıyorum yedikçe alkışla aferin kızıma de senin hoşuna gittiğini görür beki yer gerçi her bebek aynı olmazda bir öneri umarı beğenirsin :Saruboceq:

kızlar önerileriniz için çok teşekkür ederim.a.s. dikkate alıp uygulayacagım sanırım hem sıcak hem diş çıkarması yemesini etkiliyor. azı dişleri çıkıyor ve huysuzlanıyor inşallah en kısa sürede atlatırız. teşekkürler hepinizin bebişini allah sizlere bagışlasın bir ömürboyu mutlu huzurlu sağlıklı yıllar geçirmeniz temennisi ile....a.s.

benimkide 16 aylık aynen sadece biberon maması içiyor. kaşığa ağzını bile açmıyor. bende neler denedim ama olmadı. ne yapıcam bilmiyorum

aynı sorunları bende yaşadım iştahı yerinde olan oğlum diş çıkarmaya başlayınca hiç bişi yemez olmuştu biberondan mama dahi yemiyordu sadece beni emmek istiyordu ama tabi benim sütümde yeterli değil iki ayımız böyle geçti iki ayda toplam 350gr aldı tüm hazırladıklarımı ağzına bir yada iki kaşık koyamadan döküyordum nerdeyse pisikolojim bozuldu bir gün kendime söz verdim yemezse hiç takmıcam ısrar etmicem kendi haline bırakacağım diye aynen uyguladım her şeyden ağzına tuttum eğer istemezse hiç ısrar etmedim bıraktım eğer bir iki lokma alırsa sevindiğimi belli edip sevdim şimdi yavaş yavaş yemeye basladı mama içiyor çorba,meyva yiyor yemek istemediği anda bırakıyorum sizde deneyin bakalım işe yarayacakmı

Diş çıkarma dönemlerinde özellikle hiçbirşey yemiyorlar malesef onun dışında yemek istemezse bende 1-2 veriyorum daha da zorlamıyorum.. yemek yerken eline kolayca yiyebileceği mesela bölünmüş soyulmuş salatalık veriyorum onu yerken arada yemekde yiyor...Bizim için ideal beslenme programları falan hayal, ara öğünmüş nerede...

ablacım sana tawsıyem sımdı bır gun yemek werme acıktım desın yemeklerı yap masaya bırak otur kendın ye sen yemege dewam et cocuk pısıkolojısınde sen yerken o baksın acıkma ıhtımalı cok yuksek ye deme oda ıstıcek ...

benimde kizim uc yasinda ama hala 12kilo.cok uzuluyorum hicbirsey yemiyor sadece sutle ayakta duruyor.ne yapacagimi sasirdim.allah sabirlar versin cocuklari yemegini yemeyen annelere

X