Deri rahatszl olan bir komum var. aresizim fikirlerinizi acil bekliyorum

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
Kizlar yaklasik 1ay once yanimdaki ev bosaldi derken iki cocuklu genc bir kadin tasindi 5ve 3yaslarinda iki oglu var basta cok sevindim cunku cevremizde cok kucuk cocuk yok Asya ya arkadas olabilecek neyse tasindilar ama kadinin esi yok birgun Asya ile eve donerken onunla ve cocuklarla karsilastik ayak uzeri hosgeldiniz dedim bu kadin iki arka evimizde anne babasi ve 17kisi ile yasiyorlarmis aslen Pakistanlilarmis ama esi hapse girmis ehliyetsiz birinin olumune sebep olmus iki cocuguda cok hasari olunca annesi bunu apar topar bir ev bulup tam anlamiyla kapi disari etmis devlet bu evi vermis cocuk yardimi yapmis kenara cekilmis iste biz bunlari konusurken kadin uzerindeki hirkayi cikardi tum beden yara ama kabuklu pul pul sok oldum inanin cok uzuldum Allah her yonden vurmus diye dusundum ama ne olduklarinida kirmamak adina sormadim birkac haftada yerlestiler bir kez hosgeldine gittim kek ve bir kavanoz recelle burda adettir gitmez olaydim simdi surekli bir nedenle bizim kapida Asya cocuklarini gorunce agliyor onlarla oynamak istiyorlar cocuklarini ara ara eve cagiriyorum ama esimin evde oldugu saatler icin ona soyledim o evdeyken hic gelmedi ancak bu gun esim gitti kapi caldi baktim o ve ogullari iceri girdiler cocuklar Asya ile bahcede oynarlarken bizde kadinla mutfakta oturduk yarabbim kimseye vermesin o hastalik ne ise tum bedenini sarmis kabuk kabuk ve nasil dokuluyor anlatamam pul pul kadin ayagini hareket ettiriyor dokulenleri ben goruyorum mutfak taslarim siyaha yakin mat taslarladan ay ben bu konularda cok hassasim bit dendimi kasinirim bir hafta, arada Asya yi kucakliyor opuyor ay deliricem lutfen bana kizmayin eger boyle bir sorunu olan varsa kesinlikle uzmek istemem ama ben cok huylu bir insanim kadin kalkana kadar kurdesen cikarmisim bile benek benek olmusum hemen gittigi gibi tum evi gezdigi heryeri sildim salona girmisti orada bile pullari vardi birde Asyanin pis bir huyu var bazen yerde buldugu seyleri agzina atabiliyor dusunmesi bile beni cildirtti yerleri camasirsuyu ile sildim Asya yi yikadim ben ne yapicam kizlar ya gitmek istemiyorum kadin evi kar yagmis gibi pul pul evime gelse durum ayni esim bu durumu bilse o daha huylu iyot gibi kaldim acikta kiz desen kapimizi yumrukluyor onlara gitmek icin bahcelerimiz yan yana kapi acmamak mumkun degil bizim arabamizi koydugumuz yer onun salonundan bariz gorunuyor esimin gidisini goruyor evde olmadimmi arabam yok bu belli ama evdeyken nasil kapi acmam cildiricam belki bulasici degil anne babasinda iki oglunda sorun yok sedefe benzer ama degilmis strestenmis nedeni kasiyor ustelik deli gibi krem suruyormus ama gecmiyormus 28yasinda 14yasindan beri boyleymis adiniz soyledi ama yazilisini tam bilemedim hicte duymadigim birsey ama sedef demedi egzama demedi mantar demedi bunlardan eminim dediginide ben anlamadim akil verin lutfen ya boyle durumda kalsaniz ne yapardiniz

sedef hastalığı olabilir
fakat sedef bulaşıcı değildir

sedef demedi sedefin burdaki ismi psoriasis bunu demedi eminim zaten ama dediginide ben anlamadim bulasici degildir muhakkak olsa sanirim uyarirdi ama pullar bile beni fena yapti huyum kurusun cok kotuyum bu konuda kurdesenlerim gecmedi hala benek benek oturuyorum

hiç doktora gitmemişmi?
ama 14 yaşından beri vamrış demekki bulaşıcı değil

bnde çok huylanırım öyle şeylerden..

sedef demedi sedefin burdaki ismi psoriasis bunu demedi eminim zaten ama dediginide ben anlamadim bulasici degildir muhakkak olsa sanirim uyarirdi ama pullar bile beni fena yapti huyum kurusun cok kotuyum bu konuda kurdesenlerim gecmedi hala benek benek oturuyorum

cidden nahoş bir durum
yani okurken bile kaşıntı tuttu beni
hani git gelme rahatsız oluyorum demekde olmazCADIARZU

Uff ya ben bile kaşınmaya başladım burda .Gerçi kadının da günahı yok ama düşünmesi gerek biraz Ona göre giyinsin .

doktora gittin mi dedim gidiyorum care yok krem veriyor ama gecmedi dedi bunca yildir gitmis stres demisler ama goruntuyu anlatamam deli huyum var ama kizim cok minik yerden herseyi agzina atiyor ev gunde 2kez en az elektrikli supurgeyle dip kose supuren biriyim

Tamam üzücü bir durum ama çocuğunuz için endişelenmekte ve huzursuz olmakta çok haklısınız.
Bende olsam huylanırdım
Bunu kendisinin düşünüp çocukla bu kadar yakın temas kurmaması lazım.
Ben çocukların öpülmesine bile karşı bir insan olarak,bana hiç hoş gelmedi durum.
Hastalık insanlar için,Rabbim dert verip derman aratmasın kimseye,
Kimseyi kınamakta değil amaç ama söz konusu küçük bir çocuksa ben söylerdim.
hastalığı belki konuşamazdım ama,çocuğumla fazla yakın temastan hoşlanmıyorum der baştan çizerdim sınırlarımı

Okurken kaşıntı bastı beni de :kedi: Allah göstermesin, hangi rahatsızlığın hangimize ne zaman geleceğini bilemeyiz, siz de zaten çok dikkatli kurmuşsunuz cümlelerinizi. Yaşadıklarınızı anlayabiliyorum. Deri hastalığı olarak orta okul yaşlarındayken bir arkadaşım vardı, sedef hastalığı vardı, ama bulaşıcı değildi diye biliyorum, annelerimiz o konuda kısıtlamamıştı bizi. Bir de 10 yıl kadar önce bir yakınımız zona olmuştu, ama çok ağrı yapıyor zona sanırım. Sizin bu komşunuzda böyle bir durum yok galiba? Hani pakistanlı dediniz, acaba sedef için farklı bir kelime kullanmış olabilir mi? Gerçi bizim sedefli arkadaşımızın ten rengi hatta yanık tenden daha açık renklerde görüntüsü olan bir şekildeydi ama çocuktu, bilemem belki farklı türleri vardır.

Şimdi yaz, sizin orada havalar ve bahçe koşullarınız nasıl bilmiyorum ama dışarıda görüşseniz bir süre? Bir de laf arasında bir cilt doktoruna gitmeyi önerseniz? Gerekli tedaviyi görmediğini düşünüyorum bunca yıldır bu kadar sorun yaşıyorsa.

Canım mecbur mesafe koyacaksın Ben de bi komşumdan rahatsız oluyordum anladı sonun da gelmiyor .Bazı şeyleri kalp kırmadan yapamıyoruz ...Tabi kırmak var kırmadan kırmak var.Anladın sen beni.

doktora gittin mi dedim gidiyorum care yok krem veriyor ama gecmedi dedi bunca yildir gitmis stres demisler ama goruntuyu anlatamam deli huyum var ama kizim cok minik yerden herseyi agzina atiyor ev gunde 2kez en az elektrikli supurgeyle dip kose supuren biriyim

ne zor bir durum ya
hemen konuya atladım çünkü bende lekelerle debeleniyorum senelerdir
ama öyle heryere kepek gibi bol bol dökülen cinsden değil
öyle birşeyim olsa ona göre hareket ederim
misal askılı bluz giyemiyorum görüntüsü insanları ürkütmesin
bulaşıcı birşey olmadığını bilmezler vs. diyemafoldumben

Öyle ama benim koltuk altım da leke var dışarda kıyafet bile denemezdim taki bulaşıcı olmadığını öğrenen kadar .Düşünceli olmak gerek..

Öyle ama benim koltuk altım da leke var dışarda kıyafet bile denemezdim taki bulaşıcı olmadığını öğrenen kadar .Düşünceli olmak gerek..

evet bu konuda katılıyorum
böyle bir rahatsızlığımız mevcutsa ona göre yaşamayı öğrenmemiz yada tedavi olmamız şart
şahsen ben o şekilde kepeklerimi dökmem
onu engelleyecek kıyafet seçerim ama komşun buna alışmış canım
söylesen alınır eminCADIARZU

ama bebeğin var ve dediğin gibi elini atıp ağzına götürse hoş olmazkafamçokkarıştı

kadin lafi dinleyecek biri degil hani siniri bilmeyen biri civardaki tek musluman komsu benim Asya yi kucagina almak istedimi hemen ben aliyorum zaten birde kadin esimin restoraninda is istiyor devlet yardimi yetmiyormus zaten bugun tum cesaretimle ona dedimki beni yanlis anlama ama seni gida ile ilgili bir yerde kimse calistirmaz calistirirsa saglik ekipleri o yeri kapatir musteri hoslanmaz dedim evde cocuk bakayim dedi bende Ingilizler pimpirikli insalardir seni biri bu sekilde gorse olur mu dedim emanet eder mi bebegini diyince uzun kollu giyerim olur dedi yani o hala calisma derdinde Asya ya bakari dedi dilersen yok o krese gidecek yasa kadar evdeyim dedim ama zirt pirt kapida esim evdeyken haric ara ara Asya uyuyor diyincede girmiyor ama benim uyuz kizim tilki uykusu oldugu icin 30dkk kalkiyor

evet bu konuda katılıyorum
böyle bir rahatsızlığımız mevcutsa ona göre yaşamayı öğrenmemiz yada tedavi olmamız şart
şahsen ben o şekilde kepeklerimi dökmem
onu engelleyecek kıyafet seçerim ama komşun buna alışmış canım
söylesen alınır eminCADIARZU

ama bebeğin var ve dediğin gibi elini atıp ağzına götürse hoş olmazkafamçokkarıştı

canim benim insallah kisa surede gecer bende bu ay alerjik astimim yuzunden egzama oldum alerjim bu tur deri dokuntulerine yatkin egzamalarim para buyuklugunde heryerimdeydi Allahtan esmerim belli olmuyordu 1aydir 4doktora gittim ilac krem sampuan neler kullandim sukur silik izleri kaldi geciyor kendimi 1aydir cok uzuyordum kadini anliyabilirim bendeki problemde o birseyden azicik tiksinsen canim sIKILsa hop kurdesen dokup hatir hatir kasiniyorum deli gibi derimi yoluyorum yoksa eminim bulasici bir sorunda iyi niyetle uyarirdi

canim benim insallah kisa surede gecer bende bu ay alerjik astimim yuzunden egzama oldum alerjim bu tur deri dokuntulerine yatkin egzamalarim para buyuklugunde heryerimdeydi Allahtan esmerim belli olmuyordu 1aydir 4doktora gittim ilac krem sampuan neler kullandim sukur silik izleri kaldi geciyor kendimi 1aydir cok uzuyordum kadini anliyabilirim bendeki problemde o birseyden azicik tiksinsen canim sIKILsa hop kurdesen dokup hatir hatir kasiniyorum deli gibi derimi yoluyorum yoksa eminim bulasici bir sorunda iyi niyetle uyarirdi

hımmmCADIARZU
sanırım aynı sıkıntıyı paylaşıyoruz

Yazık ona da garibim seni yakın görmüş .ınşallah yapabileceği bir iş bulur.Gerçi orada araplara nasıl davranılıyor bilmiyorum ama.

yazik gercekten az once esimle konustuk onu bu hafta devletin ayri bir saglik kurumu var oraya goturelim dedik hem yardim alimi artsin hem hastaligiyla daha cok ilgilensinler

yazik gercekten az once esimle konustuk onu bu hafta devletin ayri bir saglik kurumu var oraya goturelim dedik hem yardim alimi artsin hem hastaligiyla daha cok ilgilensinler
Çok iyi yaparsınız .Rabbim karşılıksız bırakmaz .Düşene bi daha vurmak bize yakışmaz.

ne güzel düşünmüşsünüz a.s.
bu iyiliğiniz karşılıksız kalmayacaktır

X