Hangi bebek bezi tercihimiz olsun??

en iyi bebek bezi hangisi

• Prima

OY: 145 61,7%
  • Molfix

OY: 33 14,0%
  • Huggies

OY: 44 18,7%
  • Canbebe

OY: 13 5,5%

• Ankete Katılan
    235

((eslem))

Canım kızım büyüyor
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
2.361
3
42
selam güzell anneler
sanırım eksiklerimiz yavaş yavaş tamamlandı
peki yeni doğacak yavrularımıza hangi marka bez almamız gerek
tecrübeli ve fikir sahibi olan anneler ve adayları çoğunluk neyi tercih etti

canım ben kızımda prima kullandım cok da memnun kaldım...bezler içinden en iyisi o...digerlerine gore pahalı ama ıslaklıgı hiç bebek tenine geçirmiyo.....eger ikinci tercihim olsaydı huggies alırdım oda iyi gibi gozukuyor ustelik fiyatı da uygun ..

bende hamileyken kesinlikle prima diyordum ama kızıma çok kötü pişi yaptı sonra canbebeye geçtik pişiğimi hemen geçti tekrar prima denedim tekrar pişik oldu canbebede bazen çok çıkarıyo kakasını yapınca o yüzden evde canbebe dışarda huggies kullanıyoruz

demek istediğim hamileyken bezleri yığmayın çocuğun cildine göre deneyerek hangisi iyi anlıycaksınız

evet haklısın, 1 paket alıp kullanmak lazım
hatta bütün bezlerden numune istesek ve deneyip ona göre hangisi pişik yapmıyorsa ondan kullansak daha iyi olur ama numune yollamıyor sanırım her firma

ben çok kullandığım için huggies dedim..
ama bi yaşına kadar hugies ve prima..
1 yaşından sonrada molfix..

ben de Prima kullanıyorum,hiç pişik yapmadı,fiyatı pahalı gelenler için de Prima nın Uyu&Oyna (turuncu paketler) tavsiye edebilirim,ben şimdi ona geçtim,hiç farkı yok diğer Aktif Bebekten,fiyatı da 5 TL falan daha az.

maşallah 25 kişi primaya oy vermiş, sanırım prima alıcam
molfixin sitesinden numune istedim, yollicaklarmış, primada yollasaydı güzel olurdu;
en azından hangisi cildine iyi gelir daha iyi anlardık

Bebek bezi nasıl olmalı?

Bebeğiniz için alelade bir bez kullanmamanız gerktiğnini biliyorsunuz elbette. Mesele kalitesini seçmekte… İşte bebek bezinin 7 püf noktası.

"Piyasada onlarca bez çeşidinin içinde hangisi bebeğime uygun* diye düşünüyorsanız, size satın alırken dikkat etmeniz gereken 7 kriteri aktaralım.

1- Kız mı erkek mi?
Bebeğinizin cinsiyeti önemli. Çünkü satılan birçok bebek bezinin üstünde kız ya da erkek yazdığını göreceksiniz. Nedenine gelince; kız ya da erkek bebeğin çişinin yayıldığı bölge farklı olduğu için bez üreticileri, bezin o kısmının emiciliğini artırıyorlar. Böylece bebeğinizin genital bölgesi kum kalıyor.

2- Hijyenik mi?
Temizlik önemli, çünkü bebeğinizin bez bölgesi mikroplara açıktır. Temizliğinden emin olmak için öncelikle paketli ürünleri tercih edin. Çünkü taşınma sırasında ve satın alınmayı beklerken kirlenmezler. Açıkta satılan bezlerin temizliğinden asla emin olamazsınız. İkinci önemli nokta, bilinen, güvenilir markalan seçmeniz gerekir. Bu markalar, bezin temizliği konusunda hassastırlar.

3- Kilosuna göre mi?
Bez seçerken bebeğinizin ayı değil, kilosu önemlidir. Kilosunun altında ya da üstünde olması, bezin sızdırması ve bebeği rahatsız etmesi demektir. Siz de fark edersiniz ki, her bebek aynı ayda olsa bile aynı kiloda olmaz. Doğum kiloları bile farklıdır; kimi 2.500 gr doğar, kimi 4.000 gr. Bu yüzden bebeğinizin kilosuna uygun bezleri seçin. Marketlerde yeni doğandan başlamak üzere bebeğinizin tuvalet eğitimi aldığı döneme kadarki kilosuna göre (2-28 kilo arası) yaklaşık 6 ayrı bez boyu olduğunu hatırlatalım. Bez paketinin üstünde mutlaka hangi kilodaki bebeğe kullanılacağı belirtilir.

4- Emiş gücü nasıl?
Bezin emiş gücü, bebeğinizin daha uzun süre kuru kalmasını sağlayacağı gibi, sizin de daha uzun sürede bez değiştirmeniz anlamına gelir. Bu açıdan hem sağlıklı hem ekonomik bir tercihtir. Çünkü bebeğinizde pişik oluşmasını engellendiği gibi, daha az bez kullanacağınızdan daha az para harcamış olursunuz. Emiş gücünü anlamak için ya farklı markaları kullanarak kıyas yapmanız ya da diğer annelerin tecrübelerini göz önüne almalısınız.

5- Hava aldırıyor mu?
Bezin hava aldırması, cilt tahrişini engelleyen en ("»nemli faktörlerden biri. Hava almayan genital bölgede oluşan sıcaklık ve nem nedeniyle tahrişler oluştuğu gibi, cildinde sorun yaratacak zararlı bakterilerin üremesine de zemin hazırlıyor.

6- Ergonomik mi?
Bebek bezinin de ergonomik özelliği olur mu elemeyin, oluyor! Bebeğin kilosuna ve boyuna uygun olarak üretilen bezlerde hem bebek rahat ediyor hem de sızma gibi küçük kazaların önüne geçilmiş oluyor. Bu kural yan bantlar için de geçerli. Ergonomik olmayan yan bantlar, bezin ya sıkı ya da gevşek kalmasına yol açıyor. Ayrıca bantların hemen bozulmaması gerektiğini de hatırlatalım. Kontrol için birkaç kez açıp kapatmak durumunda kaldığınızda, kaliteli bant yeniden yapışıyor. Kalitesizler ise yapışmıyor.

7- Sevimli figürler var mı?
Bu soruyu ilk duyduğunuzda tuhaf gelebilir. Ama tecrübeli anneler, sevimli figürlerin ve renklerin önemini bilirler. Bebeklerin el ve ayak becerileri geliştiğinde, bezlerini çıkarmak için uğraştıklarını görürsünüz. Bu durum, bezden hoşlanmadığından değil, çıplak kalmaya bayıldıklarındandır. Bu süreçte, bezin üstündeki sevimli figürlerin bebeğinizin bezi benimsemesini kolaylaştıracağını belirtelim.

arkadaşlar ben hamileyken molfix 2-5 kg ve prima 2-5 kg almıştım....molfixte göbek oyuntusu var daha iyi doğum bezi olarak ama benimki minik bebek olunca 2900gr onları bile kıvırdık belinden....3 aylık olduğunda primayı bıraktım 1 ya süren pişik oldu çünkü..sonra evybaby,babystar,molfix,huggies hepsini kullandım...bence hepsi de güzel...kullanarak görebilirsiniz farkları ancak...ama ben en çok huggies de memnun kaldım...artık sürekli huggies kullanıyorum....

slmm kesinlikle huggies çünkü prima çok kötü şekilde pişik yaptıı kızımda resmen cildi çatladı yavrumun üstelik prima çok kokuu salgılıyo çiş yapmasa bile kokuu ben huggies ten memnunum üstelik bel ve yan bantlarıı var kesinlikle sızdırma olmuyoo ve kızım artık pişikte olmuyoo şükürr..
bu arada primanın uyu oyna bezini bende denedim kızımda ama hiç bir özelleği yok sadece bezz yani ve çok sert geldi bana..
bu benim fikrim tabi
her bebekte aynı şikayetler olmaz hepsi farklı o yüzden biz bebeklerimiz için hangi bez iyise pişik yapmıyorsa onu kullanıyoruzz...

kızlar ben
1 paket huggıes
1 paket prima
1 paket molfix göbek oyuntulu olandan aldım
bunların içinde en uygun fiyatlı olanı primaydı desem yeridir
yani diger markalardan pahalı değil
huggies 28 li paket 12 tl
prima 50 li paket 16 tl
molfix 50 li paket 16 tl
yeni doğduğu günlerde molfix kullanacağım göbek oyuntusu için
sonra huggıes ve prima ile devam edeceğim bakalım hangisi kızıma uyacak

kıslar ya ben cok kişide duyduguma göre ilk prima kullanılan bebekler de bez deiştirildiğinde de pişik yapıyormus...

bende bütün bezleri denemiştim, en iyisinin prima olduğuna karar vermiştim, diğerleri sert kağıt gibiydi, demekki bezler her bebekte farklı sonuçlar yaratabiliyor.

biz evde sleepy ya da bimin bezi yumurcak kullanıyoruz,dışarıda molfix ya da prima...ıslak mendilimiz de mendix.gönül ister ki hep prima ve uni baby ıslak pamuk mendil kullanalım ama bütçe meselesi

babystarı tek geçiyorum
hem ekonomık hem sızdırmayan tek bezımız
hepsini kullandım çünkü(evybaby hariç)
64'lüsünü 2 adet ıslak mendıl hedıyelı(çok kalıtelı)15.90 ile 19.50 arasında alıyorum

X