tüp bebek tedavisi sonrasında adet gecikmesi

daglarr

Rabbi hebli minessalihin
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
423
0
arkadaşlar merhaba. transferden sonra 9 haziranda adet oldum. 28-29 günde adet oluyorum normalde. Ama bu ay henüz bişey yok. Bu gecikme normal mi. yardımcı olursanız sevinirim. Korkuyorum kötü bişey mi (kist falan) var diye.

merhaba canım
aklıma benim çok guzel bişey geldi genelde tedavilerden sonra kendiliğinden hamile kalanları duyduk
senin adet gecikmen böyle bişey olmasın bi test alıp yapsaydın ?
benimde tarnsferimin 12 gunu ben dun test yaptım sonucum negatif degerim 1 çıktı ve sonucumu merkeze gönderdiğimde iğneleri kesmemi istediler. bir haftaya kadar regl olursunuz çok yada az gelmesi sizi korkutmasın dediler. ama ben hala hastalanmadım. biçok arkadaşın tutmayınca adet gununde hastalandığı yada erkenden hastalndığını okudum bende merak ediyorum ben neden hastalanmıyorum yada acaba 12 gun buyuk bir süpriz olup degerlerim yukselse mesela ne guzel olur ama bu kadar mucize yaşan olmamıştır dimi ?

ya inşallah böyle bişey dir senin ki
kendiliğinden kalmışsındır
süper olur çok heyecanlandım bu kadar bekledin hiç merak etmedin mi test yaptın mı canım

ya biliyor musun canım okuyunca aniden aklımdan hamile olduğun geçti

Denizcim hakkında hayırlısı olsun canım.
ben pek hamilelikten şüphelenmiyorum. Bizde erkek infertilitesi olduğu için. Test yapmaya da korkuyorum. Çünkü artık hayal kırıklığı yaşamaktan yoruldum..

nie öyle diyorsun canım benim hiç belli olmaz benim eşimde çift taraflı varikosel vardı
100,000 ml olan spermi hiç hareketsizdi normal yolla olmadı tabi
ameliyattan üç ay sonra mikroenjeksiyon için başvurduğumuzda 50 tane sperm bulundu %2 olan morfolojisi %4 olmuştu
tedaviye başladığımız zaman 15-20 gun vaktimiz oldu bize gerekirse yumurta toplama gunu tese olması gerekebilir dediler bende bir hafta falan beslenmesine çok dikkat ettirdim zaten sigarayı bıraklı bir sene oluyor bikaç seferde havuç suyu içirdim yumurta toplama gunu sayısı 50 den 500 den fazla sayıya çıkmıştı teseye gerek kalmadı
gerçi sonuç negatif ama en azından eşim tese olmadı
belki senin eşindede bu zamanda bir duzelme olmuştur
sonuçta hiç spermi yoksa sorun ama bir yumuraya bir sperm gerekiyor biliyorsun
belki annesi yolunu bu sefer bulmuştur :)

bence hemen test yaptır
1 tane bile bir yumurtana gitse neden olmasın
kan testi ama idrar testi olabilir
neredeyse 5 gun olmuş bukadar duzensizlik olmaz sanırım
duzensizlik ne zaman olurdu tarnsferden sonra ilaçları kesip o arada bekledin mi

deniz, alyadora teşekkür ederim canım iyi temennileriniz için.
belki geçen ay tedavi için kullandığımız hormon ilaçlarımı yaptı diye düşünüyorum. o yüzden bu kadar ağırdan alıyorum. bakalım hayırlısı neyse o olsun.
ben de geçen ay gecikme olmadı. test günümden önce adet oldum
2 kez de aynı şeyi yaşadım, test günüm gelmeden adet oldum.

o zaman lütfen hayal kırıklığını bırak ve test al lütfen hemen yap
madem o kadar tam gununde yaşıyorsun regli gununu bnece bu gecikme normal degil
en azından bir test al ve yap sonucun negatifse en azından tekrar doktoruna danışırsın gecikmem normal mi diye
belki ikinci çizgiyi silik göreceksin ne bilosun :)
bu seni heyecanlandırmadı mı ben heyecanlandım valla
hadi hemen eczaneye bakim

internetten okuduklarıma bakılırsa kist olma olasılığı yüksek. 1. tedavimde de ilaçlardan dolayı kist olmuştu bende ama o zaman adet gecikmesi olmamıştı aksine devamlı düzensiz kanamaya sebep olmuştu.

kızlar benimde 2. tedaviye başlamıştık tedavide sadece 2 yumoşoum olmuştu o yüzden iptal oldu. bizde evde eşimle devam ettik gün aşırı ilişki denedik.yani yarım kalan tedaviyi evde tamamladık. benimde 9 temmuzda adet görmem gerekiyordu 5 gün geçti. bizimki sebepsiz infertiliteydi. şimdi korkuyorum test yapmaya bir türlü cesaret toplayıp yaptıramıyorum. hep dua ederdim allaha doğum günümde bana yeniden doğmayı nasip et. 16 temmuz doğum günüm. ya o gün gidip test yaptıracam.

kızlar bu nedemek yardım edin ve bol bol dua hepimiz kavuşalım bebişlerimize inşallahhhhhhhhh
hep okuyorum sitede farklı şeyler oluyor onun için test yapmaya cesaretim yok allahım yardım et bana........

aynı sorun bendede var arkadaşlar mart ayında tüp bebek denemesi yaptık sonuç kimyasal gebelik ondan beri 3 ay geçti hala düzensizlikler var geçikme oluyor 5 günde bitiyor sonra 1 hafta sonra tekrar oluyor dr sordum normal olabilir dedi kullanılan ilaçlardan oluyor dedi

kızlar benimde 2. tedaviye başlamıştık tedavide sadece 2 yumoşoum olmuştu o yüzden iptal oldu. bizde evde eşimle devam ettik gün aşırı ilişki denedik.yani yarım kalan tedaviyi evde tamamladık. benimde 9 temmuzda adet görmem gerekiyordu 5 gün geçti. bizimki sebepsiz infertiliteydi. şimdi korkuyorum test yapmaya bir türlü cesaret toplayıp yaptıramıyorum. hep dua ederdim allaha doğum günümde bana yeniden doğmayı nasip et. 16 temmuz doğum günüm. ya o gün gidip test yaptıracam.

kızlar bu nedemek yardım edin ve bol bol dua hepimiz kavuşalım bebişlerimize inşallahhhhhhhhh
hep okuyorum sitede farklı şeyler oluyor onun için test yapmaya cesaretim yok allahım yardım et bana........

canım inşallah hayırlısıyla hamile kalmışsındır.aklına kötü şeyler getirme kötü şeyleri düşünerek biz kendimize çekiyormuşuz.şimdi git bir test yaptır.ama sana şu kadarını söyleyeyim adet gecikmesi yapan transferden sonra kullanılan ilaçlar sen transfer yptırmadıgına göre hamile olabilirsin

bencede transferden sonra ilk reglin gecikebilir ama sonrakilerin duzenli oluyor olması gerek buda senin gebe olma ihtimalini yukseltiyor bence

inşallah kızlar inşallah doğum günümde güzel haberler alırım inşallahhhhhhhh ilk denememde adetlerim hep normal seyretmişti.ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum........şimdiye kadar hep günüde oluyordum.
kızlar çok çok dua edin ne olursunuzzzzzzzzzz......
rabbimin izni ile kavuşalım bebişlerimize aminnnnnnnnnnnnnn......

canım benim kıyamam ben sana
rabbim yuzunu guldursun inşallah
16 temmuz da sana en guzel hediyeyi versin
biliyorsun tedaviden sonra kendiliğinden hamile kalanlar çok
hatta ben geçen gun iğne yaptırmak için hastaneye gittim hemşire iğneden hemen tedavide olduğumu anladı başından geçeni anlattı
onunlarda baya beklemşler çocuk için sonra iki defa tup denemişler ve olmamış sonrasında erken menopaza girme ihtimali olmuş oda kafasından herşeyi silmiş atmış yani kafasında bitirmiş gerginliği
ve tam o zamanlar kendiliğinden hamile kalmış bunlar mucizemi belki evet ama önce ilahi takdir
rabbim hiçbirimizi bekletmesin
ama bekleyeceksekte o zamanda yanımızda olsuın bize dayanma gucu ve maddiyatı versin

X