Rahim Az Kanseri iin A Devlet Hastanesinde yaplyor mu?

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
bu soruyu nedendir bilmem aklıma gelmediğinden hastaneye gittiğimde sormayı unutmuşum . bir yerde okudum sanırsam 26 yaşına kadar vurulmak gerekiyormuş. Sizin bu konuda bilginiz var mı acaba ?

çok pahalıymış . Bir de televizyonda bangır bangır duyuruyorlardı küçük kızlarınıza da mutlaka bu aşıyı vurdurun diye . Nasıl karşılasın ki herkes bu parayı

Aşı 3 doz olarak vuruluyor. Dozu şuan 268 tl. ılk dozu oluyorsunuz, 2.dozu ilk doz aşıdan 2 ay sonra oluyorsunuz, 3.dozu ise 2.dozdan 4 ay sonra oluyorsunuz. Toplam 804 tl oluyor böylelikle. Ben riskli gurupta olduğum için aşımı oluyorum, 2. dozu yeni oldum. Evet ssk karşılamıyor. Bu cidden büyük sorun. Ama sağlık için olunca da yapacak birşey kalmıyor. Bu aşı 45 yaşına kadar olunabiliyor. Sevgiyle kalın...

26 yasini doldurmayanlara devlet karsiliyor diye biliyorum
ben cervarix 2. dozu bugun oldum ama kendim odedim 29 yasindayim cunku

ben de ilk dozu oldum 244.72 ödedim. fiyat neden farklı acaba? 2.yi 1 ay sonra yapacaklar. 3.doz ise ilk aşıdan 6 ay sonra yapılıyor 4 ay değil.

Evet canım ilk dozdan 6 sonra yapılıyor 3. doz:) ama ben 2. dozdan 4 ay sonra dedim tatlım. Cervarix aşısı ile gardasil aşısının fiyatı farlı arkadaşlar. Ben gardasil oluyorum o yüzden fiyatı 268 tl. Öptüm sizleri...

evet canım ama 2.doz da 1 ay sonra yapılıyor dedi bana doktor 2 ay sonra değil... o yüzden sordum zaten...ilaca göre farklıdır belki.

Dozaj
GARDASıLaşağıdaki takvime göre 0.5 mL’lik 3 ayrı doz şeklinde intramüsküler olarak uygulanmalıdır:

Birinci doz: Belirlenen tarihte

ıkinci doz: Birinci dozdan 2 ay sonra

Üçüncü doz: Birinci dozdan 6 ay sonra

Evet canım gardasil aşıları böyle olunuyor. Öpüldün...

X