Erkek İnfertilitesi Sperm Sayısı Düşük Olup Da Normal Yolla Çocuk Sahibi Olanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

unutmabirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
258
21
37
Arkadaşlar herşey bildiğimiz gibi allahımdan gelmektedir.Her ne kadar biryerlerden sperm sayısı düşük bile olsa normal yolla çocuk sahibi olanların olduğunu duyduk ancak her ne kadar doğru bunu bilmiyorum.Bunun için bu konuyu açma gereği duydum.

Sperm sayısı düşük olupda normal yolla çocuk sahibi olanlar sperm sayılarını bizlerle paylaşırlarsa bunu da öğrenmiş olacağız.

Şimdiden teşekkürler...

sperm sayısı düşük olanalr kanda fsh ve lh değelerine baktırsınlar. o değerler düşük çıkarsa iğne ile tedavide çok yüksek artışlar oluyor.yakınım 1milyondan 40 milyona çıkardı.o iğneler kadınlarda tüp bebekte kullanılan iğneler.

sperm sayısı düşük olanalr kanda fsh ve lh değelerine baktırsınlar. o değerler düşük çıkarsa iğne ile tedavide çok yüksek artışlar oluyor.yakınım 1milyondan 40 milyona çıkardı.o iğneler kadınlarda tüp bebekte kullanılan iğneler.

bizim de 3 milyon ve iğne veriler. inşallah dediğin gibi olur. ayrıca ameliyat da olacak.

bu8 ayın sonunda kontrolümüz var..doktor duruma göre iğne tedavisine geçicez demişti..sormadık da ne iğnesi diye..acaba dediğin gibi bişey mi?:uhm:

canım pregnyl ve menagondu. ama en son doktor bıraktırdı. çünkü bunlar hormon seviyesi düşük olanalra veriliyormuş. biizm hormonalr normal. sadece sperm az. daha da berbat edersiniz vücudun dengesini dedi. en son doktor ve biz de bıraktık.

Arkadaşlar herşey bildiğimiz gibi allahımdan gelmektedir.Her ne kadar biryerlerden sperm sayısı düşük bile olsa normal yolla çocuk sahibi olanların olduğunu duyduk ancak her ne kadar doğru bunu bilmiyorum.Bunun için bu konuyu açma gereği duydum.

Sperm sayısı düşük olupda normal yolla çocuk sahibi olanlar sperm sayılarını bizlerle paylaşırlarsa bunu da öğrenmiş olacağız.

Şimdiden teşekkürler...

canım benim eşimin sperm sayısı 4 milyondu önce, 1 yıl sonra 6 milyon oldu.morfolojisi 9'du.bol lökasit(iltihap) vardı.hastanenin biri kesinlikle tüp bebek dedi.başka bir hastaneye gittik oda aşılamayla başlıyalım ama sanmıyorum sizin tüp bebek olur dedi.ama ben yılmadım eşime sigarayaı azalttırddım.keçiboynuzu kürü,ballısüt,pekmezli süt,ısırgan tohumu yağı verdim hergün düzenli olarak doktorda sperm artırıcı ilaç ve antibiyotik verdi.aşılamanın yapılacağı ay hamile kaldım.umudunuzu yitirmeyin sabredin.erkek infertilitesi yüzünden hamile kalamayan bayanlar topiğinin '7533' sayfasına bak benim gibi bir sürü kişinin hikayesini oku.ALLAH kimsenin kucağını boş bırakmasın darısı bütün isteyenlere olsun.:Saruboceq:

benim çok yakın bi arkadaşım 1 yıılık evliliklerinden sonra olmayınca dr gittiler kız arkadaşımda herşey normal çıkınca eşide muayne olmuş sper sayısı çok düşük müş dr aşılam deneriz ama büyük ihtimalle tutmaz tüp bebek olursa olur oda belki demiş çok üzüldüler ama hep dua ettiler maddi imkanlar doğrultusunda beklemeleri gerekiyordu sonra bi gün arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim doğal yolla bu ayın sonunda bebişleri doğcak inş mevlam herkeze nasip etsin dr dr gezdirmeden inş

merhaba bende yeni üyeyim. benim eşimin de sperm sayısı düşükmüş (300.000 bin ) aynı zamanda hareketlilik de 10 daha dün öğrendim kafam allak bullak doktor normal yoldan çocuk sahibi olamazsınız demiş eşime başka bi dr a gitti o ilaç vermiş parlodel artı e vitamini hangisine inanacğımızı şaşırdık bugün başka bi dr a daha gidecek forumda baktığım kadarıyla sperm sayısı bu kadar düşük deil hiçkimsenin doktor hareketli 10 bile olsa yeterli demiş Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim Tecrübelerinizden faydalanmak isterim

selam ecemnur evet sperm sayısı düşük hamile kalman imkansız olmasa da zor bu sayıyla yaşın kaç,kaç yıllık evlisiniz canım

bizim souçlarımız da sizinkine benzer.üç kere analiz yapıldı.ilkide 3 milyon, ikincisinde 400.000, üçüncü de ise yıkamadan sonra 100.000 çıktı.ayrıca sadece yerinde hareketli sperm var.ankarada kaan aydos normal yoldan şansımızın az da olsa olduğunu söyledi.bana pek inandırıcı gelmiyor.şimdi bi tedavi uyguluyor eşime.sonuçlarına göre tüp bebek konusunda adım atacağız. bu arada biz 1.5 yıllık eviliyiz.ve 6 aydır korunmuyoruz.ben kontrol amaçlı ikimizin de baktırmasını istemiştim 3 ay önce.iyi ki baktımışız. ben 30 eşim 39 yaşında.bakalım.zaman gösterecek neler olacağını

bizim souçlarımız da sizinkine benzer.üç kere analiz yapıldı.ilkide 3 milyon, ikincisinde 400.000, üçüncü de ise yıkamadan sonra 100.000 çıktı.ayrıca sadece yerinde hareketli sperm var.ankarada kaan aydos normal yoldan şansımızın az da olsa olduğunu söyledi.bana pek inandırıcı gelmiyor.şimdi bi tedavi uyguluyor eşime.sonuçlarına göre tüp bebek konusunda adım atacağız. bu arada biz 1.5 yıllık eviliyiz.ve 6 aydır korunmuyoruz.ben kontrol amaçlı ikimizin de baktırmasını istemiştim 3 ay önce.iyi ki baktımışız. ben 30 eşim 39 yaşında.bakalım.zaman gösterecek neler olacağını
canım bende aynen senin gibi içim rahat olsun diye baktırdığımızda öğrendim bende 1.,5 yıldır evliyim 4 aydır korunmuyorz biz anatoliaya gitmeyi düşünüyoruz ya bakalım

X