Bebek Beslenmesi Mama vermek şartmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
hanımlar bir arkadaşımı doktor arkadaşları kendi bebekleri de var bu arada
mama vermenin şart olduğunu savunuyorlar
bende oğluma yediklerimizden,yani hep elimin altındaki besinlerden veriyorum
mama şartmı yaaaa
bilemedim alayımmı mama sizce,hiç yedirmedim oğluma ama

bence şart değil canım bebeğin ne kadarlık biraz da ayına bağlı kaç aylık acaba bebeğin

bebeğin kaç aylık canım.eğer altı aydan büyükse illaki vereceksin diye bir kaide yok.ama çok iyi beslemen gerek zira o dönemde herşeyi yiyemiyorlar ve kilo kaybı olabiliyor.gerçi sen elimin altındakilerden veriyorum diyorsun demekki yiyor kilosuda iyiyse vermesende olur

bencede anne sütü almıyorsa mama şart
bebeklerin günde 500cc anne sütü yada mama içmeleri gerekiyor
bence mamalardaki vitaminleri gün içinde yedikleri çorba yağurt.vs. karşılayamazlar.
ben doktorn tavsiyesiyle mamaya en az 1 yaşına kadar devam edicem

Eğer sütünüz yoksa,mama takviyesi yaparsınız,
ama bebeğiniz doyuyorsa çok gereksiz,mama şart olur mu hiç...
belli bir aydan sonra zaten ,sütün haricinde ek besinlere
başlıyorsunuz..kısacası bebeğinizin doymasına göre
ayarlayabilirsiniz...doyuyorsa gerek yok,
doymuyorsa takviye şart...
sevgiler...

bu bebeğinin kaç aylık olmasına bağlı canımmm
4 aylık bebeğe ne kadar kendi yaptıklarından verebilirsinkii
ama 1 yaşında ise tabiki mama vermezsinnn
benimde oğluşum mama alıyoo biz henüz bi zararını görmedikkkkkkkCADIARZU

benim oğlum günde ıkınsam sıkınsam en fazla 200 belki 250 içiyo kilosuda iyi sayılır bende artık zorlamıyorum asla kabul etmiyo mamayı içimiyo zaten uykuda zorla veriom çokta kasmıyorum bi ara çok üzülmüştüm herşeyi yiyo nasılsa

canım bence bebek 4. ayına girdiyse gerek yok mamaya evde ki herseyden verebilirsin bende bebeğime hazır mama vermiyorum vermedimde 4 aylıktan beri evde yapıyorum herseyi masallahımız var bugune kadar hiçte bi sorunuolmadı suan 7 aylık 10 kilo 71 boy

kızla söylesem şaşırırsınız
bebeğim 11,5 aylık 14 kg, 80 cm boyunda
içimi rahatlattınız
küçük değil yani bebeğim
konunun başında belirttim arkadaşım ve doktor arkadaşları emzirdikleri halde (aynı ayda bebeklerimiz) mamayı şart görüyorlarda bende şaşırmıştım
hepinize tşk

maşallah canım bebeğin çok ii kilosu boyu yerinde benimki de 11 aylık ben de hiç mama kullanmadım ve mecbur olanlara lafım yok ama mecbur olmadan mama kullanmaya karşıyım o senin dediğin doktorlar mama firmelarıyla beraber çalışıyorlar herhalde bende böyle dr çok duydum çok şükür bizim dr umuz onlardan değil

bencede maaşallah bebeğin çok sağlıklı görünüyor Allah nazardan saklasın.. bende hiç mama vermedim ek besinler yetiyorsa ne gerek var ki anlamadım mamaya evde insanın kendi hazırladığı gibi olmaz üstelik anne sütüde varsa mama kesinliklee gereksiz..

canım bebeğinin durumuna ve tabikide ayına göre değişir benim kızım 1 yaşını geçti akşamalrı gece maması veriyorum elimin altında halda mama bulundururum çünkü çok iştahsız bazen sevdiği çorbayı bile yemez...

bu 1 haftadır hiç yemiyor
kaşığı görür görmez hemen elini getirim kuvvetle ittiriyor
ısrar etmek istemiyorum ama akşama kadar sadece anne sütü içilmezki
oyunla yiyor bazen ama insanında bir sabır sınırı var değilmi

bu 1 haftadır hiç yemiyor
kaşığı görür görmez hemen elini getirim kuvvetle ittiriyor
ısrar etmek istemiyorum ama akşama kadar sadece anne sütü içilmezki
oyunla yiyor bazen ama insanında bir sabır sınırı var değilmi

Canım mamaların içlerine koydukları kimyasallar tamamen kansorejen diye bas bas bağırıyor televizyonlar. Nolur arkadaşlar etmeyin eylemeyin, accık daha rahat olasınız diye bebeklerinize o kimyasalları yedirmeyin nolursunuz. Biz ölüp gidicez zaten ..ok gibi bir dünya bırakıyoruz onlara, GDO'lu besinler kapımızda, yakında genetiğiyle oynanmamış hiç bişey bulup yiyemeyecek çocuklarımız. En azından temelini sağlam atın bebeklerinizin.
Soya lesitini isimli bir madde (emülgatör) araştırın tamamen yapay ve kansorejen dikkat edin her türlü bisküvi, çikolata ve bebek mamalarının içinde var. Anne olmak sorumluluk ister, biliyorum çok zor bir dünyaya getirdiniz bebeklerinizi, ama nolur lütfen biraz daha dikkat!!

Gamze-20 benim bebeğim 3.5 aylık bende yakında ek besine başlayacağım mama veriyorum onun yerine evde yapayım diyorum ilk olarak nelerle başladın bana tariflerini de yazarmısın

X