Ortopedi Acaba size de oluyor mu parmak kitlenmesi?

bademler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
22
0
:1no2:selam kizlar son gunlerde sag elimin 2 parmagi aniden kitleniyor ve parmaklari dogrultasiya kadar bir strest geciriyorum acaba icinizde bilen varmi acaba sinir sıkısmasımı kaslarda bır yırttılmamı yoksa eklemlerde enfeksyon durumumu lutfen bılgısı olan yazabılırmı belkı gecer dıye daha dr a gıtmedım ılgınıze tskler mafoldumben

benim de dişimi fırçalarken yada tencere tutarken poşet taşırken parmaklarım tutulur. öteki elimle tutulan parmakları açarım.. sebebini bilmiyorum kansızlık sinir sıkışması ya da vitamin eksikliği olabilir. ama senin durduk yere tutuluyorsa bi doktora git cnm

sevgili seedaa bu hafta dahiliye dr una gittim baska bir sey icin ve bu vesile ile sorunumu anlattim dr hemen sorunun nedenini anladi ortopedi druna git ve kitlenen 2 parmaginin arasina bir igne yapacak ve sorun cozulecek dedi 2 hafta sonrasina ortopediye randevum var sonucu yazarim sanada gecmis olsun .

sevgili seedaa.bu carsamba gunu dr a gittim [ortopedi] uzmanina sagdan 2.ve 3. parmagimi ellerinle bastirdi aciyormu diye pek acimadi ama tum parmaklarimi avucumun icine bukunce agriyor bana bu 2 kitlenen parmak icin iltihap var dedi 2 ay daha bekliyelim gecmezse igne yapacam dedi galiba benim tahminime gore eklemlerde iltihap ins da degildir cunki eklemlerde iltihap olursa kroniklesebilir
sanada saglikli gunler dilerim ama sendede sorun devam ediyorsa sende baktirt ihmal etme ......

benimde parmaklarımda kitlenme var doktora gittim tendon dediler ama araştırma hastanesine gitmem gerekiyormuş tam teşhis ve tedavi için ilk önce tek parmağımla başladı daha sonra diğer parmaklarıma da yayıldı özellikle sabahları kalktığımda daha çok oluyor gün içerisinde açılıyor ama ara ara yine kasılıyor birde bana kas gevşetici hap ve krem vermişti doktor.Geçmiş olsun hepinize

bana hemen iltihap var teshisi konuldu belki gecer diye 2 ay muhlet verildi ama gececek bir durum goremiyorum galiba igne yapilacak sizlerede gecmis olsun ,

sonunda kortizon ignesi yapildi igne yapilirken canim cok yandi ama degermis simdi parmaklarim eski haline dondu hic kitlenmiyor ve agrimiyor sabahleyin kalktigimda o acilmiyan parmaklardan eser kalmadi hersey normale dondu hepinize gecmis olsun saglikli gunler dilerimalkisalkisalkis

X