tüp bebek sonrası dış gebelik geçirenler????

hallisna

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
2.456
8
bu durumu yaşayan arkadaşlar...
en son değerim 416..
bana METHOTREXAT 75 MG yapıldı..
salı gününe kontrolüm var..
sizlere önerilen tedavi nedir? ne kadar zaman sonra atabildiniz kanamanız oldu?
değer tam olarak ne zaman sıfırlanıyor?
ve en çok merak ettiğim sonrasında sağlıklı gebelik geçirip yavrusuna kavuşan varmı aranızda?

geçmiş olsun arkadaşım banada o iğneden yapmışlardı değerim 290 dı bu iğneden 1 hafta sonra kanamam başlamışttı ama değerimin sıfırlanması 1 1.5 ay kadar sürmüştü inş. tüplerine bi zarar vermemiştir canım tekrar geçmiş olsun benim ocak ayında olmuştu şuan tüm tedavileri bırakttım henüz maalesef hamilelik yok bizim problemimiz sebebsiz infertilite umarım en kısa zamanda kavuşuruzzzopuyorumnanaktan

ilk tüp bebek tedavimde heteratopik (hem rahimde hem tüpte) gebelik geçirdim 2,5 aylıkken farketti doktorum geç kalınmıştı yani sol tüpüm alındı
3. tedavimde hamile kaldım şu an sağlıklı bir hamilelik yaşıyorum
canım çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda iyileşir ve gebelik haberlerini paylaşırsın bizimle

Geçmiş olsun canım.Benim komşum dış gebelik geçirmişti sonrada kendiliğinden hamile kaldı. 2-3 yaş arayla 4 tane çocuğu oldu.

ALLAH.ım ne güzel haberler bunlar....
benim tek tüpüm var.. benim bu tedirginliğim bu yüzden..
hamile kalayım derken,dış gebelikle uğraşacağımı tahmin bile edemedim..

ben de daha önce dış gebelik yaşadım, normal yoldan kaldığım bir hamilelikti. 3 yıl oldu, bahsetmiş olduğun iğneden yapılmış bana da, yanlış hatırlamıyorsam 5 gün sonra beta hcg düşmeye başladı. ben ondan sonra hamile kalamadım ama tanıdığım bir kaç kişi hamile kalabildiler. şuan tüp bebek tedavisindeyim, temennim tekrar dış gebelik yaşamamak. buarada o iğne bir kaç gün baya şiddetli mide bulantısı yapar.. eğer böyle bişey yaşarsan korkma, normal bir durummuş.
kanama konusunda bir şey diyemicem, benim zaten o iğneyi olduğumda kanamam vardı.

Hem tipte hemde rahimde tutundunda Dr bunu nası fark edemezki

canım ya yanlış hatırlamıyorsam doktor şekilsiz bir kese gördü demiştin.şimdi nasıl dış gebelik oldu anlamadım

Bende nisan ayında dış gebelik geçirdim. METHOTREXAT iğne yapıldı ama bhcg yükselmeye devam ettiği için ameliyat oldum. Ameliyattan 1 ay sonra değer düşmüştü. Eylül - ekim gibi tekrar deneyeceğim Çok zor bir durum Allah yardımcın olsun.

Yanlış yazmisim canım hem tupte hem rahimde tutundu belli olmazmı

Yanlış yazmisim canım hem tupte hem rahimde tutundu belli olmazmı

anlamadı işte be canım...
yada şöyle yazayım; kendisi çalıştığı hastaneden ayrıldığı kapak atıcak başka bir hastane aradığı için o sırada beni pek önemsemedi...
pozitif sonuçtan sonra 10. gün kanamam başladı gittim değerim düşünce bi muayene etti bebek yok düşmüş gebeliğiniz sona erdi kürtaja gerek yok dedi ve yolladı (nasıl bir güvense bendeki) benim diğer bebeğim tüpte gelişmeye devam etti sancıyla hastaneye kaldırıldım ve hemen ameliyat oldum birde pişkin adam neredeyse ölüyormuşsunuz dedi bana yaaaaaaa:eek:klava:

bende tedirgin oldum şimdi yani kese görülsede diğer tutmadı diye düşündümüz embriyo tüpe yerleşmiş olabiliyormuş Allah korusun ya inş benim başıma böyle bişi gelmez son sansım bebeğimi kaybetmek istemiyorum hiç..

anlamadı işte be canım...
yada şöyle yazayım; kendisi çalıştığı hastaneden ayrıldığı kapak atıcak başka bir hastane aradığı için o sırada beni pek önemsemedi...
pozitif sonuçtan sonra 10. gün kanamam başladı gittim değerim düşünce bi muayene etti bebek yok düşmüş gebeliğiniz sona erdi kürtaja gerek yok dedi ve yolladı (nasıl bir güvense bendeki) benim diğer bebeğim tüpte gelişmeye devam etti sancıyla hastaneye kaldırıldım ve hemen ameliyat oldum birde pişkin adam neredeyse ölüyormuşsunuz dedi bana yaaaaaaa:eek:klava:

E yuhhh diyecem.Valla kimse kusura bakmasın.
Allah korumuş sizi
Çok büyük geçmiş olsun

canım yine yarınki değer sonucuna göre netleşecek sanırım ama muhtemel olan
rahimde sağlıksız bir kese var.. bunun değeri yükseltmesi imkansız kendince düşmesi gerekiyor dedi doktor..
ama değer yükseldiği için tüpte de 1tane varolduğu ve hem kendisini besleyip hemde rahimdekinin düşmesini engellediği sanılıyor..
yarın göreceğiz bakalım değeri.. RABBıM şifasını nasip etsin inş..

bende tedirgin oldum şimdi yani kese görülsede diğer tutmadı diye düşündümüz embriyo tüpe yerleşmiş olabiliyormuş Allah korusun ya inş benim başıma böyle bişi gelmez son sansım bebeğimi kaybetmek istemiyorum hiç..

Allah korusun canım getirme böyle şeyler aklına bu 1000 de 1 olan bişeymiş...
Stres yapma ne olur bebeğini düşün ve mutlu ol, mutlu et onu.

arkadaşlar değerim 416'dan 584'e yükselmiş...:KK43:
tekrar iğne yapıldı.... cumartesi yine kontrolüm var...

inş bu iğnedden sonra düşer yoksa ameliyat olman gerekebilir benim de iğneden sonra değer hala yükseliyordu ve ameliyatla aldılar

canım ya sakın bozma moralini aynı şeyleri bende yaşadı kollarımdaki damarlar patladı kan aldırmaktan ama hepsi geçecek hep pozitif ol

X