İkiz bebek oldu kaçıncı haftada belli olur

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.646
Tüp bebekle gebe kaldım arkadaslar 5+4 gittim tek kese gördük Dr da belli olmaz kaç tane tuttu 7.haftada tekrar gelin ddiler
sizleri. Ne zamaNbellioldu

canım merhaba öncelikle tebrik ediyorum seni,sağlıkla kucağınada alırsın inş.Biz kendi doktorum yurtdışında olduğu için başka bie doktorla 5.haftada keseyi,7.haftadada kalp atışını duyduk tabi tek olarak ama 12.haftadaki kontrolekendi doktoruma gittiğimde şok olduk çünkü 2 tane hoplayıp zıplayan bebeiş vardı ultrasonda.Ben önceki doktorun tecrübesizliğine verdim bu durumu ama 12.haftada bu tür durumlar yaşanabiliyormuş.Bence sende çok güvenme canım tek diye Rabbim gönlünden geçeni versin inş.

ben 7+3 te ogrenmistim ikiz oldugunu zaten ilk doktor randevumdu.alttan muane olmustum ultrasonda.

biz 5+4te öğrenmiştik ikiz oldukalarını .. 6+5te ilk görülen kesenin kalp atışlarını duyduk , 7+5te 2. kesenin kalp atışlarını duymuştuk ..

5. haftada iki kese görünmüştü kalp atışlarını 8 . haftada gördük ve iki değil üç taneydi

Transferimden 12 gün sonra bhcg ölçümüm yapıldı.2 hafta sonra doktorum kontrole çağırdı.3 kese gördük.Şu an iki yavrumla devam ediyorum.

transferimin 13.günü test yapıldı hamile olduğumu öğrendim değerim yüksek çıkmıştı 1500.

2 hafta sonrada kontrole çağırılınca öğrendik ikiz olduğunu yani keseleri ozamn gördüm

bende 6 haftada öğrenmiştim tek kese ama iki oluşum vardı...tek olsun sağlıklı olsun arkadaşım....

doktorum tahlilden sonra ilk çağırmasında ulturasonla baktığında iki keseyi gördük 5.haftada yani

test yapıldıktan 10 gün sonra dr gittik iki kese oldugunu ögrenmiştik seninde yavrunu allah bagıslasın canım

ayyy yaa aikiz olsa ne kadar sevinirim diye düşünüyorumda .. bakalım ne olduysa inşallah saglıkla gelsin inşallah..
Yarın gidiyorum

Cnm senin beta hcg sonucun kaç çıkmıştı ordanda anlaşılır çoğul olup olmadığı.....

X