Ara kanamas olan ve bu konuda bilgisi olan arkadalar ltfen okuyun!!!

zukseddin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
876
0
arkadaşlar selam,yaklaşık 10 aydır dönem dönem ara kanama problemi çekiorum,işin nası başladığını ve bu olayı nası keşfettiğimi anlatıyım öncellikle,bundan yaklaşık bi sene önce babam çok ağır bi hastalık geçirmişti ve bu hastalık olayı bizleri çok üzdü.babamın hastalık geçirmesinden yaklaşık 1 ay sonra benden(regli dönemimde deilken)böle akıntıya bulaş olmuş kan geldi az miktarda ama evham yaptım sonra geçti 2 ay böle bişi gelmedi düzenli reglimi oluodum,sonra bu olay gene nüksetti,bunun üstüne dr a gittim ne iş die,dr enfeksiyon kapmış dedi biton ilaç verdi,ilaçları kullandım geçti(ben öle olduğunu sandım)3 ay sonra gene oldu bu olay gene ilaçları kullandım geçti(salak kafam gene ben öle olduğunu sandım) sonra bi baktım ana her ay iki reglimin arasında tam ovulasyon dönemimde kahve telvesi gibi böle peçeteyle silince belli olan bazen regli ilk gelir öle kahverengi lekenmeler şeklinde olan bi olaymış bu iki reglimin ortasında 4 yada 5 gün süren lekelenmeler oluo.bebek regli diom artık bu olaya ben:KK70:bi yerlerde okudum bu olayı kimi yerler normal dio,kimi yerlerde insanı evhamlıdıro biton aptal saptal şey yazıo.bu bende artık yer mi yaptı,geçer mi,nolur bilmiom artık,bu arada normal adetim her ay düzenli gelio,lütfen bunu yaşayan ve bilgisi olan arkadaşlarrrrrrr bilgiiiii istiommmm:KK43:

canım geçmiş olsun...gerçi bu bir sağlık sorunu mu? yoksa normal bir durum mu bilemiyorum...daha önce böyle bir şey duymadım..yani lekelenme veya ara kanamalar duydumda sizinki gibi düzenli olarak ovulasyon döneminde böyle bir şey yaşayan bir tanıdığım olmadı..duymadım da...acaba yumurtalıklarınızla alakalı bir şey olabilirmiki???bence iyi bir jinekoloğa gidip,ayrıntılı bir muayene ve tetkikler yaptırmanız daha mantıklı...ancak bir dr bu konuda sizi aydınlatabilir diye düşünüyorum...
sevgiler....

gidicem gidicemde uygun zamanı bekliorum,hormon ilacıda kullanmak istemiom ama:KK43:böle sorunu olan bi arkım vardı hatta o ara kanamada ped bile kullanıomuş o kadar çok geliomuş yani,gitmediği dr kullanmadığı ilaç kalmamış sonuç gene sıfırmış gene oluo gene olumuş:KK43:stres midir nedir bu sorunun tetikleyicisi nası bi derttir bu yaaaaa:KK43:((((((((((((((((((

Bende de var bu sorun malesef:çok üzgünüm:
Dediğin gibi yani benim bu ayda oldu dün adetimin 16. günüydü ve gene leke geldi bugün birşey yok ama sadece bel ağrımda oluyor ve ben bunu her ay yaşar oldum doktora gitmekten de yoruldum ama mecburen gidecem sanırım bana yol göründü bence sende git canım..
Bana önce ki doktorum çok şanslısın bilmemne bişeyler geveledi ama artık okadar emin değilim ya benim kafam karışık bu konuda ne diyebilirimki.
Şimdi yumurta çatladığında biraz kanama olabiliyormuş yani ovulasyon kanaması demişti doktorum..

iide cnm bende bu olay 4,yada 5 gün sürüo lekelenme gibi kahverengi kahve telvesi gibi gelioyumurtlama dediğimiz olay yumurtalıktan fallobi tübüne geçiştir 4 yada 5 gün sürcek hali yok ya anlamadım gitti,bişi sorcam canım dr neden şanslısın dedi sana anormal bi durum çünkü yaşadığımız?

iide cnm bende bu olay 4,yada 5 gün sürüo lekelenme gibi kahverengi kahve telvesi gibi gelioyumurtlama dediğimiz olay yumurtalıktan fallobi tübüne geçiştir 4 yada 5 gün sürcek hali yok ya anlamadım gitti,bişi sorcam canım dr neden şanslısın dedi sana anormal bi durum çünkü yaşadığımız?

Bana hiç anormal demedi bu durum için leke geldiği günü değerlendirin dedi okadar. hamile kalmak için Yumurta çatlamasıyla alakalıymış benimki zaten bir gün içinde geliyor ve kesiliyor. Ama şu bir gerçekki iltihap, rahim ağzı yaralarıda düzensiz kanamalara sebep olur ara kanama gibi. Ayrıca hormonal dengesizlikte yapar ara kanama. Sana tavsiyem tekrardan bir doktora görün hormon tahlili iste geçmiş olsun...

canım saol seninki iim,ş öle bi günde kesilip bitiosa benimki öle deil işte :KK43:en kısa zamanda gdicem dra,başka arklar yok mu ya bu sorunu yaşayan:S

benimde normal adetimin dışında aşırı derecede oluyodu sanki tekrar adet oluyomuş gibi hatta nerdeyse 3 hafta oldu hala sürüyo daha önce dr gittim hiç bişey çıkmadı doğum kontrol hapı kullanıyodum belki o yapmıştır diye değiştirdiler daha sonra başka markadan kullandım 5 ay geçti tekrar başladı:KK43:(bide küçük kistler olabilir onlar patlamıştır dediler ama 3 haftadır var halada sürüyo kullanmamaya karar verdim doğum kontrol hapını bide böyle bakıcam devam ediyomu bakalım risk almaya değer:)sıkıldım artık yazın hiç çekilmiyo...

insan kendini pis hissedio,tahmin edebiliorum canım:KK43:başka bi dr a git ama genede çünkü inan çok farkedio dr,kimisi doğru bilio kimisi hiç anlamıo

Bendede var aynı sorun normal adetim bitiyor, bir hafta sonra lekelenme oluyor ,2-3 ay ard arda oldu artık gidicem dr dedim bu son ay olmadı , reglim tam güününde oldum ve gene ihmal ediyorum,benimde özellikle çok stresliiken oluyor

stresli oldktn sora gene olur o, dr'larda hiçbir işe yaramıyor.Kesin çözm bulamıyorlar.biçok arkım var öle , bunla yaşıolar resmen.iğrençlik.

merhaba ben myralon doğum kontrol hapını 2 temmuzda ilk defa kullanmaya başladım agustos 8de düğünüm var ilk kullandığım için bende çok teleşlıyım çünkü senin basına gelen olaya bende de var benimkiside şu şekilde oldu 2 temmuz adetin ilk günü hapı içtim normal adetim 5 en fazla 6 gün oluyordu ve bittiyordu ama senin o bahsettiğin şekilde kahve rengi biçiminde buğun ayın 18ve hala var ama sadece bir pecetenin ortasını ıslatacak kadar çok değil ama halla beyaz akıntıya dönüşmedi evli olmadığım için dr muayeneside olmuyor ben ne yapacağım bende bilmiyorum bilen varsa benide aydınlatırmıısınız acaba doğum kontrolu hapını ilk kullanıyorum bu yüzdenmi oluyor bu olay

ve düğünüme az bir süre kaldı streeste yaparmıki ay şu sitede kadın doğum uzmanı kimse yokmuki bizleri bi aydınlatsa

gitmez olurmuyum valla muayene fobim olmasına rağmen 2 kere gittim ama tetkiklere bakınca aynı sorun yani hiç bişey çıkmıyo nasıl olur anlamıyorum ama o kadar gün geçti kistten olurmu ki acaba artık dr da gitmek istemiyorum korkumdan:KK43:( bakalım azaldı gibi geçicek inş....yada kan kaybından ben kendimden geçicem artık.....

ya evet yok mu bi jinekologdelikafadulden ya bu sorun ilaçtandır bilmemnedenedir dersindrde benimkine anlam veremiorum ne bi ilaç mede başkabişi kullanıorum:çok üzgünüm:

evet bende yaşadım..
ara kanama yaşadım evet bunuda araştırdığımda hap kullananlarda zaman zaman olduğunu okumuştum..
ama beni korkutan kahverengi akıntı olmuştu reglme 14 gün kala yaşamıştım hiç geçmiycek gibi geldi..
yaramı var enfeksyonmu kapmışım falan dedim..
sonra adet oldum adet bitiminde o da bitti...

Ben de bu nedenden dolayı dr.a gitmiştim. Emin olun dr. ların çoğu bu konuda bilgisiz. Sadece doğumdan anlıyorlar. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ya da kadın anatomisi çok karışık. Bir nedeni olmalı yani değil mi :eek:lmaz: Bende ilk olarak adet dönemi arasında 1-2 gün kahve akıntı geliyordu. ılk dr. bu senin hamile kalmana engel olur, sebebi herkeste olabilir falan filan geveledi birşeyler. Cyclo Progynava.. gibi bir ilaç verdi. Sonraki dr. dan ona gerek olmadığını çok fazla hormon yüklediğini öğrendim. Şimdi gene bu durumu yaşıyorum. Reglim bittikten 4-5 gün sonra kahve akıntılarım ve birkaç damla kan geliyordu. Başka bir dr. a gittim " yumurtlama bozukluğu " dedi. En çok aklıma yatan bu oldu. Ben çocuk olması için uğraşıyorum, dr. yumurta uyarıcı ilaç verdi ve düzenleyici. Bu ay bir sorun olmadı bakalım. :1rolleyes:

ee yumurtlamabozukluğu tam olarak ne oluo:S bide ben dra gttiğimde dr bana regli düzenliği için ilaç verdi onu kullanmadım ben çünkü benim reglim düzenli ara kanama hariç tabi. bu yumurtlama bozuıkluğu mantıklı geldi bana

X