Fazla tırmalamayan ve genellikle sessiz olan kediler hangileridir ?

Belirli ırkların belirli karakteristik özellikleri olabilir..
Ancak kedinin yaradılışıyla da alakalı uysal mı,cadı mı olduğu..
Benimki sarman ve çok uysal ve usludur mesela :nazar::nazar::nazar:maşallah diyim de..:KK55:

Belirli ırkların belirli karakteristik özellikleri olabilir..
Ancak kedinin yaradılışıyla da alakalı uysal mı,cadı mı olduğu..
Benimki sarman ve çok uysal ve usludur mesela :nazar::nazar::nazar:maşallah diyim de..:KK55:

Bir arkadaşımda da ankara kedisi var cok uysal, kalkmaya dermanı yok :KK1:

Okurken ellerim titredi resmen.bence sen sakin hayvan falan besleyeyim deme!!!!sizin gibi insanlar yuzunden o hayvanciklar petshoplarda ,ufacik yere hapis yasiyor.daha sutten kesilmemis yavrular satiliyor.alan oldukca can pazari devam ediyor malesef.

tırmalamayan kedi görmedim. en uysalı bile tırmalar. onlar sevmedikleri şeyleri, kızgınlıklarını ya da savunma mekanızması olarak tırnaklarını kullanırlar. şu tekir kediler özellikle sarı olanları diğerlerine göre daha huysuz ve asi oluyor genellikle.

Son düzenleme:
sokakta bu soğukta tirtir titreyen annesiz bir başına kalmış yavru bir kedinin asla sizi tırmalayacağını sanmıyorum.
ayrıca her gün tararsanız da tüy problemi de en aza iner.

ırkı da soke.
yani ırksız da değil hani birisorarsa hava atmak için soke dersin :))))

Son düzenleme:
Konuya sonradan dahil oldum ama bir hayvan beslemek istiyorsanız öncelikle ömürlük aile olabiliceginize inanıyorsanız bu işe kalkışın.hayvanlarında duyguları var.terkedilmek her canlıya ayni acıyı verir.ve sonrasında lütfen satın almayın/sahiplenin.petshop kullanarak hayvan ticaretine prim vermeyin.barınaklar sokaklar cinste dahil olmak üzere yüzlerce sahipsiz hayvanla dolu..ve hayvansever insanlar ceplerinden zevklerinden artırip bu sahipsiz hayvanlar icin para harciyorlar.bi taraf atiyor bi taraf yasatmaya çalışıyor. O sebeple lütfen hayvanlarınızı kısırlaştırın.Ilinizde bulunan barınakları ziyaret etmek hayvan sahiplenmek icin cok güzel ve büyük bir adım olucaktır.sevgilerimle.

X