Hamilelikte bebeğin ense kalınlığı

ann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2009
8
0
35
SLM ARKADAŞLAR
11 haftalık hamileyim doktorum bebeğin ense kalınlığına bakıcaz dedi
nasıl bakılıyo alttan mı muayne ediliyo ????
bilen varmı

YARDIM ARKADAŞLAR
KORKUYORUM NASIL YAPILIYOR
VE YAPILMASI NORMALMı SıZCE :ecrin_bebek:

canım normalde bakması gerekiyo ense kalınlığına. bakmasa tuhaf olur zaten.mutlaka bakılması lazım . ultrasonda ölçmüştü benim doktorum.alttan bakmıyo yani.

Canım bu yapılması gereken rutin bir kontrol.Ultrasonla bakılıyo_Onun bi hesaplaması var.Ayrıca kan alıcaklar.Sonra bi oran verilecek sana.Korkma.Bu bebeğin down sendromlu olma riski için yapılıyo

26 haftalık hamileyim daha hiç alttan maune olmadım canım ense kalınlığına falan normal ultrasondan bakıyor canım korkma. güzel sonuçların olur inş.

ınŞallah ben de bıran korktum herhalde bı Şeyden ŞÜphelendıĞı ıÇın yapıyor sandım ama normalmıŞ yapıldıĞı

ultrasonla ölçüyo canım altan filan değil yani zaten bebeği incelerken ensesinin kalınlıgınıda ölçüyo

birde eğer zeka testi yaptırmayı kabul edersen kanınlada bakılıyo ama sen onay vermezsen asla bakamazlar

ben zeka testi yaptırmadım sadece usg ile baktıı

inanın cahilcemi olucak bilmiyorum ama ilk defa duydum zeka testleri üçlü tarama testlerini felan biliyorum ama bunu ilk dafa duydum başka bir ismi felanmı varfisfisfisfisfisfisfisfisfisfisfisfisfisfisfis

arkadaslar bende dun ıkılı test yaptırdım doktorum sıgara ıcıyormu sorusuna bıraktı yazmıstı.bugun lab.dan aradaılar ne zaman bıraktınız dıe bende 1 hafat once bıraktım dedım halbukı bu bır haftada gunde 1 tane falan ıcmıstım.testı yanıltırmı.bunu neden sordular bılgısı olan varmı

X