Başından geçenler bebeğim emmeyi kendi isteği ile bırakıyo

MONCI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
42
0
arkadaşlar zaten baştan beri süt sorunumuz olduğu için mama destekli gidiyorduk şimdi bebeğim altıncı ayından gün alıyor ama gündüzleri hiç emmiyor tutuyo sıkıyo ama emmiyor geiceleri uykuda emiyo gündüz uyanırsa uyanır uyanmaz emiyo ne yapıcağımı şaşırdım bebeğin memeyi bırakıyo diyolar doğru mu ne yapmak lazım cevap yazarsanız çok sevinirim sinirlerim harap oldu

benim abimin bebeği de sadece gece emiyomuş yengemi. şimdi 9 aylık. ek gıdalara geçtikten sonra oldu. ama sebebini bilemiyorum. tamamen bırakır mı bilemiyorum canım.

arkadaşlar zaten baştan beri süt sorunumuz olduğu için mama destekli gidiyorduk şimdi bebeğim altıncı ayından gün alıyor ama gündüzleri hiç emmiyor tutuyo sıkıyo ama emmiyor geiceleri uykuda emiyo gündüz uyanırsa uyanır uyanmaz emiyo ne yapıcağımı şaşırdım bebeğin memeyi bırakıyo diyolar doğru mu ne yapmak lazım cevap yazarsanız çok sevinirim sinirlerim harap oldu

canım benim kızımda aynısını yaptı altıncı ayında azalttı geceleri emer oldu 10 ayında tamamen bıraktı bende çok ağladım hemde şakır şakır sütüm vardı deli gibi emen çocuk bıraktı....üzülmeee....maalesef elden birşey gelmiyor...

bence sürekli ver benim oğlumdsa 9 aylık birkaç gün önce şiddetle reddetti ben yılmadım 3 gün hiç emmedi 4.gün ufak ufak başladı
kuzenimin kızı hiç bir zaman düzenli emmemişti
ama o yılmadıu yaşına kadar 2-3 çekimlik de olsa verdi yaşından sonra bi başladı emmeye 2 yaşına kadar emdi bence sizde yılmayın sürekli teklif edin

benim oğlum 5.5 ay hiç emzik emmedi sonra kendiliğinden alıştı fakat emzik emmeye başlayıca beni reddetti. ne kadar uğraştımsa emziremiyorum kafasını sağa sola sallayıp çok ağlıyor eşimle ben resmen bebeğimizle mücadele diyoruz ama emmiyor. bende pompayla sağarak sütümü veriyorum. şu an 6 ayını 1 hafta geçti ek gıdalara da başladık ama yine de pompayla sağarakta olsa sütümü vermeye devam edicem. sende sürekli ara ara olsada emzirmeye çalış ben halen deniyorum ama başaramadım. olmazsa benim gibi sağarak verirsin gerçi o şekilde azalıyor diyorlar. bu arada bende mama takviyeli emziriyordum.

sormayın yaaa aynı dert de benım basımda.benımkı de gunduzlerı reddedıyo emmeyı.daha oncelerı sadece emerek uyuyordu.şimdi salıncakta ya da cardsafta sallıyoruz hafıf dalıyo sonra emiyo.yarın tam 6.ayımızdayız.ek gıdalara da pek sıcak degıl su tahıllı ek gıdalarda öğürüyo hemen de cıkarıyo.nasdıl yapıcaz bilmiyorum .ınsallah bırakmaz.bi de 150 g almış sadece:KK43: ne yapıcamı sasırdım yaaaa

benim oğlumda 3 ayda sonra emmeye başladı sadece geceleri emerdi uyku sersemi artık 7 aylık sayılırız şimdi geceleride emmiyor tammen bıraktı zaten 3 aydan sonra sağarak veriyordum sütte iyice azalmıştı şimdi sağdığımda çıkmıyor bile bende zorlamıyorum artık hiç emmeeyn çocuklar var napalım buraya kadarmış

Bu kadar üzülmeyin arkadaşlar. Önemli olan ilk 6 ay demişti doktorum. Formül mamaları da anne sütüne çok yakın. Emmeyi bırakırsa asla inek sütü vermeyin, en iyisi mama. Anne sütü bağışıklı sistemine faydalı sadece, bebeğin zekasını geliştirdiği palavra. Öyle olsa herkes süper zeki olurdu, özellikle eskile 3 yaşına kadar bile emziriyormuş.

Benim ablamın kızı hiç emmedi, mamayla büyüdü ama dahi bir çocuk, 2.5 yaşında ingilizce şarkı söylüyordu.oğlu 2 yaşına kadar emdi 2.5 yaşında zor konuştu.

X