Tüp Bebek Merkezleri Tekrarlayan düşük

reisdevrim37

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
930
2
44
Kızlar tekrarlayan düşüklerde uzman ve bu düşüklerin sebebini araştıracak uzman bir doktor veya prof tavsiye edebilirmisiniz. Istanbul ve ankara farketmez. Yeterki insanı sömürmesinler:KK43:((

aynı sorunu yaşıyoruz ama okuduğum kadarıyla hepsi para canlısı....senin sorunun neydi arkadaşım....

Güzelim ıstanbul'da Prof. Ahmet Göçmen var, ümraniye araştırma hastanesi tüp bebek bl. başkanı, aynı zamanda sınırlı saatler sema hastanesinde çalışıyor, semada sgk geçiyor bildiğim kadarıyla, ben gitmiştim, bu yönde sorunları olan arkadaşlarım pna gittiler ve doğudurlar Allahın izniyle, bana da çok mantıklı bir doktor gibi geldi, elektriği iyi, ilgileniyor, cep telinden de istediğin zaman ulaşabiliyorsun.

üniversite hastanelerini tavsiye ederim...
ben 3 kere düşük yaptım..
ve genetik araştırmalarımı ve bütün tahlillerimi ünüv hastanesinde sgk ile yaptırdım...
sadece bazı testlere katkı payı ödedim....
ben prof. dr gitmedim ama duyduğum kadarıyla fark ücretini ödeyerek üniversite hastanesindeki prof dr a da gidebiliyormuşsun...

bende iki kere düşük yaptım.cerreh paşa hastane sinde genetik test yaptırdım.100 tl ödedim sadece.sizce hangi hastane genetik açıdan daha iyi

ben de iki kere düşük yaptım.. canım bu iş için üniversite hastanelerinden birinde araştırmadan geçmeni tavsiye ederim diğerlerinde her tahlil çok pahalı..
ancak tekrarlayan düşüklerin değişik nedenleri olsa da mutlaka genetik test yaptırılıyor.. biz istanbul genetikste kendimiz gidip eşimle yaptırdık, bizimki genetik hastalık taşıyıcılığıymış.. bazen de pıhtılaşma faktörlerinden oluyor.. bunun için de kan testi yapılıyor.. dediğim gibi genetik test ya da ne tahlil varsa yaptırılacak (rahim filmi, miyom olup olmadığı ya da yapışıklık olup olmadığı) bunları üniversite hastanelerinde yaptır.. bak maltepe üniversitesi hastanesi de özel olmasına rağmen sgk ile anlaşmalı ve pek çok testi diğer merkez ve hastanelere göre çok uygun fiyata yapıyorlar.. anadolu yakasındaysan devletteki yoğunluk yerine orayı tavsiye ederim canım
çok geçmiş olsun ama üzülme, düşük yapmak içini ferahlatsın.. bak demek ki fertil değilsiniz hamile kalabiliyorsun içi rahat olsun canım

bende iki kere düşük yaptım.cerreh paşa hastane sinde genetik test yaptırdım.100 tl ödedim sadece.sizce hangi hastane genetik açıdan daha iyi

genetik testi bizde eşimle yaptırdık.. genetiks merkezinde (avrupa yakasında internetten bakabilirsiniz) kişi başı 150 gibi bir şey ödemiştik
genetiks istanbulda tüp bebek yapan pek çok merkeze danışmanık yapıyormuş, pgt ve diğer tanı işlemlerini de yapıyorlar.. bizler memnun kaldık, direkt giderseniz doktorları sonuçla beraber aklınızdaki soruları da yanıtlıyorlar
hoş bizim için acı biryerdir orası, translokasyon taşıyıcısı olduğumuzu orda öğrenmiştik ama istanbulda iyi bir merkez..
ankarada da gen-art ve volkan hocayı öneririm genetik danışma için.. prof. dr. volkan baltacı.. ben uzun zamandır araştırıyorum, en içime sinen kişi o oldu bu alanda
herkese geçmiş olsun arkadaşlar, bir an önce bu sıkıntıların bitmesi ve bir hatıra olarak kalması dileğiyle

üniversite hastanelerini tavsiye ederim...
ben 3 kere düşük yaptım..
ve genetik araştırmalarımı ve bütün tahlillerimi ünüv hastanesinde sgk ile yaptırdım...
sadece bazı testlere katkı payı ödedim....
ben prof. dr gitmedim ama duyduğum kadarıyla fark ücretini ödeyerek üniversite hastanesindeki prof dr a da gidebiliyormuşsun...

Nekadar tuttu canım toplam.bizimde doktor bişeyler istedi araştırdık 1.000tl tutuyor nerdeyse..:KK43:

Benimde 2 kürtajım oldu:KK43:( Eşimin spermlerinde problem vardı ve ilki tüp bebek tedavisinde oldu. 2si tuttu fakat kalp atışları alınamadı:KK43: 2.side kendiliğimden hamile kaldım ve onnunda kalp atışları durdu 2 aylıkken kürtaj oldum.Şimdi doktor testler istedi.

---HABİTUEL ABORTUS PANELİ---
KROMOZOM ANALİZİ (BAY BAYAN) - kan heparin

TROMBOFİLİ PANELİ (BAYAN)
**Faktör V Leiden Mutasyonu - Kan Edta
**Protrombin Gen Mutasyon - Kan Edta
**MTHFR GEN MUTASYON - Kan Edta

---İNFERTİLİTE PANELİ----
Y KROMOZOM MİKRODELESYON ANALİZİ (BAY) - Kan Edta

Bunları istedi doktorumuz genetiks ve burç diye biyer var sorduk.1.000tl tutuyor nerdeyse.Bizde şuan firma araştırıyorz.Uyguna yapan bilidğiniz yer varmı kızlar???

Nekadar tuttu canım toplam.bizimde doktor bişeyler istedi araştırdık 1.000tl tutuyor nerdeyse..:KK43:
üniv hastanelerinde ücretsiz yapılıyor canım...
tabi özel üniv değil...
biz bu testleri yaptırırken ssk üniv. hastaneelrinde yeni geçmeye başlamıştı ve biz sadece 2 teste 75 tl kadar katkı payı ödemiştik...diğerlerine hiç ödemedik..
şuan çoğu hastane hiç almıyor diye biliyorum...
çoğu test 2 hafta veya 1 ay içinde tamamlanıyor ama KROMOZOM ANALİZİ (BAY BAYAN)6 ay gibi bir gün veriyorlar...
bu testi daha kısa sürede yapan araştırma hastaneleride varmış ama doğrusu ben bilmiyorum...
o zaman biz zaten korunuyorduk ve 6 ay bekleyip yaptırdık...
hem KROMOZOM ANALİZİ çok önemli bir test öğle her özelin yaptığınada güvenmemek lazım...

bence şansını bir dene...
1 000 tl az bir rakam değil yani....

üniv hastanelerinde ücretsiz yapılıyor canım...
tabi özel üniv değil...
biz bu testleri yaptırırken ssk üniv. hastaneelrinde yeni geçmeye başlamıştı ve biz sadece 2 teste 75 tl kadar katkı payı ödemiştik...diğerlerine hiç ödemedik..
şuan çoğu hastane hiç almıyor diye biliyorum...
çoğu test 2 hafta veya 1 ay içinde tamamlanıyor ama KROMOZOM ANALİZİ (BAY BAYAN)6 ay gibi bir gün veriyorlar...
bu testi daha kısa sürede yapan araştırma hastaneleride varmış ama doğrusu ben bilmiyorum...
o zaman biz zaten korunuyorduk ve 6 ay bekleyip yaptırdık...
hem KROMOZOM ANALİZİ çok önemli bir test öğle her özelin yaptığınada güvenmemek lazım...

bence şansını bir dene...
1 000 tl az bir rakam değil yani....

Sağol canım.Şuan bi merkezden haber bekliyoruz eğer fiyat istediğimiz gibi olmazsa ünv. hastanelerini araştırmaya başlıcaz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

X