Behet hastas olan var m?

seedaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
55
0
merhabalar behçet hastası olan var mı aranızda? yada bi tanıdığınız varmı? bekliyorum cevaplarınızı

valla bu konuyu ben açmak istiyordum ne zamandır ..evet benim halam behçet hastası birde erkek bi tanıdığım ..halama göre erkek tanıdığımız daha hafif geçiriyo....kimilerinde belli bi yaştan sonra tamamen yok olurken kimilerinde körlüğe kadar varan sonuçlar doğuruyo ..sebebi tam olarak bilinmeyen behçet hastalığı anne rahminde oluşuyo daha sonra insanların zayıf oldukları bi anda ateşleniyo...ortaya çıkıyo genelde kendini ağız içindeki ark lar ve çok irinli sivilcelerle belli ediyo ...en çok ağız içini,gözleri,ve cinsel organları vuruyo...benim bildiğim kadarıyla bir çeşit romatizmal bi hastalık ..ipek yolu üzerinde bulunan ülkelerde görülüyo...tedavisi ise henüz mümkün değil...çünkü sebebide belli değil ..
yanlız bu hastalığı olan insanların bağışıklık sistemini güçlendirici her türlü ilaçdan uzak durması gerekekiyo..umarım yardımcı olabilmişimdir cnm ..ayrıca sormak istediğin bişey olursa seve seve yardımcı olurum ..bide izmirde güzelbahça tarafında olması lazım tamamen bu hastalık la ilgilenen özel bi hastane var..geçmiş olsun.

mesajı okuyan arkadaşlara teşekkür ederim ama hiç cevap yazan olmamış. bu hastalığı duyan olmadı mı hiç?

ya kuşum kusura bakma senin yazdığını görmemişim. çok sağol benim de erkek arkadaşımda var. o da hafif geçiriyor. ağzında aft çıkıyo bacaklarında irinli yaralar çıkyo bazen de eklem yerleri ağrıyo.duyduğumuza göre gözleri çok kötü etkiliyomuş. allah korusun ama kör edebiliyomuş. doktorların verdiği ilaçlar da çok kilo aldırıyo onun için kullanmak istemiyo. zaten kullansa da hastalığı kesin olarak geçmezmiş ki.. çok üzülüyorum. size de çok geçmiş olsun

canım bu hastalığın nöbetleri olur ozamanlarda bu belirtiler ortaya çıkar ...diğer zamanlarda ağrılar olmaz akneler ise şiddetli değildir...umarım gözlerini etkilemez.ama anlattığın kadarıyla çok ciddi boyutta değil.yorgunlukta,aşırı sıcakta aşırı soğukta en sevdiği şeylerdir.birde stersde etkilidir.kaç yaşında arkadaşın emin ol 30 dan sonra bu belirtilerde ciddi azalmalar olucaktır.muhakkak bi hastanede dosyası vardır.ama evet kesin bi tedavisi yok bu hastalığın maalesef.

tanı ege üniversitesinde konulmuş. ama bayadır gidemiyor kontrollere. 23 yaşında daha hastalığın en yoğun olduğu yaşlar herhalde... evet canı birşeye sıkılsın hemen ertesi güne heryerinde iltihaplı sivilceler çıkıyor. ayak parmağında yada el parmaklarında bile çıkıyor bazen

tanı ege üniversitesinde konulmuş. ama bayadır gidemiyor kontrollere. 23 yaşında daha hastalığın en yoğun olduğu yaşlar herhalde... evet canı birşeye sıkılsın hemen ertesi güne heryerinde iltihaplı sivilceler çıkıyor. ayak parmağında yada el parmaklarında bile çıkıyor bazen

merhaba canım,

bende behcet hastasıyım maalesef.erkekler bayanlara göre daha ağır ve sıkıntılı geçiriyor bu hastalığı.sana tavsiyem arkadaşını düzenli (doktorunun söylediği zamanlarda) kontrole gitmeye ve ne olursa olsun ilaçlarını kullanmaya ikna et.Ataklar ilaç kullanılmadığında ağır oluyor ve kalıcı hasar bırakabilir.Gözler konusunda özellikle 6 ayda bir kesin kontrol olmalı.bende ilacları bıraktığım dönemde sıkıntı çektim ama ilacı içtiğin sürece en azından hayatını rahat sürdürebiliyorsun şikayetlerin hafifliyor.Çok geçmiş olsun...Arkadaşına herzaman destek olman çok güzel emin ol buna çok ihtiyacı vardır ama sakın hastasın onu yapma bunu yapma deme bir erkek için eziyet olur. acil şifalar dilerim..kaydirigubbakcemile5

askmesk sana da geçmiş olsun. ben bu hastalığı erkek arkadaşımda gördüm ilk önceden ne duymuştum ne görmüştüm... 4 sene önce tanısı konuldu ilaçları ilk zamanlar düzenli kullanıyordu. ama 1 senede tam 25 kilo aldı. 3 senedir de kullanmıyor. çok rahatsız olduğu zamanlar alıyor ilaçlarını. peki sende böyle bi sorun olmuyor mu? kilo artışı gibi

ay bende bugun doktora gıttım behcet olabılır dedı kesın bıse solemıorum ama sen yınede bı cıldıyeye gıt dedı tırstım wallahı sımdı bunları okuyunca hıc duymamıstım bu hastalıgı:KK43:

ay bende bugun doktora gıttım behcet olabılır dedı kesın bıse solemıorum ama sen yınede bı cıldıyeye gıt dedı tırstım wallahı sımdı bunları okuyunca hıc duymamıstım bu hastalıgı:KK43:

geçmiş olsun. inşallah değilsindir. şikayetlerin neler? var ya canını hiçbirşey için sıkma. kafana hiçbir şeyi takma. stresli dönemlerde hastalık daha da çok ortaya çıkıyor. ama varsa sen de bu hastalık yapcak birşey yok. genetik çünki. sıkıntılı bi dönem geçirdiysen hastalık kendini belli etmeye başlamıştır.

askmesk sana da geçmiş olsun. ben bu hastalığı erkek arkadaşımda gördüm ilk önceden ne duymuştum ne görmüştüm... 4 sene önce tanısı konuldu ilaçları ilk zamanlar düzenli kullanıyordu. ama 1 senede tam 25 kilo aldı. 3 senedir de kullanmıyor. çok rahatsız olduğu zamanlar alıyor ilaçlarını. peki sende böyle bi sorun olmuyor mu? kilo artışı gibi

canım benim hastalığım çok ağır değil ben sadece kolşisin diye bi hap var onu kullanıyorum günde 3 tane okadar.arkadaşın sanırım kortizonlu ilaç kullanıyor.Doktoruna tekrar danışıp belki ilaçlarını değiştirebilir.İlaçların kilo yaptığına eminmi belki başka nedenden kilo alıyordur.ben hiç behcet hastası olup ilaçtan kilo alan duymadım valla.:eek:lmaz:

eşimin kuzeninde var bu hastalık aylık iğnelerini oluyo,fasla ayakta kalmamaya çalışıyo.
bildiğim bunlarr

canım benim hastalığım çok ağır değil ben sadece kolşisin diye bi hap var onu kullanıyorum günde 3 tane okadar.arkadaşın sanırım kortizonlu ilaç kullanıyor.Doktoruna tekrar danışıp belki ilaçlarını değiştirebilir.İlaçların kilo yaptığına eminmi belki başka nedenden kilo alıyordur.ben hiç behcet hastası olup ilaçtan kilo alan duymadım valla.:eek:lmaz:

evet doktorun verdiği ilaçlar kortizonlu ve gerçekten ağır ilaçlar. ilk başta hergün düzenli kullanıyordu. hatta ilaçlar ağır olduğu için doktor yarım içmesini önermişti. ona rağmen felaket kilo aldı. dediğin gibi tekrar gidip ilaçlarını değiştirse iyi olur. çok teşekkürler. herkese çok geçmiş olsun tekrar

bende de behçet hastalığından şüpheleniyo ms hastalığı da var ama atak geçirmediğim için kesin ms hastasısın diyemiyolar şimdi de behçet hastalığından şüphe ediyolar gidip testleri yaptırcam off çok korkuyorum :KK43: çünkü yakın zamanlarda bi kaç defa genital bölgede yara çıktı ve ağzımda aftlar sık aralıklarla çıkmaya başladı :KK43:(

çok geçmiş olsun bebishcik.. böyle hastalıklarda tanı koymak baya uzun sürüyo testler kontroller... allah kolaylık versin sana canım

X